ספרים חדשים

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

פרוזה - מקור

בת של רב - אביגיל גרץ. אלישבע, בתו של רב קונסרבטיבי וסטודנטית לקולנוע, מתמוןדדת עם מות סבתה בעזרת היזכרות בביקור מסתורי של אשה אמריקאית, שהגיעה בדיוק בתקופה שבה התחבטה בזהותה היהודית־חילונית. הוצאת אבן חושן, 319 עמ’, 84 שקלים.

הזהב והנחושת - חיים תדמון. קובץ סיפורים קצרים, השופכים אור על גיבורים המתנהלים בעולמם האפרורי, בהם האיש שלא עמד בפני כוחה של עדינותו שלו, האיש ששמע את קולות המים בצינורות שבכל העולם ועוד. הוצאת הקיבוץ המאוחד, 150 עמ’, 84 שקלים.

בגוף הדברים - ענבר אשכנזי. קובץ סיפורים קצרים משולב, חלקם פרוזה וחלקם מאויירים כנובלה גרפית, על יחסים, על יחסים עם הגוף, על כאב ועל יתמות. הוצאת גוונים, 191 עמ’, 75 שקלים.

כתום: שמונה סיפורים ונובלה - אורציון ישי. סיפורים שמתרחשים בירושלים, איטליה, ארצות הברית ובמקומות נוספים, בטירונות, בבית אבות, בין זיכרונות לחלומות ועוד. הוצאת כרמל, 155 עמ’, 74 שקלים.

פרוזה - תרגום

קרקס החלומות - ארין מורגנסטרן. מאנגלית: שאול לוין. שני קוסמים צעירים הוכשרו מילדות להתחרות במשחק קטלני, שרק אחד מהם ישרוד בו. הדו־קרב המסוכן הזה נערך בין אוהליו של קרקס בלתי רגיל. הוצאת כנרת, זמורה־ביתן, 447 עמ’, 98 שקלים.

להתראות בינתיים - לורי פרנקל. מאנגלית: דוד חנוך. סם איילינג, איש מחשבים אמביציוזי, מפתח תוכנה המאפשרת לאדם לתקשר עם יקיריו המתים. אבל עם הרווחים הגדולים, מגיעות גם הבעיות. הוצאת מודן, 312 עמ’, 88 שקלים.

הבודהה בעליית הגג - ג’ולי אוטסוקה. מאנגלית: רחל פן. קורותיה של קבוצת נשים יפניות שהובאו בתחילת המאה שעברה מיפן לסן פרנסיסקו, כדי להינשא לגברים יפנים שחיו שם ועבדו בחקלאות. הוצאת פן/ ידיעות ספרים, 138 עמ’, 98 שקלים.

שלושה חבלים לתלייה - דניאל דנה. תרגום: טובה מהכני. סיפורו האוטוביוגרפי של המחבר, יליד איראן, שפעילותו נגד המשטר השיעי הביאה, בין היתר, לכך שהוצאו נגדו שלושה גזרי דין מוות, שמהם ניצל. הוצאת אוריון, 255 עמ’, 85 שקלים.

עיון - מקור

הר געש סימפטי: פרודיה, הומור ואוונגרד בשירת דוד אבידן - גלעד מאירי. מחקר המתרכז בפואטיקה של דוד אבידן, ודרכה מתרחב ועוסק בראשית הפרינג’ בשירה הישראלית. הוצאת הקיבוץ המאוחד, 269 עמ’, 92 שקלים.

מזמרת הלשון: עיון ומחקר בחינוך לשוני - עורכות: עירית השכל־שחם, רות בורשטיין, עליזה עמיר, הלה אתקין. קובץ מאמרים בתחום החינוך הלשוני, העוסקים בפתגם כטקסט לימודי, לשון ספרי הלימוד, מגע עם שפות אחרות ועוד. הוצאת משרד החינוך, 387 עמ’, לא צוין מחיר.

לב הקבלה: מבחר מקורות מתורת הסוד היהודית - דניאל מט. אסופה של קטעים מהמקורות הערוכים סביב נושאים קבליים מרכזיים, בהם האינסוף, הספירות, בריאת העולם, התבוננות וחוויה מיסטית ועוד. הוצאת עולם קטן, 253 עמ’, 85 שקלים.

מראות נשברות: ייצוג הישראליות ועיצובה במחזותיהם של יהושע סובול והלל מיטלפונקט - נורית נתנאל. מחקר המתאר את דרכם האמנותית של סובול ומיטלפונקט והאופן שבו עיצבו את הדרמה המקורית וביססו את מעמדה בקדמת הבמה של התיאטרון הישראלי. הוצאת מכון מופ”ת/ הקיבוץ המאוחד, 344 עמ’, 98 שקלים.

עיון - תרגום

אירופה. תשוקה לרצח עם: מסה בהיסטוריה תרבותית - ז’ורז’ בן־שושן. ספר מסע בנבכי רוחה של אירופה, המתחקה אחר הרעיונות והפרקטיקות שהולידו והוליכו את השואה. הוצאת אוניברסיטת בן גוריון, 424 עמ’, 81 שקלים.

פרומתאוס אמריקאי: הניצחון והטרגדיה של אבי פצצת האטום - קאי בירד ומרטין ג’יי שרווין. מאנגלית: רחל אהרוני. הביוגרפיה של הפיסיקאי רוברט אופנהיימר, שעמד בראש פרויקט מנהטן, שהוביל לייצור פצצות האטום שהוטלו על הירושימה ונגסקי במלחמת העולם השנייה. הוצאת הקיבוץ המאוחד, 604 עמ’, 118 שקלים.

כתבי עת

גליליאו - כתב עת למדע ולמחשבה. גיליון 172. בגיליון: איך עוזרים גני חיות לבעלי חיים; איך מזונות עתירי שומן מועילים לדיאטה; הענשת עבריינים על פי הגנטיקה ועוד. עורכת: מיכל ברונר. מו”ל: מוטו תקשורת, 74 עמ’, 44.90 שקלים.

כיוונים חדשים - כתב עת לענייני ציונות, יהדות, מדיניות, חברה ותרבות. גיליון 27. בגיליון: מאמרים מאת אלישע אפרת, יוסי אחימאיר, ערן אלדד, אסא כשר, יורם דינשטיין ועוד. עורך: אלי אייל. מו”ל: ההסתדרות הציונית העולמית, 318 עמ’, 45 שקלים.

שירה

מעבר לזמן - ח. חיימוף. “בחוץ מעונן והשמש כבתה/ צינה דקה חדרה לחדר./ הבטתי לראות נפש חיה./ הרחוב היה ריק עד אימה./ הימטיר? סערה סוחפת ניגנה/ צלילי יללה, בענפי העצים” ‏(מתוך הספר‏). הוצאת עקד/גוונים, 98 עמ’, 68 שקלים.

על אין הדרך - משה סחר. “ושוב ציוץ ציפורים, נדודי שינה/ ואותו להט בלתי מוסבר להיות ער/ לרחשי הלב.// איך להבחין בין טוב לרע כשאותו מקור/ אותו דשא,/ אותה חזות לשניהם.// אתה מתלבט ואינך יודע/ להבדיל בין חושך לאור./ ויהי חושך ויהי בוקר יום שלישי” ‏(מתוך הספר‏). הוצאת צבעונים, 84 שקלים, 58 שקלים.

יפו, כשהייתי רחוק - שבתאי מג’ר. “לבן הוא הצבע שבו מתגוררים כל הצבעים/ צבע בצבע בצבע בצבע./ לכתוב על לבן הוא רעיון/ שבו מתאספים כל הרעיונות/ מטפסים על סולם חלקלק/ מנסים להגיע” ‏(מתוך הספר‏). הוצאת ספרי עיתון 77, 81 עמ’, 65 שקלים.

ילדים ונוער

רוני ארנבונת רוצה הכל - מייקל ב’ קפלן. איורים: סטפן ג’וריש. מאנגלית: שהם סמיט ואמנון כץ. אמא של רוני הארנבת ביקשה ממנה לבחור לעצמה צעצוע אחד בחנות, אבל מה לעשות שרוני לא רוצה רק צעצוע אחד, אלא המון צעצועים? הוצאת כנרת, זמורה־ביתן, עמודים לא ממוספרים, 69 שקלים.

שירים לעמליה - דפנה בן־צבי. איורים: עפרה עמית. “הנה גל! אני תופסת חזק בגלגל./ עוד גל, עוד גל, אני חגה במעגל./ לפתע נרגע הים, נרגע גם הלב,/ רק הראש עוד מסתובב!” ‏(מתוך הספר‏). הוצאת עם עובד, 28 עמ’, 68 שקלים.

כובע מקסים, כובע עם פסים - אמי רובינגר. ספר לפעוטות שעניינו כובעים, במיני צורות, צבעים, גדלים, סוגים ועיצובים, ובעיקר בחרוזים. הוצאת כתר, עמודים לא ממוספרים, 68 שקלים.

אוקסה פולוק: יער התועים - סנדרין וולף, אן פולישוטה. מצרפתית: ליאורה לוי מלינסקי. הספר השני בסדרת פנטסיה, שבמרכזה נערה צרפתייה המגלה שיש לה כוחות מיוחדים, ושהיא בעצם יורשת עצר של ממלכה בלתי נראית. הוצאת דני ספרים, 461 עמ’, 98 שקלים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ