ספרים חדשים 17.10.2012

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

פרוזה - מקור

ספר ילדים - עידו אנג'ל. אפרת ואורי, סופרת ומבקר ספרות, עומדים להיות הורים, אבל חודשי ההיריון מעלים אל פני השטח את הכאבים, את הפחדים ואת השדים. הוצאת מודן, 259 עמ', 88 שקלים.

רגל פה רגל שם - יריב אומר. בשיחת טלפון, בשלוש בלילה, נקרא גיבורו של הספר הזה למלחמה - מלחמת לבנון השנייה. הספר נע לסירוגין בין זירות שונות, משדה הקרב הלבנוני, דרך הרצליה, ועד חופי תאילנד. הוצאת גוונים, 144 עמ', 72 שקלים.

סיפורים אישיים על תל אביב: מבחר סיפורי חיים של גימלאים - עורכים: שמאי גולן ואהוד בן עזר. סיפורי זיכרונות על ילדות ונעורים בתל אביב, משנות ה–30 ועד שנות ה–50, המשחזרים גם את נעוריה של העיר העברית הראשונה. הוצאת עמותת כוח לגימלאים תל אביב־יפו, 168 עמ', לא צוין מחיר.

פרוזה - תרגום

מולאטית ושמה בדידות - אנדרה שוורץ־בארט. מצרפתית: מיכל אילן. קורותיה של שפחה מולאטית מורדת בגואדלופ שבאיים האנטיליים במאה ה–18, שלחמה נגד העבדות ולמען חופש ושוויון בין בני האדם. הוצאת נהר ספרים, 195 עמ', 92 שקלים.

המלחמה בסלמנדרות - קארל צ'אפק. מצ'כית: רות בונדי. רומן אלגורי ובמרכזו רב חובל של ספינה הולנדית, שמגיע לאי נידח באוקיינוס השקט שבו שוכנות הסלמנדרות. עד מהרה אותן סלמנדרות מתרבות ומחכימות, ומאיימות להשתלט על העולם. הוצאת כנרת, זמורה־ביתן, 264 עמ', 94 שקלים.

שרלוק הולמס: כל הסיפורים, כרך ד' - ארתור קונן דויל. מאנגלית: אורי בלסם. הכרך הרביעי בעלילותיו של הבלש האנגלי המפורסם, בן המאה ה–19, שיחד עם בן לווייתו, ד"ר ג'ון ווטסון, פותרים תעלומות. הוצאת כנרת, זמורה־ביתן, 221 עמ', 94 שקלים.

בית העלמין של פראג - אומברטו אקו. מאיטלקית: אריה אוריאל. המאה ה–19 גדושה באירועים מסתוריים והרי גורל, בהם פרסום "הפרוטוקולים של זקני ציון". מי עומד מאחורי ההתרחשויות הללו? ממשלות, ארגונים, או אולי איש אחד. הוצאת זמורה, ביתן־מודן, 494 עמ', 96 שקלים.

עיון - מקור

מאיר עמית: האיש והמוסד - אמנון ז'קונט. סיפור חייו ופועלו של מאיר עמית, מלידתו וילדותו, ועד למכלול מעשיו והאופן שבו השפיע על מדינת ישראל בתפקידיו, בין היתר כראש אמ"ן וכראש המוסד. הוצאת ידיעות ספרים, 390 עמ', 118 שקלים.

שלטון ההמון: מניפסט למאה ה–21 - מרק ולצר, דוד אלכסנדר. הכותבים מציעים בספרם שינוי מרחיק לכת במבנה הכוח הפוליטי וכינונה של דמוקרטיה מושלמת: העברת השלטון להמון באמצעות כוחו של האינטרנט. הוצאת גוונים, 317 עמ', 95 שקלים.

על היחס בין דת לבין מיסטיקה - יוסף בן־שלמה. קובץ מאמרים מאת החוקר וההוגה פרופ' יוסף בן־שלמה, העוסקים ביחסים המורכבים בין דת לבין מיסטיקה, והבוחנים את הזיקות שבין שיטות במחשבת ישראל ובין עולמות רוח ודת מערביים. הוצאת כרמל, 207 עמ', 84 שקלים.

עיון - תרגום

לגלות מחדש את אמריקה: איך החלה אמריקה לפגר אחרי העולם שהמציאה וכיצד תוכל לחזור ולהוביל - תומס ל. פרידמן ומייקל מנדלבאום. מאנגלית: עדי גינצבורג־הירש. הכותבים בוחנים את הבעיות המאיימות על אמריקה, ומציעים דרכים לחלץ את אמריקה מהמלכודת שלתוכה נפלה. הוצאת אריה ניר, 367 עמ', 98 שקלים.

ברלין במלחמה: חיים ומוות בבירתו של היטלר - רוג'ר מורהאוז. מאנגלית: עמנואל לוטם. חייהם של תושבי ברלין בשנות המלחמה, 1939–1945, יהודים ולא יהודים, במחקר שנערך, בין היתר, בסיוע ראיונות ויומנים. הוצאת כנרת, זמורה־ביתן, דביר, 511 עמ', 96 שקלים.

עין הנפש - אוליבר סאקס. מאנגלית: יכין אונא. בספר זה חוקר אוליבר סאקס את האופן שבו אנשים, שאיבדו חושים ויכולות, מצליחים להמשיך לנווט בעולם ולתקשר עם אנשים. למשל, פסנתרנית שאיבדה את היכולת לקרוא תווים, אשה שלא רואה בתלת ממד, ועוד. הוצאת כנרת, זמורה־ביתן, 254 עמ', 94 שקלים.

כתבי עת

האומה - במה למחשבה לאומית. גיליון 187, 50 שנה ל"האומה". בגיליון: מאמרים מאת אריה אלדד, נחמיה בן תור ונתנאל אלישיב על יצחק שמיר; נורית גוברין על הסופר אשר ברש; מאמרים מאת זאב ב. בגין, יובל שרלו, ביקורת ספרים ועוד. עורך: יוסי אחימאיר. מו"ל: המסדר ע"ש זאב ז'בוטינסקי, 148 עמ', 30 שקלים.

חיות וחברה - כתב העת הישראלי לקשר בין אנשים לבעלי חיים. גיליון 46. בגיליון: חדשנות בהשראת הטבע; על התעללות בני נוער בבעלי חיים; ציפורים כחיות מחמד ועוד. עורכת: ימית מרום. מו"ל: אוניברסיטת תל אביב, 97 עמ', מחיר למנוי: 70–190 שקלים.

גג - כתב עת לספרות. גיליון 26. בגיליון: שירים מאת יוסי יזרעאלי, לורן מילק, אורי ברנשטיין ועוד; מאמרים מאת זיוה שמיר על "מאחורי הגדר", מאת יוחאי עתריה על קפקא, ועוד. עורך: חיים נגיד. מו"ל: איגוד כללי של סופרים בישראל, 161 עמ', 35 שקלים.

שירה

עם כתם של אור וכתם של עלה - כרמית רינצלר. "מה נותר לנו/ בחיינו אלה לעשות,/ יום על יום,/ מדדים על בהונות.// בפסיעותינו ימין ושמאל/ קדימה ואחור,/ כמו אוספים/ שיירים של/ תמול/ במטאטא שהלך והסתאב,/ ממרקים את/ יומנו,/ העתיד" ‏(מתוך הספר‏). הוצאת טרקלין, 74 עמ', 68 שקלים.

החטא השמיני - סברינה דה־ריטה. "ב–20 לינואר/ שתקו העצים/ שתקו הסחלבים/ שתקו בולי העץ/ שתקו השתיקות// רק הדם/ החל אט לאט ללחוש" ‏(מתוך הספר‏). הוצאת אחוזה־חיפה, 65 עמ', לא צוין מחיר.

ילדים ונוער

מפוצלים - ורוניקה רות. מאנגלית: נילי לוי. בשיקאגו של הספר הזה מחולקת החברה לחמישה פלגים, וכל מי שמגיע לגיל 16 מחויב לבחור את הפלג שאליו הוא רוצה להשתייך, ולהתמיד בו כל חייו. הוצאת הקיבוץ המאוחד, 394 עמ', 89 שקלים.

מעשה בעכבר שלא רצה להיות עכבר - אהוד מנור. איורים: הלה חבקין. "עכבר קטן, עכבר אפור/ סבל בחורף מן הכפור./ שיניו נקשו, שפמו רעד,/ זנבו נחרד מצד אל צד.// צייץ בקול מאוד עצוב:/ אויה, כמה אני עלוב,/ לו רק יכולתי להיות/ אריה, כן, מלך החיות" ‏(מתוך הספר‏). הוצאת מודן, עמ' לא ממוספרים, 68 שקלים.

קפטן בלאד - רפאל סבטיני. תרגום: ליאורה כרמלי. סיפורו של קפטן בלאד, שתהפוכות הגורל הפכו אותו מרופא לעבד ואז לפיראט, שיוצא להשיב לעצמו את חירותו. הוצאת אסטרולוג, 352 עמ', 88 שקלים.

אלקטרז נגד ספרני הרשע - ברנדון סנדרסון. מאנגלית: כנרת היגינס־דוידי. ביום הולדתו ה–13 מסתבך אלקטרז עם כת ספרנים מסוכנים. הוצאת מודן, 265 עמ', 72 שקלים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ