ספרים חדשים

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

פרוזה - מקור

מיקי, אני מדברת אליך - שי שטרן. גיבור הספר הוא מיקי, קולנוען המתלבט בין מחויבות רומנטית לבין שאיפתו לעצמאות. סיפורו שלו נשזר בגלריית טיפוסים ירושלמיים ססגוניים, מהעבר ומההווה. הוצאת מודן, 335 עמ’, 88 שקלים.

הגבעה - אסף גברון. סיפורו של המאחז מעלה חרמש ג’, שהתחיל ממכולה אחת וגדל ותפח, והסובבים אותו: הפלסטינים, צה”ל, יפנים מסתוריים, הממשל בארצות הברית ומי לא. הוצאת ידיעות ספרים/ספרי עליית הגג, 430 עמ’, 98 שקלים.

מאושר בחלקו - רפיק. מארג של קטעים וסיפורים מאת רפיק ידידיה ‏(פעם תמיר קמחי‏) שמתקבצים לכדי אוטוביוגרפיה של המחבר, שמסע חייו, מעשיו ותובנותיו הביאוהו להיות מאושר. הוצאת כנרת, זמורה־ביתן, 368 עמ’, 96 שקלים.

עץ נופל ביער - אבידן רייך. קובץ של שישה סיפורים קצרים, שמצטרפים יחד למסלול חייו של איש צעיר, מנעורים לבגרות, אהבה ראשונה, המעבר מתום לפיכחון, ומהחופש למטלות החיים. הוצאת עם עובד, 165 עמ’, 84 שקלים.

פרוזה - תרגום

האיש שהתנדף כעשן - פר ואלו, מאי שובאל. משוודית: רות שפירא. הספר השני בסדרת המותחנים שמוביל הקצין ממשטרת שטוקהולם מרטין בק. הפעם הוא יוצא לאתר עיתונאי שוודי שנעלם בבודפשט בימי המלחמה הקרה. הוצאת כתר, 215 עמ’, 94 שקלים.

אשה בכלוב - יוּסי אדלר אולסן. מאנגלית: ארז אשרוב. הראשון בסדרת המותחנים ‘מדור Q” שמתרחשת בדנמרק. חברת פרלמנט צעירה נעלמה באורח מסתורי. חמש שנים לאחר מכן, התיק נפתח מחדש. הוצאת כנרת, זמורה־ביתן, 382 עמ’, 94 שקלים.

נמר מנייר - זכריא תאמר. מערבית: אלון פרגמן. אוסף ראשון שרואה אור בעברית ממבחר סיפוריו הקצרים של הסופר הסורי זכריא תאמר, שחי תחת שלטונו של אסד עד ראשית שנות ה–80, אז גלה ללונדון. הוצאת רסלינג, 180 עמ’, 89 שקלים.

עיון - מקור

בין הכיפה לכומתה: דת, פוליטיקה וצבא בישראל - עורך: ראובן גל. קובץ מאמרים העוסקים בהיבטיה השונים של התגברות ההשפעה הדתית בצה”ל. בין הכותבים: אסא כשר, בני גנץ, זאב דרורי, יגיל לוי ועוד. הוצאת מודן, 626 עמ’, 128 שקלים.

באין חוקה: סיפור ישראלי - אריק כרמון. הספר מתאר ומנתח סדרת מפגשים עם ראשי המדינה, המפלגות ומעצבי המדיניות בישראל במסגרת התהליך החוקתי, המעידים על אופיו ומניעיו של השיח הציבורי בישראל. הוצאת עם עובד/המכון הישראלי לדמוקרטיה, 421 עמ’, 118 שקלים.

לפי הטף: על מעשיותיו המחורזות לילדים של ח”נ ביאליק - זיוה שמיר. הספר מתחקה אחר סוד קסמם של שירי ביאליק לילדים, ומביא פרשנות לחלק מהם, שכמו שאר יצירתו, גם הם עשירים ומרובי רבדים. הוצאת ספרא, 262 עמ’, 76 שקלים.

עלמה ושטן: מצרים והנאציזם, 1935–1940 - ישראל גרשוני. מחקר המציע קריאה חדשה של התגובה המצרית והערבית לנאציזם ולהיטלר בשנות ה–30 ובראשית מלחמת העולם השנייה. הוצאת רסלינג, שני כרכים, 320 ו–412 עמ’, 99 שקלים כל אחד.

הדרכה ופנאי

דיאטת אטקינס החדשה לאני החדש - ד”ר אריק וסטמן, ד”ר סטיבן פיני וד”ר ג’ק וולק. מאנגלית: יעל זיסקינד־קלר. עדכונים בדיאטת דלת הפחמימות של אטקינס, עם תפריטים חדשים וסיפורי הצלחה. הוצאת כנרת, זמורה־ביתן, 379 עמ’, 94 שקלים.

העולם שאחרֵי: על פי המקורות וסיפורים אישיים - ברוך קסטנר, א. מרטין. אסופה של קטעים, סיפורים, עדויות וציטוטים מהמקורות היהודיים העוסקים במוות ומה שאחריו, הישארות הנפש, גלגולי נשמות ועוד. הוצאת דני ספרים, 537 עמ’, 98 שקלים.

כתבי עת

מִטען - לחשיבה ולפעולה. גיליון 22. בגיליון: שירים מאת ניקה טורבינה, שגיא אלנקווה, איאת אבו־שמיס; סיפור מאת יערה שחורי; ראיון עם הסופר עלא חליחל ועוד. עורכים: יוסי גרנובסקי ורומן וטר. מו”ל: עמותת כוח יוזם - קווה מובדירה, 56 עמ’, לא צוין מחיר.

פנים - כתב עת לתרבות, חברה וחינוך. גיליון 59. בגיליון: מאמרים על התמודדות עם שחיקה בקרב העוסקים בהוראה; על מורים ומנהלים בזירה התקשורתית; על בתי ספר הומניסטיים ועוד. עורך: רוביק רוזנטל. מו”ל: הסתדרות המורים בישראל, 99 עמ’, 25 שקלים.

שירה

שעת המיטוזיס: שירים 1973–1987 - דן מנדלסון. “אהבתיך נער ארוך גפיים/ וכחול עיניים ועמוק המבט/ וגופך הקשה רך וחם/ וייסוריך הרחוקים/ ואיסוריך הרחוקים/ וצחוקך העמוק/ המתוק/ לא לי” ‏(מתוך הספר‏). הוצאת ספרא, 93 עמ’, 46 שקלים.

בעוד אלף ימים - גלית סליקטר. “חודש מומר בחודש/ כמו צרה בצרה.// בעוד חודשיים דריה תהיה בת חמש ועדיין לא לימדתי אותה את כל מה שידעתי בגילה ‏(מה ידעתי‏)./ לטפס על העץ ולחשוב על בית מקרשים. לחלץ תולעת מן האדמה ולשמור אותה בקוביית לגו” ‏(מתוך הספר‏). הוצאת הליקון, 72 עמ’, 68 שקלים.

הבט: שירה מביטה בציור - ישראל אלירז. “היום, עם גשם ראשון, הצבעים/ נראים אחרת// הירוק מתבהר בגב החיה/ העוברת מוקדם בבוקר// בתוך השקט שאינו/ מצביע על כלום” ‏(מתוך הספר‏). הוצאת קשב לשירה, 108 עמ’, 84 שקלים.

אחרי סוף הסיפור - יעל צבעוני. “אכלתי צהריים/ נגמרו לי המלים/ תמו מכתבי הפרידה/ גירדתי את היובש מכפות הרגליים/ נגמר לי הזבל במגירות/ פיניתי/ את מה שאני לא רוצה/ אני לא צריכה לעשות/ אין על מי לזרוק/ רגשות// אז מה עכשיו” ‏(מתוך הספר‏). הוצאת צבעונים, 221 עמ’, 82 שקלים.

ילדים ונוער

אש - קריסטין קאשוֹר. מאנגלית: יעל אכמון. הספר השני בסדרת הפנטסיה לנוער “שבע הממלכות”. הנערה אש ניחנה ביכולת לשלוט במחשבותיו של כל יצור חי. היא מתעבת את הכישרון הזה ומנסה לחמוק מבני אדם, עד שמגיע היום והיא נקראת לדגל, ומתבקשת להכריע במלחמה עקובה מדם. הוצאת כנרת, זמורה־ביתן, 398 עמ’, 94 שקלים.

גלי והמפלצת המעופפת - מיכל סנונית. איורים: גליה ארמלנד. לילד גלי יש סבתא שיכולה לעשות דברים מפתיעים. למשל, להתחפש למפלצת מעופפת ולעוף. הוצאת מודן, עמודים לא ממוספרים, 68 שקלים.

ג’ני ומועדון החתולים - אסתר אוווריל. מאנגלית: שירה חפר. קורותיה של ג’ני לינסקי, חתולה שחורה קטנה עם צעיף אדום, שגרה בבית קטן עם קפטן טינקר, ולא מפחדת מהרפתקאות. הוצאת אוקיינוס/מודן, 159 עמ’, 74 שקלים.

דנה והדיירת החדשה - מיה פון פוגל. תרגום: סאלי עידו. בחופש הגדול, חייה של הנערה דנה התחילו להסתבך, כשאבא שלה עזב את הבית ואל ביתם עברו לגור חברתה הטובה של אמא שלה, יחד עם בתה. הוצאת ספר לכל, 157 עמ’, 78 שקלים.


תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ