ספרים חדשים

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

פרוזה - מקור

האיש בכובע הקסקט - אברי הרלינג. רומן שבמרכזו גמלאי ביישן שהתאלמן. הוא מעביר את זמנו בקריאה, בישול, שיחות ארוכות עם החתול ויוצא למסע נקם. הוצאת כרמל, 254 עמ’, 94 שקלים.

היד שהוציאה אותי להורג - צביקה ניר. בתוך הרומן “היד שהוציאה אותי להורג” מתחבא עוד רומן, “כלא החיים”, ובתוך הרומן הזה כלוא העורך שלו. הוצאת ספרא/ הקיבוץ המאוחד, 320 עמ’, 89 שקלים.

בעוד לילה - ראובן טבול. בלילה גשום יוצאים דייריו של בניין ירושלמי אחד - רב אלמן, בחור צעיר, אשה שבעלה נעלם והזוג בעלי הבניין - למסע שאת סופו אינם יכולים לשער. הוצאת ידיעות ספרים, 174 עמ’, 98 שקלים.

פרוזה - תרגום

ימות החמה - ג’.מ. קוטזי. מאנגלית: אברהם יבין. ספר ההמשך לשני ספריו האוטוביוגרפיים של קוטזי, “נערוּת” ו”עלומים”. בספר זה, ארבע נשים וגבר אחד מספרים לכותב ביוגרפיות על היחסים שהיו להם עם סופר שהלך לעולמו. הוצאת עם עובד, 279 עמ’, 88 שקלים.

האיש שידע להעיר את המתים - ארנן ריברה לטלייר. מספרדית: פרידה פרס־דניאלי. בין עיירות הכורים במדבר בצפון צ’ילה מסתובב בחור בשם ישו ומחפש את האשה שתהיה תלמידתו הנאמנה. ולא כל אשה תתאים להיות תלמידה, אלא רק פרוצה אדוקה. הוצאת כתר, 229 עמ’, 94 שקלים.

עד כאן - ליונל שרייבר. שפ נקר האמריקאי מגשים את חלומו: הוא מוכר את העסק שלו תמורת מיליון דולר ועומד לפרוש לאי בטנזניה, אלא שאז אשתו זה 26 שנה מבשרת לו בשורה שמשנה את התוכניות. הוצאת כנרת, זמורה־ביתן, 463 עמ’, 116 שקלים.

יוצר ההדים - ריצ’רד פאוארס. מאנגלית: אמיר צוקרמן. מארק בן ה–27 נפצע אנוש בתאונה. כשהוא מתעורר מהתרדמת, מתגלה שהוא סובל מתסמונת נדירה, שגורמת לו להאמין שכל האנשים שסביבו, כולל אחותו, הם לא מי שהם, אלא מתחזים. הוצאת עם עובד, 514 עמ’, 98 שקלים.

עיון - מקור
 מופע הזיקוקין של היקום: על התופעות האסטרונומיות הקיצוניות המתרחשות ברחבי היקום - עמיר לוינסון. הספר סוקר בשפה פשוטה תופעות שמתרחשות ללא הרף ביקום, כיצד התגלו, תועדו ונחקרו, בלוויית איורים וצילומים. הוצאת מטר, 279 עמ’, 98 שקלים.
 צאלים: הטראומה של סיירת מטכ”ל - עמרי אסנהיים. 20 שנה אחרי שהתרחש, המחבר חוזר אל אסון צאלים ב’ - תאונת אימונים שהתרחשה בנובמבר 1992, שבה נורה בשוגג טיל במהלך תרגיל וגרם למותם של חמישה חיילים. הוצאת כנרת, זמורה־ביתן, 328 עמ’, 96 שקלים.

עיון - תרגום

חידת ואלנברג: סיפור חייו ותעלומת סופו של השליח שהציל את אחרוני היהודים בשואת אירופה - אלכס קרשו. מאנגלית: צילה אלעזר. סיפורו של ראול ואלנברג, שהיה בן 32 כשהגיע לבודפשט הכבושה במטרה להציל יהודים מידי הנאצים, ועם הכיבוש הסובייטי של העיר נעלמו עקבותיו. הוצאת כנרת, זמורה־ביתן, 303 עמ’, 94 שקלים.

פוטין: האיש ללא פנים - מאשה גסן. מאנגלית: מיכל קירזנר־אפלבוים. ביוגרפיה של ולדימיר פוטין, מי שהחל את דרכו כאיש ק־ג־ב פשוט ועשה את דרכו עד למעלה, אל ראש הפירמידה במדינה הגדולה בעולם, והחזיר אותה, תוך זמן קצר, אל ימיה האפלים. הוצאת ידיעות ספרים, 333 עמ’, 98 שקלים.

יהדות

נאמנות הלכתית: בין פתיחות לסגירות - אבי שגיא. הספר מתרכז בדמותו של האדם המחויב להלכה - האם נאמנות הלכתית משמעה ויתור על שיקול דעת אוטונומי ועל ערכים אחרים? או שמא להיפך, האם על נאמן ההלכה לעצב את עצמו כסובייקט אוטונומי? הוצאת אוניברסיטת בר אילן, 287 עמ’, לא צוין מחיר.

ההלכה: הקשרים רעיוניים ואידאולוגיים גלויים וסמויים - עורך: אבינועם רוזנק. אסופת מאמרים של חוקרים מתחום ההלכה והפילוסופיה של ההלכה, הדנים בזיקה בין האידאולוגיה ובין הפסיקה ההלכתית, ובתפישות עולמם של פוסקים שונים. הוצאת מאגנס/ מכון ון ליר, 370 עמ’, 98 שקלים.

צער ומצוקה בסיפורי התלמוד - שולמית ולר. בספר זה קובצו למעלה מ–50 סיפורים בעיקר מהתלמוד הבבלי והתלמוד הירושלמי, שהמשותף להם הוא עיסוקם בצער ובמצוקה. הוצאת הקיבוץ המאוחד, 236 עמ’, 88 שקלים.

שירה

שיר עירום - ללה. מאנגלית: הדס גלעד. ללה היא משוררת קשמירית ילידת המאה ה–14, ששירתה הועברה בעל פה במשך מאות שנים. “ניסיתי למכור את הגוף הנושם הזה/ לעולם. עד שנוכחתי לדעת/ שגוף ונשמה חד הם,// ואם אינך מושל בהם,/ לא תדע אושר” ‏(מתוך הספר‏). הוצאת חדקרן, 122 עמ’, 65 שקלים.

הלכנו הרחק עד הנה - ערן ויזל. “עבורנו, בני השמש וההר,/ השמים הם משבצת ריקה,/ גדושה להתפקע./ מאז ומתמיד חשנו במבט העליון/ הננעץ בעורפנו./ איננו חולקים זאת עם איש./ בינינו לא נאמר דבר” ‏(מתוך הספר‏). הוצאת מוסד ביאליק, 69 עמ’, 68 שקלים, מלווה בדיסק של המשורר המקריא משיריו.

חוט של חֶסֶר - שרה פרידלנד בן ארזה. “ציידת ציוותה על ידיה היות סחבות/ שמטה שפתיה עצמה שמורותיה/ עצמה בכוח שיקעה בנשייה/ גופה יישנה שכבות שכבות/ במי גופרית חמים עירומה דוֹמם// אבל זנבה ער וזומם/ אבל זנבה” ‏(מתוך הספר‏). הוצאת הקיבוץ המאוחד, 78 עמ’, 64 שקלים.

מחפשת את האֵין - לינה אורן. “שוב אני שותה,/ ללא מאמץ הופכת לשוטה/ ומשתוקקת לאבד שליטה./ חושי מתקהים./ כחיישנים מהססים, פגומים/ מאותתים לי./ ובכל זאת איני זורמת,/ לא נחלצת מהאפור המתעבה” ‏(מתוך הספר‏). הוצאת ספרי עיתון 77, 117 עמ’, 70 שקלים.

ילדים ונוער

המקרה המוזר של יוֹדה מאוריגמי - טום אנגלברגר. מאנגלית: יעל ענבר. דווייט, תלמיד כיתה ו’, הוא ילד מוזר רוב הזמן, שעושה כל מיני דברים משונים. הדבר הכי משונה שהוא עשה הוא להכין בובת נייר, שמתלבשת על האצבע ומסוגלת לנבא את העתיד. הוצאת עם עובד, 145 עמ’, 74 שקלים.

רוכב הדרקונים - קורנליה פונקה. מגרמנית: חנה לבנת. בעולם הנשלט בידי בני אדם אין מקום לדרקונים. תקוותם היחידה היא עמק נסתר, שבו יוכלו לחיות בשקט. לונג הדרקון זקוק לרוכב אמיץ כדי לצאת ולאתר את העמק המופלא הזה. הוצאת כנרת, זמורה־ביתן, 87 שקלים.

אייבִי ובִּין - אנני ברוז. איורים: סופי בלקול. מאנגלית: עטרה אופק. ספר ראשון בסדרה, שבמרכזה אייבי ובין, שתי ילדות בנות שבע, שהן גם שכנות, שהחליטו שלא יהיו חברות. אבל מה שהוחלט במבט ראשון עוד עתיד להשתנות מהקצה אל הקצה. הוצאת כתר, 120 עמ’, 74 שקלים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ