ספרים חדשים 24.10.2012

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

פרוזה - מקור

 כשז'בוטינסקי וטרוצקי נפגשו - זאב צחור. מפגש בדיוני בין שתי דמויות היסטוריות: ליאון טרוצקי וזאב ז'בוטינסקי, מהמהפכנים הבולטים של המאה ה-20, שחיו ופעלו באותה תקופה ובאותו מקום, אך לא נפגשו מעולם. הוצאת ידיעות ספרים, 399 עמ', 98 שקלים.

כבשה שחורה - רם אורן. שני ותיקי "מוסד" פונים לקריירה פוליטית, אבל מגלים מהר מאוד שמדובר בקריירה מסוכנת לא פחות, וגם כאן יש מי שמסיימים את חייהם באורח בלתי טבעי. הוצאת קשת, 334 עמ', 98 שקלים.

ישנני - אילנה סטרלין. שתי אחיות יוצאות לפרום את קשר השתיקה סביב הסודות האפלים של משפחתן: מה קרה שם, לפני 40 שנה, שטילטל את ילדותן וחרץ את גורלן? הוצאת מודן, 252 עמ', 88 שקלים.

כנף אחת - עינבר פז. רונה חלמה להיות שחקנית, אבל כשהגיעה לצבא, שובצה דווקא לקורס טיס, שם היא נדרשת להתמודד עם אתגרים פיזיים ונפשיים גדולים. הוצאת גוונים, 237 עמ', 78 שקלים.

פרוזה - תרגום

ההוביט - ג'.ר.ר. טולקין. מאנגלית: יעל אכמון. תרגום חדש לעברית של יצירתו הקלאסית של טולקין, לרגל מלאות 75 שנה ליציאתה לאור לראשונה באנגליה. סיפור מסעו הלא ייאמן של ההוביט, כנראה הכי מפורסם בעולם, בילבו באגינס. הוצאת כנרת, זמורה-ביתן, 318 עמ', 87 שקלים.

נפילים על פני הארץ - אולה אדוורט רלווג. מאנגלית: יהודית בן-צבי הלר. בני הזוג פר הנסה וברט הם חלוצים נורווגים בערבות דקוטה בסוף המאה ה-18. הוא אופטימי, היא סובלת מאימת הבדידות, ושניהם מתמודדים עם קשיים אדירים בדרך להגשמת החלום שלמענו היגרו. הוצאת הקיבוץ המאוחד, 336 עמ', 89 שקלים.

מאהב מהאופל - ג'יי. אר. וורד. מאנגלית: סיגל גפן. הספר הראשון בסדרת "הפגיון השחור", שעוסקת בקבוצת ערפדים לוחמים וסקסיים במיוחד, שמגינים על בני מינם. אחד מהם, רת', יוצא עם אהובתו אליזבת' למלחמת הישרדות בין הצללים האפלים של הלילה הניו יורקי. הוצאת ענתות ספרים, 463 עמ', 92 שקלים.

אני הלנה המופקרת - פרנצ'סקה פטריצו. מאיטלקית: מונה גודאר. סיפורה של הלנה מטרויה, היפה בנשים על פי המיתולוגיה היוונית, מובא ברומן זה בגוף ראשון: חייה בספרטה, יופיה המסחרר וחטיפתה על ידי פאריס הטרויאני שגרמה לפרוץ מלחמת טרויה. הוצאת כנרת, זמורה-ביתן, 224 עמ', 92 שקלים.

אחי לנשק - סטיבן פרספילד. מאנגלית: רותי ונעם אור. השנה היא 2032, מלחמת איראן-עיראק השלישית הסתיימה, וממשלות וחברות פרטיות מנסות להשתלט על שדות הנפט. מי שמצליח הוא שכיר חרב אמריקאי, שהופך לאיש החזק בעולם, והאדם היחיד שיכול לעצור אותו הוא החייל הנאמן ביותר שלו. הוצאת אריה ניר, 269 עמ', 98 שקלים.

עיון - מקור

לחיות. מחלה: ממצוקה לאתגר - חוי כראל. איך משתנה העולם הפיזי, החברתי והרגשי של אנשים כשהם לוקים במחלה? בספר זה אורגת המחברת יחד את הסיפור האישי של המחלה שלה, בתובנות ובאבחנות הנובעות מפעילותה כפילוסופית. הוצאת הקיבוץ המאוחד, 159 עמ', 88 שקלים.

אבודים במזרח התיכון: הטרגדיה החדשה של בני ישראל - זלמן שפירא. מחקר העוסק בניתוח הסיבות להיווצרות המצב הגיאופוליטי הנוכחי של ישראל במזרח התיכון - איך גרמו שיכרון הכוח וחטא היוהרה של מנהיגי ישראל להימנע מיצירת ברית עם העולם הערבי. הוצאת פרדס, 274 עמ', 69 שקלים.

היסטוריה ואידאולוגיה בראשית האסלאם - בעז שושן. המחקר שבספר זה מתמקד באירועים מכוננים בהיסטוריה של ראשית האסלאם, בהם הופעתו של מוחמד, בחירת הח'ליף הראשון, כיבושי האסלאם ועוד, ובתפקידם של ההיסטוריונים ביצירת הזהות הקיבוצית של הקהילה המוסלמית. הוצאת מוסד ביאליק, 191 עמ', 72 שקלים.

הדרכה ופנאי

אמנות ההכלה: המדריך לחינוך מתוך אהבה - מיכאל אבולעפיה. מדריך להורים מתחום הפסיכולוגיה היהודית והאמונית, ששואב את עצותיו מאוצרות מחשבת ישראל, מן התורה, מדברי חז"ל, מהקבלה ועוד, לטובת ההורה בן זמננו. הוצאת ידיעות ספרים, 191 עמ', 98 שקלים.

אימון פיוז'ן: אימון וזן בדרך לנקודת האופטימום - ענת רוזן-ליב. הספר משלב את תורת האימון (קואצ'ינג) הקלאסית עם עקרונות הזן בודהיזם, ומציע מודל של אימון פרקטי, לטובת שיפור הישגים אישיים. הוצאת אופיר ביכורים, 237 עמ', 79 שקלים.

הכלים: איך תתגברו על בעיותיכם ותהפכו לאנשים אמיצים ויצירתיים - פיל סטאטס ובארי מייקלס. מאנגלית: דליה צחור. הספר מציע חמישה כלים שנועדו להעיר את הכוחות הפנימיים בכל מי שמבקש לעשות שינוי, לפתור לעצמו את הבעיות ולהיות מרוצה ומאושר יותר. הוצאת מטר וכנרת, זמורה-ביתן, 236 עמ', 95 שקלים.

שירה

שיר/עיר: צרור שירים גנוזים - לאה גולדברג, עם חיתוכי עץ מאת פרנץ מזרל. "ויש גם כאלה/ האוהבים את השקיעה וזה את זה,/ הרואים באופק אלוהים נשרף על אהבתו אותם,/ ושומעים את השחק מספר אגדה כהוזה:/ 'היה היה אלוהים ישר ותם'" (מתוך הספר). הוצאת אבן חושן, 65 עמ', 84 שקלים.

ספר יסירה - בנימין שבילי. "לו חכם זן הייתי/ הייתי שותק רוב הזמן/ כאן בפארק שבעיר/ הייתי שותק רוב הזמן/ רק לפעמים צוחק/ כמו צפירה ואומר/ הצפרדע קפצה/ למים ח ח" (מתוך הספר). הוצאת מוסד ביאליק, 100 עמ', 68 שקלים.

חנה סנש/אנה פרנק: פואמות ושירים - יפים חזן. "מה לעשות/ כשאין עבודה/ כשאין הכנסות?/ יש דבר כזה - עובדה!// חבל על הזמן/ שאתה רק מניח/ לכל האומן/ בחיים צריך להרוויח!// העולם סוער/ הוא שואל כלכלנים/ איך אפשר לסדר/ כלכלה לכל האנשים?" (מתוך הספר). הוצאת טרקלין, 63 עמ', 55 שקלים.

אח - רון גרא. "מתחת לשמים בוערים/ בתל עצמי/ אצל כירת העצב.// ציפור בלי נוע על חוט חשמל/ רסיסים כתושי שמש מתבשלים.// אולי בערב/ אוכל לטעום מן התבשיל/ המתבשל/ על ערש דם" (מתוך הספר). הוצאת צבעונים, 94 עמ', 54 שקלים.

ילדים ונוער

ירח זורח - חדוה גבריאל. איורים: דניאל ווליך. כל לילה במהלך החודש הירח משוטט בשמים ונותן מאורו למי שנזקק. הוא הולך ומתמעט, והילדה יולי מאוד מודאגת: אולי הוא חולה? אולי הוא רעב? אולי יש הסבר אחר? הוצאת ספרי צמרת, עמ' לא ממוספרים, 58 שקלים.

ניר נגד סאלים - אמנון ורנר. לכיתתו של ניר בן ה-11 מצטרף תלמיד חדש ששמו סאלים, והוא ערבי. את ניר זה מכעיס, והוא מנסה וגם מצליח לסחוף אחריו את כל הכיתה. אבל יש גם מי שלא מוכנים להקשיב לו. הוצאת ספרית פועלים, 114 עמ', 74 שקלים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ