ספרים חדשים

ספרים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ספרים

פרוזה - מקור

* ילדה גדולה - עמיחי שלו. רויטל בת ה-19 לא גויסה לצבא בגלל עודף משקל, אין לה עבודה ואין לה בגרות. היא מחליטה לקחת את חברתה הטובה אביבית ולברוח ללונדון, בה הן מתנסות בסמים, גברים ושלל בילויים ליליים. הוצאת ידיעות ספרים, 253 עמ', 98 שקלים.

* 99410 - שרגא ניצברג. מסע חייו של ניצול שואה ש-99410 הוא המספר שקועקע על זרועו באושוויץ. הסיפור נע בין הזוועות לזיכרונות מתוקים, בין השואה לחיים בארץ, כציוני נלהב, אב לשני ילדים וסב לשלושה. הוצאת גוונים, 718 עמ', 105 שקלים.

* השמות שמורים במערכת: רומאן מכתבים - שושנה ויג ובלפור חקק. משוררת ישראלית מבקשת ממשורר ישראלי לכתוב איתה ספר במכתבים, אחרי שספר אחר שכתבו יחדיו לא פורסם. הוצאת פיוטית, 184 עמ', 77 שקלים.

* זיקוקי די-נור בעלטה - גיל כהן. ערן בן השלושים וחמש מוצא את עצמו כלוא בחדר, לבוש בבגדים מקוריים של אסיר באושוויץ והוא קורא במחברת שבה מופיעים רעיונותיו של ק. צטניק. הוצאת החממה הספרותית, 571 עמ', 76 שקלים.

פרוזה - תרגום

* המלאכית אזמרלדה - דון דלילו. מאנגלית: דפנה לוי. קובץ של תשעה סיפורים קצרים שפורסמו בכתבי עת בין השנים 1979-2010: זוג שמוצא את עצמו לכוד על אי בודד, אסטרונאוטים בתחנת חלל מקשיבים לקולות מהעבר, זוג נפגש בתערוכה המוקדשת לקבוצת טרוריסטים, אסיר צופה בבנותיו בטלוויזיה ועוד. הוצאת ספרית מעריב, 214 עמ', 92 שקלים.

* אבסורדיסטן - גארי שטיינגרט. מאנגלית: ניצה פלד. מישה ויינברג, בנו של אוליגרך רוסי, נוסע ללמוד ולחיות בניו יורק. לאחר 12 שנה בעיר, אביו רוצח איש עסקים אמריקאי ונרצח בעצמו. או אז מסרבות רשויות ההגירה לחדש את הוויזה של ויינברג. בניסיון נואש לרכוש דרכון בלגי מזוייף, נוסע ויינברג לאבסורדיסטן, השוכנת בין איראן לרוסיה. הוצאת ידיעות ספרים, 350 עמ', 98 שקלים.

* גיבור זמננו - מיכאיל יורייביץ' לרמונטוב. מרוסית: יעקב בסר. אוסף סיפורים הבנויים כולם סביב דמותו של פצ'ורין וחושפים את מורכבותה של דמותו. הוצאת גוונים של שחור, 158 עמ', 78 שקלים.

* 61 שעות - לי צ'יילד. מאנגלית: איה מלמד. ג'ק ריצ'ר נקלע לעימות קטלני בדרום דקוטה. הוא מסכן את חייו בניסיון להציל אשה שאמורה להעיד בבית המשפט ונמצאת על הכוונת של מתנקש מקצועי. הוצאת כנרת, זמורה-ביתן, 383 עמ', 94 שקלים.

עיון - מקור

* מרטין בובר - הדיאלוג הנסתר - דן אבנון. מלים ופסוקי מפתח מקראיים המקשרים בין מגוון תחומי הדעת והיצירה של מרטין בובר. הספר מאיר את ההיגיון היהודי-קיומי שביסוד התעקשותו של בובר כי הציונות תגשים את מורשת ישראל ההומאנית; מבהיר את התנגדותו הנחרצת ליהדות שכפופה להלכות ממסד דתי מכאני; ומעגן בפרשנות יהודית את הסתייגותו של בובר מההתעלמות של המפעל הציוני מהקיום הערבי בארץ-ישראל. הוצאת עם עובד, 277 עמ', 94 שקלים.

* קולו הזך של הפיקולו - דוד זכריה. מדינת ישראל נאבקת בטרור מאז הקמתה, אך בעשורים האחרונים, בעקבות רצח רבין, פיגועי ההתאבדות, פיגוע התאומים, אינתיפאדת אל-אקצה ומבצעי הצבא הגדולים בשטחים, השתנו מאוד מאפייניו ומאפייני המאבק בו. המקום המרכזי שבו נבחנה לגיטימיות האמצעים שישראל הפעילה במאבק זה הוא ביהמ"ש העליון. שיטות החקירה של השב"כ, גירושים, הריסות בתים, סיכולים ממוקדים ומבצעים צבאיים נבחנו בזמן אמת בביהמ"ש העליון, אשר ער לכך שעיני הקהילה הבינלאומית נשואות אל פסקי דינו. הוצאת נבו, 326 עמ', לא צוין מחיר.

* טן-דו - תמר שלמון-מאק. על נישואין ומשבריהם ביהדות פולין-ליטא בין השנים 1650-1800. החברה היהודית בממלכה רחבת הידיים של פולין בעשורים האחרונים של המאה ה-18. היבטים מרכזיים בהתנהלות חיי הנישואים של היהודים, ובמגוון מצבי המשבר שזימנו חיים אלה. מנהגים שהתפתחו בימי הביניים עד כדי גיבושם במאה ה-17 לכלל הסכמי ממון קבועים נועדו לפתור מראש מצבי משבר עתידיים, ודילמות שהתעוררו כאשר ניצבו אינטרסים אל מול הנישואין נפתרו בדרך כלל תוך העדפת הנישואין. אפילו משברי אמון אישיים נותבו אל השארת הנישואין על כנם. הוצאת הילל בן-חיים, הקיבוץ המאוחד, 348 עמ', 88 שקלים.

שירה

* שירים מחיים רבים - פיצ'י יהורם בן מאיר. "התכף חבצלת החוף/ ראשה בנשאה בשעת שחרית תפלת/ בראשית חרישית אישית/ מאד// אני ידעתי את הים האחרון/ ואת החוף האחרון בכל נפשי/ ידעתי" (מתוך הספר). הוצאת קשב לשירה, 69 עמ', 74 שקלים.

*פחיתה - אלישע פורת. "אני בכל דור הולך ופוחת/ עם אשתי אני חול בילדי,/ ובנכדי אני שתף זוטר./ בניני יש לי שמינית/ ומטה. ואז באים אלי/ גם שלשי ורבעי וחמישי/ ואלה שאין להם בכלל/ שמות וכינויים. אני נגרע/ ומתאפס עם התארכות/ הענפים בעץ המשפחה העתידי/ שלי: יורד אל שרשיו,/ רועד מצער הפחיתה, שוקע/ אל הנמך הסופי, הריק/ החם הזה שיחיני מחדש" (מתוך הספר). הוצאת הקיבוץ המאוחד, 63 עמ', 62 שקלים.

* ערוצים - רות גולן. "עצמותיו אומרות שירה/ בארון המרקיב לאטו./ האם הוא שומע במעבה האדמה את קולות ההתפצחות./ עד כמה נצחיים/ מכנסי הג'ינס שעיטרו את גופו/ ומבנה הגלגלת המארך,/ סגלגלי העינים" (מתוך הספר). הוצאת הקיבוץ המאוחד, 94 עמ', 68 שקלים.

ילדים ונוער

* ספורי אלף לילה ולילה - שלמה אבס. איורים: יאנה בוקלר. עלי בבא וארבעים השודדים, הגיבן שמת ארבע פעמים, אלדין ומנורת הקסמים, באר הקסמים ועוד. הוצאת עגור, 84 עמ', 62 שקלים.

* ספר הג'ונגל - רודיארד קיפלינג. מאנגלית: יואב כ"ץ. סיפורו של גור האדם מוגלי שגדל בין הזאבים בג'ונגל ולומד את חוקי היער מבאלו הדוב ובאגירה הפנתר. יום אחד הטיגריס שיר חאן מאיים על חייו, וכשלהקת הזאבים מנדה אותו מקרבה, הוא מגלה כי גם בני האדם אינם רואים בו אחד מהם. הוצאות אוקיינוס ומודן, 174 עמ', 74 שקלים.

* עיר של אפר - קסנדרה קלייר. מאנגלית: ענבל שגיב-נקדימון. ספר שני בסדרה. אמא של קליירי שקועה בתרדמת קסומה בבית החולים, סיימון זקוק לתמיכתה וג'ייס המיוסר מואשם בכך שגנב חפץ המקודש לבני הנפילים. הוצאת גרף, 397 עמ', 94 שקלים.

* הכנפיים של הנלי - אשכר ארבליך-בריפמן. תיאו הקליק וחברתו הנלי יוצאים למסע ברחבי הארץ האגדית ווינדידיסט. בדרך הם פוגשים דוכיזאורית אכזרית, טרויד רכוב על חד אופן ועוד יצורים קסומים. הוצאת כנרת, זמורה-ביתן, 221 עמ', 74 שקלים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ