ספרים חדשים

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

פרוזה - מקור

* מוסיקה - חמוטל בר-יוסף. קובץ סיפורים ראשון של המשוררת חמוטל בר-יוסף, העוסקים באנשים שהמוסיקה מניעה את חייהם, באהבה, במחלה ובשכול. הוצאת ספרא/ הקיבוץ המאוחד, 160 עמ', 88 שקלים.

* טעות אנוש - שולמית לפיד. רומן מתח. רות פרלמוטר, אשת מוסד בדימוס, מוזעקת מהגימלאות לחקור את מותו של קולגה לשעבר, שגופתו הירויה התגלתה לא הרחק מביתו. הוצאת כתר, 220 עמ', 94 שקלים.

* הקומדיה הציונית, התופת - כליל זיסאפל. צעירה תל-אביבית מספרת על חייה, מילדות ועד הפיכחון שמפתיע אותה בבגרותה. הספר מנוקד וכתוב בלשון תנ"כית ושואב השראה גם מדנטה. הוצאת עם עובד, 159 עמ', 79 שקלים.

* מאטי - רעיה הלר. סיפורה של מאטי, שנולדה למשפחה קתולית בצרפת, אבל אחרי מלחמת העולם השנייה החליטה להתכחש לעברה - אך זה שב לרדוף אותה ולהעיב על ההווה. הוצאת קונטנטו דה סמריק, 373 עמ', 88 שקלים.

פרוזה - תרגום

* אם רק היית זוכרת - אליס לפלנט. מאנגלית: אורטל אריכה. ד"ר ג'ניפר וייט היא בת 64 וסובלת משיטיון. לאחר שמתגלה גופתה של חברתה הטובה ביותר, היא עצמה לא מסוגלת לומר אם היא רצחה אותה או לא. הוצאת כנרת, זמורה-ביתן, 365 עמ', 96 שקלים.

* צדק למראית עין - ד"ר מייקל באדן ולינדה קני באדן. מאנגלית: שרה ריפין. רוצח, המכונה "הערפד", מטיל אימה על העיר ניו יורק, ופתולוג ועורכת דין מוצאים את עצמם בלב לבה של הסערה. בהוצאת מטר, 302 עמ', 95 שקלים.

* קארמה דפוקה - דוד ספיר. מגרמנית: עפרה קק. מנחת טלוויזיה נהרגת ומתגלגלת בנמלה. החיים החדשים לא מוצאים חן בעיניה, בעיקר כשהיא מגלה שהאלמן שלה כבר מתנחם בזרועות אשה אחרת. הוצאת כנרת, זמורה-ביתן, 253 עמ', 92 שקלים.

* האמריקאי השקט - גראהם גרין. מאנגלית: יואב כ"ץ. ספרו הקלאסי של גראהם גרין, שראה אור בשנות ה-50. גיבור הספר הוא צעיר אמריקאי אידיאליסט שנשלח להודו-סין במטרה לקדם את הדמוקרטיה בעזרת "כוח שלישי" מסתורי. הוצאת פן/ידיעות ספרים, 246 עמ', 98 שקלים.

* מקורקף - אואן קולפר. מאנגלית: ארז אשרוב. מותחן פשע שבמרכזו שומר סף בקזינו בניו ג'רזי, שמואשם בפשע שלא ביצע, ונסחף למערבולת אירועים מפתיעה ומסוכנת. הוצרת כנרת, זמורה-ביתן, 271 עמ', 94 שקלים.

עיון - מקור

* 1973: הדרך למלחמה - יגאל קיפניס. הספר עוסק בשנה שקדמה לממלחמת יום הכיפורים, ולשורשיו של המחדל המדיני שהביא לפריצתה, תוך שימוש בתמלילי שיחות ומזכרים שבהם גם כאלה המתפרסמים לראשונה. הוצאת כנרת, זמורה-ביתן, 365 עמ', 94 שקלים.

* הצבר הלבן: אוטוביוגרפיה של התפכחות - מירון בנבנשתי. דרך סיפור חייו, הבית שבו גדל והחברה שבה התחנך, מנתח מירון בנבנישתי באורח נוקב את המיתוסים והאשליות העומדים בבסיס החלום הציוני. הוצאת כתר, 356 עמ', 98 שקלים.

* מדינה אחת, שתי מדינות: ישראל ופלסטין - בני מוריס. מאנגלית: יעקב שרת ויורם שרת. מסה פוליטית של ההיסטוריון הוותיק הבוחנת את ההצעות לפתרון הסכסוך הישראלי-פלסטיני במסגרת מדינה אחת ובמסגרת שתי מדינות. מוריס מסתמך בין היתר על מסמכים ועדויות שטרם ראו אור. הוצאת עם עובד/ ספרית אופקים, 167 עמ', 89 שקלים.

* לוגיקה בפעולה - דורון אביטל. המחבר שוזר בספר זה יחד סיפורי קרבות ומבצעים צבאיים עם דיון אינטלקטואלי ופילוסופי, במטרה לחקור ולהתבונן בתהליכי קבלת החלטות במצבים שונים. הוצאת כנרת, זמורה-ביתן, 293 עמ', 94 שקלים.

הדרכה ופנאי

* הבית של שי-לי: מתכונים ביתיים וקלים שתמיד מצליחים - שי-לי ליפא. מתכונים המחולקים לפי ארוחות: ארוחה זוגית, צמחונית, איטלקית, ערב בנות, ערב בנים, ועוד. הוצאת ידיעות ספרים, 208 עמ', 118 שקלים.

* מותר לדבר על זה: מדריך למניעת דיכאון אחר לידה, איתורו והטיפול בו - מיכל וברוך פינקלשטיין. הבנת דיכאון לאחר לידה ומצוקות שונות הנלוות אליו עשויה לסייע ליולדות הסובלות מהתופעה, ולסובבים אותן. הוצאת ש. זק, 151 עמ', 74 שקלים.

* מקיוסק גזוז עד מסעדת שף: מאה שנות אוכל בתל אביב - נתן דונביץ'. ההיסטוריה של האוכל התל-אביבי, בין שווקים, מסעדות, יזמים, טרנדים, שפים ועוד ועוד. הוצאת אחוזת בית, 496 עמ', 128 שקלים.

* פתרונות רוחניים: תשובות לאתגרים הגדולים של החיים - דיפאק צ'ופרה. מאנגלית: נורית לוינסון. הספר מציע כלים להתמודדות רוחנית בארבעה תחומים: מערכות יחסים, בריאות, הצלחה וצמיחה אישית. הוצאת מודן, 202 עמ', 88 שקלים.

שירה

* אתם החיים בבטחה: מבחר שירים - פרימו לוי. מאיטלקית: אריאל רטהאוז. "כיוון שחרדת כל אדם היא חרדתנו/ עוד אנחנו חווים את חרדתך, נערה כחושה/ שפירפרת נואשות נצמדת לאמך/ כמבקשת לשוב לתוכה/ כשקדרו פני השמים בצהרי היום" (מתוך הספר). הוצאת כרמל, 63 עמ', 74 שקלים.

* יבשות נעות - לי עברון-ועקנין. "בשדה מוקשים של אהבה/ בין כאבי לכאביך/ מדרך לכף הרגל" (מתוך הספר). הוצאת פרדס, 33 עמ', 35 שקלים.

* שירת הקונכיות - דוד לידר. "עומד ביום גשם נוכח ים עיר נעורי./ ניצוץ ניתז כקשת מזרימת הוויה./ רסיסי מראות מפעמים/ כהד צלילי פעמון" (מתוך הספר). הוצאת ספרי עתון 77, 53 עמ', 48 שקלים.

* שר החלומות הביא דמות - ישראל פינקל. "במרחק שבין סימני הסוכרת/ למחושי הלב/ הזמן מזריק לעתים/ מנות קטנות ומדודות של אושר" (מתוך הספר). הוצאת כרמל, 67 עמ', 69 שקלים.

ילדים ונוער

* ילד עיר - שהם סמיט. לעמוס יש שתי אחיות, שני הורים וחברים וכדורגל, והוא, ילד הסנדוויץ', צריך להתמודד עם מה שהיומיום מזמן לילד בן 11. הוצאת כנרת, זמורה-ביתן, 88 עמ', 78 שקלים.

* זרע הביפולו ועוד סיפורים אבודים - דוקטור סוס. מאנגלית: לאה נאור. שבעה סיפורים של דוקטור סוס שהתגלו כ-20 שנה לאחר מותו, בהם סיפור על הדוב שחסר לו ריס, על דג זהב שגדל להיות לווייתן ועוד. הוצאת כתר, 69 עמ', 74 שקלים.

* תיכון לילה - סי ג'יי דוהרטי. מאנגלית: שרון פרמינגר. אלי שרידן נשלחת לפנימייה, אבל על אף ציפיותיה הנמוכות, דווקא ממש טוב לה שם. רק דבר אחד היא לא מבינה: מדוע התלמידים לומדים בלילה? הוצאת ידיעות ספרים, 421 עמ', 88 שקלים.

* שקשוקה והמלחמה העולמית בין הטובים לרעים - גליה עוז. איורים: תמר נהיר-ינאי. הספר הרביעי בסדרת שקשוקה, והפעם יולי וחבריה יוצאים לחפש אחר החפץ האחד שמנהלת בית הספר לא יכולה להסתדר בלעדיו. הוצאת כתר, 100 עמ', 86 שקלים.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ