ספרים חדשים

ספרים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ספרים

פרוזה - מקור

* ויקטור ומאשה - אלונה קמחי. ויקטור ומאשה, שני יתומים עולים מאוקראינה, עוברים לגור יחדיו בביתה של סבתם לאחר שנים של נדודים בין פנימיות וקיבוצים. ויקטור מוצא את עצמו נקרע בין נאמנותו לאחותו לבין תשוקתו לנמרוד, חברו החדש ובן כיתתו. הוצאת כתר, 364 עמ', 98 שקלים.

* בזעיר אנפין - ירמי פינקוס. חנווני תל אביבי אמיד ואשתו מתכננים את החופשה הקבועה שלהם בהרי טירול. העניינים הולכים ומסתבכים כאשר הדודה המתפרנסת בדוחק מצטרפת לנסיעה ואחריה עוד ועוד קרובי משפחה. ההוצאות מאמירות ומחייבות אותם להיכנס לעסקי הביגוד העממי המפוקפקים. הוצאת עם עובד, 310 עמ', 94 שקלים.

* במופלא ממני - אמונה אלון. לירז הצעירה עומדת בצומת דרכים: מצד אחד צפויה לה חתונה עם אהוב לבה אתו תקים בית מדרש מהפכני בהרי הגליל. מהצד השני, חיים נטולי ילדים ומשפחה אך כאלו שבהם תהיה מורה נערצת לנשים רבות. הוצאת כנרת, זמורה-ביתן, 270 עמ', 94 שקלים.

* היעלמות - ניב קפלן. אמריקאית השוהה בקיבוץ נעלמת ביום הולדתה מבלי להשאיר עקבות. שלוש שנים לאחר מכן, תמונתה מתגלה בזמן פשיטה של כוח צה"ל בלבנון. אחותה והחבר שאיתו טיילה מנסים להבין מה קרה וחושפים סוד משפחתי המחפה על מזימה חשאית של שירותי ביון. הוצאת רימונים, 514 עמ', 98 שקלים.

פרוזה - תרגום

* ביער אפל - מרסל מרינג. מאנגלית: יואב כ"ץ. לאחר שלוש שנים מגיח יעקב נוח מבור ביער ומגלה שמשפחתו נספתה בשואה. הוא מקים משפחה ומצליח בעסקיו ואז יום אחד, בשעה שהוא משוטט בעיר אסן שבהולנד, הוא נפגש ברוכל יהודי שמוביל אותו אל רובד אחר של העיר, גיהנומי באופיו. הוצאת שוקן, 367 עמ', 99 שקלים.

* יחסי הסודיים עם קרלה ברוני - עלא חליחל. מערבית: ברוריה הורביץ. קובץ סיפורים קצרים המנסחים מחדש את הסיפור הפלסטיני: סופר ערבי צעיר מעכו המנהל רומן עם קרלה ברוני, פלסטיני חיפאי מנסה לנסח מכתב לחמאס בכדי שהאש תורחק מעירו ועוד. הוצאת כנרת, זמורה-ביתן, 223 עמ', 89 שקלים.

* האורות בבתים של אחרים - קיארה גמברלה. מאיטלקית: יערית טאובר. אמה של מנדורלה בת השש מתה ומשאירה לה מכתב ובו היא מגלה לה שאביה הוא אחד מדיירי רחוב גרוטה פרפטה 315. חמש המשפחות המתגוררות בבניין מגדלות אותה יחדיו והיא נודדת בינהם, מתבגרת ומסתבכת. הוצאת כתר, 328 עמ', 94 שקלים.

* הסיפור האמריקאי הקלאסי - משה רון (עורך). מאנגלית: משה רון. 20 סיפורים קצרים שהתפרסמו בארצות הברית בשנים 1820-1911. "הטפט הצהוב" מאת שרלוט פרקינס גילמן, "כתם הלידה" מאת נת'ניאל הות'ורן, "ריפ ון וינקל" מאת ואשינגטון ארווינג ועוד. הוצאת עם עובד והמפעל לתרגום ספרות מופת, 470 עמ', 98 שקלים.

* עיר הנעלמים - קרסטן סטראוד. מאנגלית: נעה שביט. רייני טיג, בנה של משפחה מיוחסת מהעיר נייסוויל, נעלם יום אחד והיעלמותו מזכירה לכל שמספר התושבים הנעלמים בעיר גדול פי חמש מהממוצע הארצי. שנה לאחר מכן, נהרגים ארבעה משוטרי העיירה במהלך שוד בנק אכזרי ודווקא אז נחשפות התשובות לשאלות שהיעלמותו של טיג העלתה. הוצאת מודן, 407 עמ', 94 שקלים.

* קיפאון סופני - לינקולן צ'יילד. מאנגלית: עדי הירש. הפליאואקולוג אוון מרשל חוקר את השפעת התחממות כדור הארץ בשמורה באלסקה ומגלה לתדהמתו יצור קדמוני ענק קפוא בתוך גוש שלג. תאגיד התקשורת המממן את המשלחת מתכנן להפשיר את היצור בשידור חי, אבל מרשל וצוותו חוששים שהיצור עדיין חי. הוצאת אריה ניר, 288 עמ', 89 שקלים.

* הטהורים - ג'ייק סימונס. מאנגלית: ניצה פלד. סוכן מוסד שהוריו נהרגו בפיגוע מוצא את עצמו בהתנגשות חזיתית עם פורש מוסד שהפך להיות סוחר סמים ומדליף סודות ישראליים לוויקיליקס. הוצאת ידיעות ספרים וסימנים, 366 עמ', 98 שקלים.

עיון - מקור

* מציאות רבה מדי - הדס עפרת. המופע הוא אמנות שהמדיום שלה הוא האמן. הוא משתמש בגופו ומייצר לגביו מעמד ותוקף ציבורי. הוא נוכח פיסית באמנותו, במרחב שבין מציאות חיים למציאות יזומה, פועל בתוך מערך חוקים שרירותי שהוא קבע, ובמסגרתו הוא מתערב, בוחן תגובות, מתחכך עם חומרי המציאות. בספר פותח האמן צוהר אל תהליכי יצירה ומשתף אותנו בניסיון לחוות את החיים באופן אינטנסיבי כ"מציאות רבה מדי". הוצאת הקיבוץ המאוחד, 160 עמ', 86 שקלים.

* ארץ מאובטחת - אראלה שדמי. משטרה, שיטור והפוליטיקה של הביטחון האישי. המחברת מציגה כיצד תחת המטריה של בעיות ביטחון פנים, המצדיקה מישטור הולך ומתרחב של החיים הציבוריים והפרטיים ואיבטוח המרחב הציבורי, מתרחשת חדירה הדרגתית ומעמיקה של המשטרה וכחות שיטור אחרים למרקם החיים החברתיים והפוליטיים. הוצאת הקיבוץ המאוחד, 316 עמ', 89 שקלים.

* מלקות לחירות - אורית דהן ואורלי צדוק. מבט אישי ומקצועי על ליקויי למידה והפרעת קשב וריכוז. סיפור חייהן של שתי בעלות מקצוע בתחומי הפסיכולוגיה והחינוך שתחום התמחותן הוא אנשים עם ליקויי למידה ועם הפרעת קשב וריכוז, כשהן עצמן מתמודדות עם קשיים דומים. הוצאת מכון מופ"ת והקיבוץ המאוחד, 239 עמ', 89 שקלים.

* האחים המוסלמים - חזון דתי במציאות משתנה - עורכים: מאיר חטינה ואורי מ. קופפרשמידט. תולדות האחים המוסלמים ופרישת יריעה רחבה על אודות התנועה, המאפשרת הבנה של אחת התופעות המשמעותיות ביותר באזורנו בעת הנוכחית. הוצאת הקיבוץ המאוחד, 304 עמ', 88 שקלים.

עיון - תרגום

* הנפט של פוטין - מרטין סיקסמית. מאנגלית: אלה בשן. סיפור מלחמות האנרגיה ברוסיה וההשפעה שהיתה להן על מוסקווה ועל העולם כולו. סיקסמית, שהיה כתב ה-BBC במוסקווה מתמקד בספר במיכאיל חודרובסקי, בעליה של חברת "יוקוס", שהיתה חברת הנפט הגדולה ברוסיה ומילאה תפקיד מפתח בכלכלה הרוסית, בנסיקתה המטאורית ובקריסתה המוחלטת לאחר הלאמתה ומעצר מנהליה. הוצאת מודן, 451 עמ', 92 שקלים.

שירה

* הלולות - ישראל אלירז. "האם יש/ דבר// מעבר לדבר הנראה// שהוא יפי חסר מוצא/ כמו זבוב// שמוביל אותנו אל דבש/ ההלולות// ומה יקרה כשפתאום/ נבין// שאין היום הרבה מה לראות/ אבל מחר יהיה" (מתוך הספר). הוצאת קשב לשירה, 99 עמ', 78 שקלים.

* אנסה הקולמוס ואראה - צדוק עלון. "בבואי לכתב שיר/ אני נזהר מנטיה שבי/ להתפעל מקיומם של מלים/ וצירופי מלים/ שמא תוליך אותי שולל" (מתוך השיר "כסות"). הוצאת עמדה, 106 עמ', 60 שקלים.

* גבה גלים עד רוגש - מיכאל רייך. "יותר/ משהיתה כותבת פרחים/ היתה קוטפת מילים מאי שם/ מטילה זרעי אותיות סופיות לעברו/ מהררי מצוקתה,/ מפקיעה מעצמה שקיעות חמדה אסורות" (מתוך השיר "אחריות"). הוצאת קורות, 157 עמ', לא צוין מחיר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ