ספרים חדשים

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

פרוזה - מקור

* כחול נגד עין הרע - רחל חלפי. אוסף המקיף את כל סיפוריה של המשוררת שפורסמו עד כה ובו היא מתחקה אחר אורחותיהם של בני אדם ויצורים אחרים בין ירושלים, תל אביב, ניו יורק ובני ברק. הוצאת הקיבוץ המאוחד, ספרי סימן קריאה, 304 עמ', 89 שקלים.

* כפר המכשפות - אורי שורצמן. אלחנן נוסע לאפריקה בשליחות אביו אחרי שירותו הצבאי. בדרכו לגאנה הוא מוצא את עצמו בכפר מבודד שבו יש רק נשים וילדים והרבה חובות של כבוד. הוצאת בבל, 329 עמ', 98 שקלים.

* עלמא - רוני אשכול. עלמא מתחילה את חייה כרועת צאן בכפר קטן, אבל במהרה מסתבר שיש לה כוחות מיוחדים ועליה לצאת למסע שבמהלכו תגלה כיצד לרפא את עולמה ולהתמודד עם מפלץ קדמוני שמרעיל את הים. הוצאת כנרת, זמורה-ביתן, 463 עמ', 96 שקלים.

* לגעת בנצחון - שרון גולן. שני אאוטסיידרים החיים בעוני בשולי החברה חותרים לשנות את חייהם. הוצאת גוונים, 223 עמ', 78 שקלים.

* המילואים האחרונים שלי - עמרי זיידנברג. מורה לאזרחות מקבל צו התייצבות למילואים ומגלה שהמפגש עם חבריו לפלוגה קשה מכפי ששיער ועמוס בשיחות טעונות. הוצאת צבעונים, 184 עמ', 78 שקלים.

פרוזה - תרגום

* האיש שלנו בהוואנה - גראהם גרין. מאנגלית: יואב כ"ץ. וורמולד, מוכר שואבי אבק מהוואנה, נעתר להצעה להפוך למרגל לטובת האנגלים, אבל הדוחות הבדויים שהוא שולח מסבכים אותו. הוצאת פן, ידיעות ספרים, ספרי חמד, 287 עמ', 98 שקלים.

עטיפת הספר

* הלקונה - ברברה קינגסולבר. מאנגלית: צילה אלעזר. ילד שקט מגיע עם אמו לאי מקסיקאי. בזמן שהאם מנהלת רומן עם איש עסקים המתגורר באי, הנער קורא, כותב וצולל למערות תת-קרקעיות. לאחר מכן, יצא למסע למקסיקו סיטי, שם יפגוש את האמנים דייגו ריברה ופרידה קאלו וגם את טרוצקי. הוצאת מודן, 481 עמ', 96 שקלים.

* השעה ה-13 - ריצ'רד דויטש. מאנגלית: מור כהן. ניק קווין נחשד ברצח אשתו האהובה ג'וליה. לתדהמתו, ניתנת לו האפשרות לחזור אחורה בזמן שתיים-עשרה שעות ולנסות לאתר את הרוצח האמיתי ולהציל את אשתו. הוצאת כנרת, זמורה-ביתן, 351 עמ', 89 שקלים.

* יום שני הכחול - ניקי פרנץ'. מאנגלית: גיא הרלינג. פרידה קליין, פסיכולוגית קלינית, מזדעזעת לשמוע ממטופל תיאורים של פנטסיות אימה עם ילד קטן הדומים להפליא לפרשת חטיפת ילד שמסעירה את אנגליה כולה. היא פונה למשטרה בתקווה להציל את הילד שנחטף. הוצאת ידיעות ספרים, ספרי חמד, 398 עמ', 98 שקלים.

הדרכה ופנאי

* היום בו בחרתי להיוולד - דליה מריות. מסעות לגילוי עצמי וריפוי על פי תאריך. האם המסע לגילוי עצמי וריפוי קשור בתאריך הלידה? האם ייתכן שהנפש בוחרת את זמנה לבוא לעולם? על כך ועוד. הוצאת אוריון, 301 עמ', 94 שקלים.

* הגורילה הבלתי נראית - כריסטופר ודניאל סימונס. איך האינטואיציה מוליכה אותנו שולל. סיפורים וממצאים מדעיים העוסקים בשורה של אשליות שאנו נופלים להן קורבן. הוצאת כנרת, זמורה-ביתן, 351 עמ', 92 שקלים.

* מלים מהבטן - מלי גרין. המדריך האופטימי להריון ולידה. ליווי צמוד, סיפורים אישיים, סגולות סודיות ושלל טיפים יקרי ערך להריון קל וללידה מוצלחת. הוצאת ידיעות ספרים, 224 עמ', 128 שקלים.

* בקצה המנהרה - דפנה ברבן. נשים ובני משפחה מספרים על מסע ההחלמה מסרטן השד. סיפורים של נשים שחלו וחוויותיהן מתקופת הטיפולים ועד ההחלמה, דרך צומתי החלטות משמעותיים והתנסויות במרחב הטיפולי. הוצאת אוריון, 208 עמ', 57 שקלים.

בישול

* אוכל של אמא - בני סיידא. מבחר מתכונים של אימהות מכל הסוגים והעדות. הוצאת מודן, 219 עמ', 98 שקלים.

שירה

* מוקדם לצעקה - אווה ליפסקה. מפולנית: רפי וייכרט. "אז מה אם/ כוכב הלכת שלנו/ מיועד לשמור./ הירח נרשם בטאבו./ השמש ברשומי הנוטריון. הערים מספרו. הרחובות משכנו./ כרטיס הגרלה רב-ספרתי" (מתוך השיר "מספר אחת"). הוצאת קשב לשירה, 90 עמ', 84 שקלים.

* זה לא היה רחוק/ זה לא היה קשה - ז'ואן מגריט. מקטאלנית: שלמה אביו. "הקיץ האכזר ממלא את החלל/ מבטי מחליק על שדיה, על בטנה,/ מגיע לערות האשה הצעירה" (מתוך השיר "זקן על שפת הים"). הוצאת קשב לשירה, 73 עמ', 68 שקלים.

* קטעים איתך - אדמיאל קוסמן. "תודה גל תודה עננה/ תודה רבה לכם// על האזדרכת תודה/ גשם תודה ניחוח קל תודה/ עלי שלכת" (מתוך השיר: "תודה גל תודה עננה"). הוצאת הקיבוץ המאוחד, 114 עמ', 92 שקלים.

ילדים ונוער

* ענונת - טום ליכטנהלד. מאנגלית: רמונה די-נור. ענונת היא עננה קטנה שיוצאת למסע. בדרך היא פוגשת עננים גדולים, דובים וצפרדעים, ומגלה שהיא רוצה להצמיח גינה או למלא פלג מים, אבל איך? הוצאת אריה ניר, עמ' לא ממוספרים, 64 שקלים.

* חזיות ומטאטאים: קסם והעיר הגדולה - שרה מלינובסקי. מאנגלית: קטיה בנוביץ. ספר ראשון בסדרה על נערה בת ארבע-עשרה שמגלה שאחותה ואמה הן מכשפות אמיתיות ומאד יכול להיות שהיא עצמה תצטרף אליהן בקרוב. בינתיים היא מנסה למצוא דייט לנשף האביב. הוצאת כנרת, זמורה-ביתן, 285 עמ', 84 שקלים.

* מכרות המלך שלמה - הנרי רידר הגרד. מאנגלית: אוריאל אופק. סיפורם של שלושה ג'נטלמנים אנגלים היוצאים לאפריקה לחפש את אוצר היהלומים החבוי במכרות המלך שלמה (ואת אחיו של אחד מהם שנעלם) ונקלעים בדרך לאינסוף סכנות מקפיאות דם. הוצאת כתר, 246 עמ', 84 שקלים.

* אהבה בשני קולות - ונדלין ואן דראנן. מאנגלית: רונית רוקאס. ברייס וג'ולי נפגשים בחופש הגדול של כיתה ב'. היא מתאהבת בו והוא רק רוצה שתעלם. אבל בכיתה ח', המצב מתהפך לגמרי. הוצאת עם עובד, 206 עמ', 78 שקלים.

* נייט הגדול מכה שנית - לינקולן פרס. מאנגלית: אסנת הדר. הספר השני בסדרה. נייט הוא ילד בן אחת-עשרה שנוטה להסתבך בצרות. והפעם: נייט תקוע עם האויבת שלו ג'ינה, אבל הוא מגלה ששיתוף פעולה איתה יכול להביא לתוצאות מפתיעות. הוצאת כתר, 218 עמ', 79 שקלים.

* ג'ורג והמפץ הגדול - לוסי וסטיבן הוקינג. מאנגלית: אסף כהן. בזמן שאביה המדען של אנני נמצא בדרכו למאיץ החלקיקים הגדול כדי לחקור את רגעיו הראשונים של היקום, ג'ורג ואנני חושפים מזימה לחבל בניסוי ומוצאים את עצמם מושלכים אל העולם הקוואנטי. הוצאת ידיעות ספרים, 303 עמ', 98 שקלים.

* במזל דב - מקס קורנל. מאנגלית: שהם סמיט ואמנון כץ. לילד אחד יש חיים ממש מושלמים, עד שיום אחד אמא ואבא מביאים הביתה הפתעה - את גרי הדב. בעיני הילד זה לא בדיוק מזל טוב שיש בבית דב, ששובר לו כל מיני דברים ומפריע. הוצאת כנרת, זמורה-ביתן, עמ' לא ממוספרים, 68 שקלים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ