ספרים חדשים 25.9.2012

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

פרוזה - מקור

גחליליות - גילית חומסקי. יפעת רוזנברג מתבשרת שהיא מועמדת לתפקיד חשוב, אבל בד בבד היא מגלה שעברה שב לשפוט אותה; היא נדרשת להתבונן בחייה מחדש, במבט בוגר ומפוכח. הוצאת ידיעות ספרים, 389 עמ', 98 שקלים.

ברקיע החמישי - רחל איתן. במלאות 50 שנה לצאתו לאור לראשונה, יוצא שוב לאור ספרה הקלאסי של רחל איתן, שמתרחש בשנות ה–40, ובמרכזו ילדה, בת להורים גרושים, הנשלחת למוסד. הוצאת עם עובד, 384 עמ', 94 שקלים.

כשהמתים חזרו - אילן שיינפלד. המשיח מתגלה בישראל, והוא משיח בעל כורחו. סיפור צמיחתו מתחיל באוקראינה, נמשך על גדות האמזונס, ומסתיים בגליל. הוצאת כנרת, זמורה־ביתן, 638 עמ', 128 שקלים.

הרואה ברוחות - גלית לידסקי־יפה. לנה ידעה כבר מילדותה שהיא אחרת, ושיש לה יכולות ריפוי כמו לשאר הנשים במשפחתה. אבל הרוחות האלה, שעוזרים למטופליה, משפיעים על חייה באופן שהיא לא יכולה לשלוט בו. הוצאת טוטם, 408 עמ', 90 שקלים.

פרוזה - תרגום

אָקָבָּדוֹרָה - מיקלה מורג'ה. מאיטלקית: סביונה מאנה. בסרדיניה של שנות ה–50 חיה אקבדורה - אשה שאנשי הכפר קוראים לה כדי לסיים את חייהם של קרוביהם הגוססים, שלא מצליחים "להשתחרר מהחיים". הוצאת כנרת, זמורה־ביתן, 159 עמ', 84 שקלים.

בארץ המובטחת - סבסטיאן בארי. מאנגלית: צילה אלעזר. בגיל 89 נאלצת לילי להתמודד עם אובדנו של נכדה היחיד שהתאבד. במטבח ביתה היא יושבת ומעלה על הכתב את סיפור חייה באירלנד. הוצאת אחוזת בית, 261 עמ', 98 שקלים.

מקום שם רובצים הצללים - מייקל רידפאת'. מאנגלית: גבי סילון. בעקבות הרצח של מומחה לסאגות איסלנדיות עתיקות, השוטר האמריקאי מגנוס ג'ונסון נשלח לרייקיאוויק, כדי לעזור לחוקרים, אבל גם בניסיון לעזור לעצמו. הוצאת חרגול/ עם עובד, 340 עמ', 94 שקלים.

משחקי קיץ קטלניים - אנטוניו היל. מספרדית: דלי רום. מפקח המשטרה הקטור סלגדו נקרא לחקור את מותו של בחור שנפל מחלון. אבל מה שנראה בתחילה כחקירה סטנדרטית, הולך ומסתבך, וסלגדו מוצא את עצמו לא רק בצד של החוקרים. הוצאת מודן, 358 עמ', 92 שקלים.

עיון - מקור

יעקב: הסיפור המפתיע של אבי האומה - יאיר זקוביץ. סיפור חייו של יעקב המקראי, מעשיו והצלחותיו, נשותיו וילדיו, התחבולות, החלומות והתחנות שהפכו אותו לאביו של עם ישראל. הוצאת כנרת, זמורה־ביתן, 191 עמ', 94 שקלים.

העסקה פוגענית: הדרה וניצול שיטתיים בשוק העבודה - עורכים: דניאל מישורי וענת מאור. אסופת מאמרים הדנים בדוגמאות של דפוסי העסקה פוגענית, מקורותיהם, המאבקים נגדם, ועוד. הוצאת המכללה החברתית כלכלית והוצאת אחוה, 315 עמ', 79 שקלים.

שני בתים וילד: סיפורן של משפחות משולבות בישראל - נעמה צבר בן־יהושע וגליה צבר. סיפורם של נשים וגברים שנכנסו לקשר משפחתי עם בני זוג שיש להם ילדים מקשר קודם, והקימו משפחות משולבות - על ההתמודדות, על האתגרים ועל ההצלחות. הוצאת שוקן, 400 עמ', 99 שקלים.

אדם, סלע, מים, מדבר: המאבק המתמיד נגד המדבר במזרח התיכון - אריה ש. איסר. מחקר העוסק בקשר בין משאבי המים באזורים צחיחים, אירועים אקלימיים ותופעות גיאולוגיות, לבין סיפורי המקרא ובין המיתוסים של תושבי האזור. הוצאת כרמל, 193 עמ', 79 שקלים.

הדרכה ופנאי

אוצר הניבים של היידיש - יוסף גורי. המילון מכיל למעלה מאלפיים ניבי יידיש, בסדר אלפביתי, בתרגומים לעברית, אנגלית ורוסית, ובלוויית איורים. הוצאת האוניברסיטה העברית בירושלים, 447 עמ', 118 שקלים.

חסידים: לא רק שחור־לבן - קטלוג תערוכה. אוצרת: אסתר מוצ'בסקי־שנפר. ספר צילומים של פריטים, חפצים וכמובן גברים, נשים וילדים, חברי קהילת החסידים. הוצאת מוזיאון ישראל, 183 עמ', לא צוין מחיר.

בונים סיפור: הארכיטקטורה של מלאכת הכתיבה - יונתן יבין. מדריך כתיבה, שלב אחר שלב, לכתיבת פרוזה. כללים, עצות וטיפים למי שמעוניינים ללמוד איך ליצור יצירה ספרותית. הוצאת כנרת, זמורה־ביתן, 271 כמ', 94 שקלים.

שירה

רק ורד אחד כמשענת - הילדֶה דומין. מגרמנית: דינה פון־שוורצה. "כמה מעט תועלת יש בי,/ אני מרימה את האצבע ולא/ מותירה סימן באוויר// הזמן שמטשטש את פני/ כבר החל./ מאחורי צעדי המאובקים/ הגשם מבריק את הרחוב/ כעקרת־בית" ‏(מתוך הספר‏). הוצאת קשב לשירה, 91 עמ', 88 שקלים.

תל אביב ומקומות אחרים - ליאור שדה. "אם אזכרך מגלגול קודם,/ ודאי שאקדים ואתן לך שלום;/ ואם בצינורות חלומות הלילה אפגשך,/ דעי שאחכה לראותך למחרת היום" ‏(מתוך הספר‏). הוצאת אוריון, 64 עמ', 55 שקלים.

שׂמה והולכת - ליאור גרנות. "לפעמים מילי לא יודעת/ אם העולם אמיתי./ היא מושיטה את ידיה לאחוז/ במי שדיברה איתו, במי שהגוף שלו/ חיבק אותה./ היא מושיטה לאחוז/ וכפות הידיים שלה תופסות/ את החושך" ‏(מתוך הספר‏). הוצאת קשב לשירה, 81 עמ', 58 שקלים.

גחלי שירה - יצחק ארמוני קסטל. "בת שחוק זוהרת בחלל/ מעניקה שלווה בממלכת הזמן/ מרגיעה נותנת כוח ומזל/ לכונן כל דבר" ‏(מתוך הספר‏). הוצאה עצמית, 53 עמ', לא צוין מחיר.

ילדים ונוער

יומני החופש הגדול - סמדר שיר. דנה, דפי, תמר ואלינור הן החברות הכי טובות בעולם מאז גיל שש. עכשיו הן כבר בנות 16, ונראה אם החברות תשרוד את מה שמחכה להן בחופש הגדול. הוצאת ידיעות ספרים, 279 עמ', 88 שקלים.

עיניים שחורות - ויליאם ריכטר. מאנגלית: דפנה תדמור לוי. וולי סטונמן, מנהיגת חבורה של בני נוער שחיים ברחובות ניו יורק, תעשה הכל כדי לגלות מי היא האמא האמיתית שלה. הוצאת מודן, 321 עמ', 78 שקלים.

תהיה גיבור, נדי!; נדי מסתבך בצרה - איניד בלייטון. מאנגלית: שהם סמיט ואמנון כץ. שני תרגומים חדשים לשניים מספרי נדי, הגמדון עם כובע הפעמון, וחבריו לעיירה. הוצאת כנרת, זמורה־ביתן, 60 עמ' כל אחד, 74 שקלים כל אחד.

קליאופטרה: הפרעונית האחרונה - קלינט טוויסט. ספר בסדרה "עולם ומלואו", על מלכת מצרים. סיפור חייה והאגדות שנקשרו בשמה, בספר אלבומי מאויר. הוצאת שוקן, עמודים לא ממוספרים, 99 שקלים.

בני הנפילים 3: עיר של זכוכית - קסנדרה קלייר. מאנגלית: ענבל שגיב־נקדימון. הספר השלישי בטרילוגיה, על כת סודית של לוחמי שדים שפועלת בניו יורק. בספר השלישי באות על פתרונן הקנוניות והתסבוכות שטילטלו את חייה של הגיבורה קליירי פריי. הוצאת גרף, 464 עמ', 94 שקלים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ