ספרים חדשים

ספרים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ספרים

פרוזה - מקור

* אצבעות של פסנתרן - יהלי סובול. רגע אחרי המלחמה הבאה, בתל אביב ההרוסה, מנסים בני הזוג יואב וחגית קירש, פסנתרן ועורכת וידיאו, להתמודד עם תקנות החירום המגבילות את חירותם של האזרחים. סיפורם מצטלב עם זה של רב פקד איציק לוי, הממונה על חקירות "למניעת חתרנות ופגיעה בערכי המדינה". הוצאת כנרת, זמורה-ביתן, 224 עמ', 92 שקלים.

* סוף הגוף - איל מגד. רופא מנתח מוכשר שעוין את הממסד הרפואי מתמודד עם מותו בטרם עת של חברו הטוב, רופא גם כן. ההתבוננות הקפדנית שלו במערכת היחסים שהיתה ביניהם משנה לא רק את העתיד אלא אפילו את העבר. הוצאת ידיעות ספרים, 298 עמ', 98 שקלים.

* ליטוף אחרון ופרידה - שמחה מדיוני. סיפורה האוטוביוגרפי של המחברת, החושפת שלושה אובדנים כואבים שחוותה: מות אמה, מות אחיה ומות בנה. הספר מתעד את שבירתה הנפשית והפיסית ואת ההתעשתות והשיבה לחיים מאושרים יותר. הוצאת עלו-עט, 142 עמ', 68 שקלים.

* המבחנה ה-12 - מוטי שריר. ניסוי המתחולל במעבדה באוניברסיטת תל אביב עשוי לפתור את בעיית הקטרקט ללא ניתוח. פרופסור ניצה עפרון משתמשת בטיפות עיניים על עיניהם של ישישים שזה עתה נפטרו. האם זו הסיבה ששיעורי התמותה עלו בבית אבות בעיר? ומה תפקידם של תאגידי הענק הנלחמים על הפיתוח הסודי? הוצאת ספרית מעריב, 352 עמ', 94 שקלים.

פרוזה - תרגום

* הנשים - ת"ק בויל. מאנגלית: ליה נירגד. מתלמד בדיוני של האדריכל פרנק לויד רייט מספר את סיפור חייו דרך ארבע הנשים בחייו: אשתו הראשונה קיטי; אהובתו מיימה צ'יני, למענה בנה את אחוזת טלייסין; אשתו השניה, מוד מרים נואל, אמנית שהתמכרה למורפיום; ואשתו השלישית, אולגיבנה מילנוף, שהתמסרה כל כולה לבעלה ומפעלו. הוצאת חרגול ועם עובד, 484 עמ', 98 שקלים.

* בעיית שפינוזה - ארווין יאלום. מאנגלית: דנה אלעזר הלוי. אלפרד רוזנברג בן השש-עשרה מתבטא בבית הספר באופן גזעני. המנהל שולח אותו כעונש לשנן קטעים על הפילוסוף היהודי שפינוזה שמופיעים באוטוביוגרפיה של גתה הגרמני. הנער, מעריץ של גתה, נדהם לגלות שגתה העריץ את שפינוזה והושפע ממנו, למרות שגתה היה נחוש להשמיד את היהודים. הוצאת כנרת, זמורה-ביתן, 397 עמ', 96 שקלים.

* השפעה - ג'יין אוסטן. מאנגלית: מיכל אלפון. תרגום מחודש לספרה האחרון של ג'יין אוסטן ובמרכזו דמותה של אן אליוט הצעירה השקולה, שמתמודדת עם השלכות הבחירה השגויה שעשתה בגיל 19. שמונה שנים לאחר שסירבה להצעת הנישואין מקפטן ונטוורת, בשל השפעתה של ליידי ראסל, היא כבר מבינה כמה שגוי סולם הערכים החברתי שבו הם חיים. הוצאת כתר, 268 עמ', 92 שקלים.

* השוטר שלי - בת'אן רוברטס. מאנגלית: גיל שמר. רומן המבוסס על סיפור חייו של הסופר א"מ פורסטר. בברייטון שבאנגליה, בשנות ה-50, שלושה צעירים (טום השוטר, מריון המורה ופטריק אוצר האמנות) מוצאים את עצמם במשולש אהבה מורכב שתוצאותיו עשויות להיות הרסניות. הוצאת ידיעות ספרים, ספרי חמד, 351 עמ', 98 שקלים.

עיון - מקור

* עלילת "אל-אקצא בסכנה" - נדב שרגאי. "התכנית הציונית היא להרוס את אל אקצא באמצעות רעידת אדמה מלאכותית", כך כתב בדצמבר 2000 קצין המודיעין אבו סמרא לנשיאו יאסר ערפאת. לדעת המחבר, היה זה ביטוי נוסף לעלילת הדם המודרנית שראשיתה בימי חאג' אמין אל-חוסייני, המופתי הגדול שהיה שותפו של היטלר, ושסוכניה כיום הם שייח ראאד סלאח, חמאס, חיזבאללה, איראן ורבים אחרים. הוצאת ספרית מעריב, 180 עמ', 92 שקלים.

* כתם של עננה קלה - עורך: יואל אליצור. חיילים, צבא וחברה באינתיפאדה. עדויות של חיילי צה"ל ששירתו במחנה פליטים ברפיח במהלך האינתיפאדה הראשונה. זהו סיפורם של חיילים המתמודדים על נפשם. בין הכותבים: מישאל חשין, יואל אליצור ודויד גרוסמן. הוצאת הקיבוץ המאוחד, 396 עמ', 92 שקלים.

עיון - תרגום

* עלייתו ונפילתו של הקומוניזם - ארצ'י בראון. מאנגלית: כרמית גיא. עלייתו של הקומוניזם היתה אחת התופעות הפוליטיות בעלות המשמעות הרבה ביותר במחצית הראשונה של המאה ה-20. בספר נבחן סוד קסמו של הקומוניזם בעיני תומכיו ונאמניו, ומתוארים הצלחותיו המרשימות בצד כישלונותיו הרי האסון. הוצאת עם עובד, 788 עמ', 128 שקלים.

* המצאת היומיום - מישל דה סרטו. ספרו של התיאורטיקן הצרפתי מציג את הרעיון לפיו היומיום חכם מכל ניסיון מאורגן להכפיפו למערכת. דה סרטו עובר בכל הזמנים ובכל המקומות של היומיום - מבוקר עד ערב, מלידה עד מוות, מהיומיום העתיק עד לזה המודרני - ומראה כיצד כל הניסיונות לארגנו, למשטרו ולמשמעו בכוח נענו תמיד בהשתמטויות חשאיות, בטקטיקות, בתחבולות ובניצול הזדמנויות אקראיות. הוצאת רסלינג, 381 עמ', 129 שקלים.

חקר הספרות

* קול קורא בעוז - פוליטיקה ושירה בישראל - בעריכת אסף מידני ונדיר צור. אסופת מאמרים הבוחנת את הקשר שבין פוליטיקה ושירה, במעמדם הציבורי של משוררים וכן בכוחם של משוררים ושל שירה להשפיע על פוליטיקאים, ועל שינויים מוסדיים ותרבותיים. הוצאת האגודה הישראלית למדע המדינה, המכללה האקדמית תל אביב-יפו ואוניברסיטת חיפה, 285 עמ', 85 שקלים.

* מה זה להיות אותנטי - שירה מזרחית בישראל - יוחאי אופנהיימר. השירה שנכתבה בעברית על ידי יוצרים ויוצרות מזרחים בארבעים השנים האחרונות. שירה זו בעלת מטענים חווייתיים ועמדות אידיאיות ותרבותיות, אשר על אף השוני והניגודים שעולים מהם, הם יוצרים מרחב כתיבה משותף. הוצאת רסלינג, 269 עמ', 99 שקלים.

* מיסטיקה בשירה העברית במאה העשרים - חמוטל בר-יוסף. האם הספרות החסידית היא השלב האחרון בתולדות הספרות המיסטית היהודית, כפי שסבר גרשום שלום? האם אפשר למצוא מיסטיקה בספרות, ובעיקר בשירה העברית החילונית שנוצרה במאה העשרים? המחברת טוענת בספרה שהשירה העברית במאה העשרים ירשה, המשיכה ופיתחה את היצירה הספרותית המיסטית היהודית. הוצאת ידיעות ספרים, 445 עמ', 88 שקלים.

הדרכה ופנאי

* פרויקט ההצלחה של חיי - אלון גל. תוכנית אימון להשגת מטרות בכל תחומי החיים. בחמישה שלבים של תהליך אימון אישי אלון גל מנחה אותנו כיצד לבחור את התחום שבו ניצור שינוי; מסייע לנו לנסח מטרות ולקבוע מסגרת זמן; מלמד אותנו להגדיר דרכי פעולה; מעודד אותנו לנצח את הפחדים והחסמים המעכבים אותנו; ולבסוף, מדריך אותנו כיצד לרתום את הסביבה לצדנו. הוצאת כנרת, זמורה-ביתן, 207 עמ', 89 שקלים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ