ספרים חדשים

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

פרוזה - מקור

* תעתוע אפל - דנה מויסון. רוצח סדרתי מסתובב בניו יורק, וקורבנותיו הן נשים יפהפיות, שאת פניהן הוא משחית. בלשית עקשנית, דוגמנית בינלאומית ואשת עסקים מצליחה הן שלושת המפתחות לפענוח התעלומה. הוצאת רימונים, 258 עמ', 98 שקלים.

* ילדי הנמל - עוזיאל חזן. סיפורם של שני נערים, פליט יהודי ופליט איטלקי, העושים הכל כדי לשרוד בשכונת עוני ליד הנמל בעיר לחופו של האוקיינוס האטלנטי. כל אחד מהם נושא עמו סוד אפל, ויחד הם מצליחים לקיים את עצמם. הוצאת הקיבוץ המאוחד, 286 עמ', 88 שקלים.

* סלע הסודות - דודי אוחיון. מארק ראיין, סוכן חשאי אמריקאי, רוקם עם מפעיליו מזימה: במסווה של ביקור של אנשי הצלב האדום, הם יאספו מידע משבוי ישראלי הכלוא בסוריה. ואיך כל זה מתקשר למקרה מוות במזרח אירופה באמצע שנות ה-70? הוצאת אוריון, 144 עמ', 65 שקלים.

* הארי שבחבורה - אברהם ליאב. למוסקוביץ יש הרבה כסף, אבל הבן שלו לא רוצה להמשיך את דרכו ולהיכנס לעסקים. לסימנטוב יש משאית ואהבה גדולה למוסיקה קלאסית. לכאורה, אין קשר בין השניים, אבל פיתולי העלילה מפגישים ביניהם. הוצאת גוונים, 159 עמ', 72 שקלים.

פרוזה - תרגום

* זיכרונותיו של דורבן - אלן מבנקו. מצרפתית: ניר רצ'קובסקי. בכפר קטן במעמקי היער האמריקאי חיים האיש קיבנדי וכפילו הדורבן. מאז ומעולם הם יחד, יוצאים בלילות למסעות של רצח ונקם. הוצאת הקיבוץ המאוחד/ הספריה החדשה, 167 עמ', 89 שקלים.

* אסיר השמים - קרלוס רואיס סאפון. מספרדית: מונה גודאר. דניאל סמפרה וחברו פרמין, גיבורי ספרו של סאפון "צלה של הרוח", יוצאים שוב להרפתקה, ובמהלכה, ייאלץ דניאל להתמודד עם הצל הגדול שהעיב על ילדותו. הוצאת כנרת, זמורה-ביתן, 303 עמ', 94 שקלים.

* הילד הקטן - פיליפ לברו. מצרפתית: משה מרון. בצרפת הכבושה מסתירה משפחה במרתף יהודים, בעוד שבסלונה חוגגים קצינים נאצים. הבן הקטן יוצא ונכנס בין שלושת העולמות שמאכלסים בניין אחד. הוצאת ספרית פועלים, 239 עמ', 89 שקלים.

* ליל כל המכשפות - דבורה הרקנס. מאנגלית: נועה בן פורת. החוקרת דיאנה בישופ בסך הכל הזמינה בספרייה ספר בנושא אלכימיה. אבל עד מהרה היא גילתה שכתב היד הזה מכושף, והוא יכניס לחייה שלל יצורים בעלי כוחות על-אנושיים. הוצאת מטר וכנרת, זמורה-ביתן, 670 עמ', 108 שקלים.

הדרכה ופנאי

* דחיינות: איך להפסיק לדחות למחר את מה שאנחנו יכולים לעשות היום - פירז סטיל. מאנגלית: עופר שור. פסיכולוגיה ומדע חוברים יחד בספר זה לטובת חקירה וייעוץ בענייני דחייה: מי נוטה לדחות, למה דוחים שוב ושוב, וכיצד יוכל אדם להפסיק לדחות עשיית דברים לאחר כך. הוצאת מטר, 296 עמ', 95 שקלים.

* הסינגולריות מתקרבת: כאשר האנושות מתעלה על הביולוגיה - ריי קורצווייל. מאנגלית: עמנואל לוטם. בספרו זה בוחן קורצווייל את השלב הבא, לפי התחזית שלו, של התהליך האבולוציוני: השלב שבו האדם יתאחד עם המכונה. הוצאת מאגנס וכנרת, זמורה-ביתן, 595 עמ', 116 שקלים.

כתבי עת

* עמדה - ביטאון לספרות. גיליון 26. בגיליון: שירים של וולאס סטיבנס, עודד פלד, ניקולא אורבך; סיפורים מאת יותם ראובני, יובך גלעד, אורי חיבה ועוד. מערכת: אריק א., עמוס אדלהייט, יובל גלעד, רן יגיל, חן קלינמן. מו"ל: עמדה, 160 עמ', 60 שקלים.

* זמנים - רבעון להיסטוריה. גיליון 119. גיליון מיוחד: "עיר ומגדל וראשו בשמים" - על מקצב החיים באימפריה העותמאנית, על פירוז העיר האירופית, תכנון עירוני במדריד ועוד. עורכת: מירי אליאב-פלדון. מו"ל: האוניברסיטה הפתוחה, 120 עמ', 58.50 שקלים.

* גליליאו - כתב-עת למדע ולמחשבה. גיליון 169. בגיליון: על 36 מחקרים מסקרנים שנעשו השנה בישראל: מתפוצת פרח החלמונית הגדולה ועד להשפעת פרצופיהם של מנהיגי ערב על תהליך השלום ועוד. עורכת: מיכל ברונר. מו"ל: מוטו מדיה בע"מ, 74 עמ', 44.90 שקלים.

* יקינתון - ירחון צאצאי היקים בישראל. גיליון 254. בגיליון: על תולדות "השנות הטובות", על תיאטרון המטאטא, סיפור מאת אלישע פורת ועוד. עורך: מיכה לימור. מו"ל: ארגון יוצאי מרכז אירופה, מט עמ' בעברית, 39 עמ' בגרמנית, 45 שקלים.

שירה

* ארץ הפסיפלורה העצובה ושירים אחרים - מרואן מח'ול. מערבית: מתרגמים שונים. "גשם יורד/ ואני במיטת העצלות/ משכנע עצמי שהחורף מלא חיבה/ ומלא חמלה כאבי./ על כן החברה היא גשם פושע/ ואני ביתי הוא במי שחי בתוכו" (מתוך הספר). הוצאת קשב לשירה, 131 עמ', 65 שקלים.

* איריס הבר - לואיז גליק. מאנגלית: מכבית מלכין ויואב ורדי. "אני רואה שאיתך זה כמו עם עצי השדר:/ אסור לי לדבר אליך/ באופן אישי. הרבה/ עבר בינינו. או/ שזה תמיד היה/ רק חד צדדי?" (מתוך הספר). הוצאת כרמל, 134 עמ', 79 שקלים.

* ושירים אחרים - רועי שניידר. "יושבת. מחכה לו. מהוססת./ חיוורת, חולה וקשה./ פותחת את פיה: 'הו, איזה/ ערב בחרתי להיות בו אשה'./ עוצמת עיניה. היא שבר/ כלי. בחוץ רוח קרה/ מחשיכה. מנשרה" (מתוך הספר). הוצאת ספרא, צה עמ', 48 שקלים.

* תפוחי תוהו - חיה אסתר. "בצאת הנפש/ לטיוליה בלילות/ למעופה בימים/ לשיטוטיה בנבכים/ והלב/ מסועף בצפונות העצבים/ קרעים/ מתמתקים/ מזדהרים/ חוטי רעד/ פורטים על חושי/ מנגנים/ נטיפי מערות מוחי" (מתוך הספר). הוצאת כרמל, 245 עמ', 80 שקלים.

ילדים ונוער

* משני צדדים - צפורה מובשוביץ. הנערה שני נוסעת לצפת למפגש בין שני נוער חילונים לדתיים. מה שמתחיל בהסתייגות ובחשש, הופך עם הזמן למסע מסקרן, חיצוני וגם פנימי. הוצאת אופיר ביכורים, 251 עמ', 78 שקלים.

* תחת שמי האש - ורוניקה רוסי. מאנגלית: אסנת הדר. הספר הראשון בטרילוגיה, שבמרכזה אריה, נערה בת 17 שחיה במושבה וירטואלית, אך נאלצת לצאת החוצה אל העולם האמיתי לאחר שאמא שלה נעלמת. הוצאת ידיעות ספרים, 391 עמ', 88 שקלים.

* יצור מוזר צועד ביער - דליה בר-אל. חיות היער נבהלות למראה יצור גדול ולא מזוהה שמופיע בשטחם. האם הוא מסוכן, או שאולי פניו לשלום? איורים: דביר ברבדה. הוצאת רימונים, עמודים לא ממוספרים, 64 שקלים.

* היא: היסטוריה של הרפתקאה - הנרי ריידר הגארד. מאנגלית: בן ציון הרמן. ספרו הקלאסי של הנרי ריידר הגארד, בן המאה ה-19, על שלושה גברים אנגלים שיוצאים לאפריקה לחפש את עיישה ולגלות אם אותה אשה מסתורית ומרתקת קיימת. הוצאת אסטרולוג, 331 עמ', 88 שקלים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ