ספרים חדשים

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

פרוזה - מקור

בא בימים - יורם קניוק. צייר מגיע לילה אחד לביתה של אלמנה לצייר את קלסתרו של בעלה המת. ככל שהשעות נוקפות, הוא מגלה שהמת שאותו הוא מצייר אינו זר לו לגמרי. הוצאת ידיעות ספרים, 102 עמ’, 88 שקלים.

העונה האחרונה של מוטי ביטון - קובי עובדיה. מוטי ביטון בן ה–13 גר בירוחם בבית מוכה מצוקה ודיכאון. כדי לברוח מהמציאות, הוא כותב אופרת סבון שכל גיבוריה אשכנזים. הוצאת כתר, 289 עמ’, 96 שקלים.

אוקסנה - מירב נקר־סדי. אוקסנה, עובדת זרה מקזחסטאן, נעלמת בבוקר שלמחרת יום הולדתה. בן זוגה שמעון, החרד לגורלה, יוצא למסע חיפושים ומגלה עובדות בנוגע לאהובתו שמזעזעות את עולמו. הוצאת אחוזת בית, 221 עמ’, 98 שקלים.

קצרים מהחיים - ערן וולף. אוסף סיפורים קצרים, מלווים בצילומים ואיורים, המתארים אירועים, הרהורים, אנקדוטות וזיכרונות, הלקוחים כולם מהיומיום הישראלי. הוצאת חממה ספרותית, עמודים לא ממוספרים, 79 שקלים.

פרוזה - תרגום

אוגוסט - ג’ון ויליאמס. מאנגלית: שרון פרמינגר. רומן היסטורי, שגיבורו הוא הקיסר הרומי אוגוסטוס. הוא פורש את סיפור חייו ומאיר את דמותו המורכבת ורבת הפנים. הוצאת ידיעות ספרים, 383 עמ’, 98 שקלים.

תאומים - צ’ייס נובאק. מאנגלית: מעין זיגדון. לאחר ביקור בסלובניה, בני הזוג טוויסדן האמריקאים זוכים להביא ילדים לעולם. אבל לטיפול שקיבלו היו תופעות לוואי הרסניות. הוצאת סלע ספרים, 336 עמ’, 98 שקלים.

דברים שאף פעם לא יקרו בטוקיו - אלברטו טורס בלנדינה. מספרדית: פרידה פרס־דניאלי. סלבדור פואנסנטה, עובד ניקיון בנמל התעופה, שופע סיפורים מטורפים ומוזרים על אהבות, על נקמות ועוד ועוד. הוצאת כתר, 170 עמ’, 92 שקלים.

עץ עשן - דניס ג’ונסון. מאנגלית: ליה נירגד. זהו סיפור על ויליאם “סקיפ” סאנדס, יתום מלחמה מפרל הרבור ומרגל מתלמד, שחושב שהוא מנהל מבצעים פסיכולוגיים מטעם הסי־אי־איי נגד הווייטקונג. הוצאת בבל, 610 עמ’, 98 שקלים.

עיון - מקור

בעיני הבנים - יגאל צחור. מסע בעקבות שש השנים, בין מלחמת ששת הימים ועד מלחמת יום כיפור, שבהן עוצבה מפת גבולות ישראל, התממש מפעל ההתנחלויות, נולד והתגבש מחנה השלום ונוצקו דפוסי הפעולה של הימין. הוצאת כרמל, 233 עמ’, 89 שקלים.

דורש טוב לעמו: הדרשן, הדרשה וספרות הדרוש בתרבות היהודית - עורכים: נחם אילן, כרמי הורוביץ, קימי קפלן. קובץ מחקרים המבקשים, בין היתר, לברר מהי דרשה; כיצד צומח דרשן ומה מקורות השראתו; בין דרשן קבוע ודרשן נודד; ועוד. הוצאת מרכז זלמן שזר, 242 עמ’, 93.60 שקלים.

שיעור מולדת: קולות ברשת - תיעוד של מפגשים וחלופת מיילים שהחלה ב–2011 בין חברים - טייסים לשעבר, מדענים, אנשי עסקים ואנשי רוח - בעקבות מחאת האוהלים, והתרחבה למשתתפים נוספים, שדנים בדילמות של החיים בישראל. הוצאת אפיק, 303 עמ’, 96 שקלים.

עיון - תרגום

סיפור חייו של טולקין, הסופר שברא את “ההוביט” ו”שר הטבעות” - המפרי קרפנטר. מאנגלית: דני אורבך. הביוגרפיה של הסופר האנגלי ג’ון רונלד רעואל טולקין, שמגוללת את סיפור חייו מילדותו, וטומנת בחובה תשובות לשאלות כמו איך נולדו בדמיונו הארץ התיכונה וגיבוריה. הוצאת אחוזת בית, 350 עמ’, 98 שקלים.

הדרכה ופנאי

אוכל מהבית - מיכל אנסקי. צילומים: דן פרץ. ספר מתכונים של אוכל ביתי, החל במתכוני ירקות ומרקים, דרך דגים, בשר ומאפים ועד קינוחים, כולל הכנת ביתית של גבינה, מיונז ביתי, ריבה מתפוז שלם ועוד. הוצאת כתר, 179 עמ’, 138 שקלים.

כתבי עת

שירת המדע - שנתון לספרות, אמנות ומדע לזכר עפר לידר. גיליון תשע”ג 2013. בגיליון: יצירותיהם של זוכי פרס עידוד היצירה ע”ש עפר לידר; רפי וייכרט על המדע בעולמה של ויסלבה שימבורסקה; עמנואל לוטם על הסאטירה האוטופיסטית של רוברט א. היינליין ועוד. עורך: יבשם עזגד. מו”ל: מכון ויצמן למדע, 160 עמ’, לא צוין מחיר.

זמנים - רבעון להיסטוריה. גיליון 120. בגיליון: מאמרים העוסקים בנצרות הקדומה: לידתה של דת; יוחנן המטביל; ישו “היהודי”; הברית החדשה והמקורות התלמודיים ועוד. עורכת: מירי אליאב־פלדון. מו”ל: האוניברסיטה הפתוחה, 128 עמ’, 58.50 שקלים.

עיניים - כתב עת מיוחד לילדים. גיליון 149. נושא הגיליון: ירח. על מה חשב ניל ארמסטרונג כשנחת על הירח; מנגינות ושירים שהוקדשו לירח; השפעת הירח על התנהגות בעלי חיים; ועוד. עורך: תמיר ראונר. מו”ל: עיניים, מקבוצת “הארץ”, 63 עמ’, 49 שקלים.

שירה

ימינה לסמטת גן עדן: מבחר שירים, 1971–2011 - חיים נגיד. “בנשמתה הלא היא רקדנית,/ מלאת תשוקות לרקוד עד כלות./ לקפוץ מצד אל צד כליצנית./ את חלציה לכלות./ אולי היתה זו הזיה/ של נפש אמנית מפלצת,/ אבל תמיד כמו חיה,/ רדפה יופי גרום עד עצם” ‏(מתוך הספר‏). הוצאת ספרא, 199 עמ’, 78 שקלים.

מאות - רפי וייכרט. אסופת קטעים קצרים של פרוזה פיוטית, בני מאה מלים כל אחד. יחד הם נקבצים למסכת חיים, ונוגעים בתחנותיהם שבדרך. הוצאת קשב לשירה, 68 עמ’, 68 שקלים.

אהבת־עולם - נועם ויסמן. “רק לא להיעלם בדוק דממה/ דובר אלַי השיר, שיר נחמה, אמן/ עונה שיר הספן, שיר נשמה/ מוכן ומזומן, נכון ומזמן” ‏(מתוך הספר‏). הוצאת ספרי עתון 77, 131 עמ’, 70 שקלים.

ילדים ונוער

שתי סינדרלות - עינת ויצמן. איורים: אמי ספרד. הילדות טל ונעמה אוהבות ללבוש שמלות נשף ונעלי עקב ולשחק בסינדרלות בסלון. אבל כשהן יוצאות עם התחפושת לגינה, הן נסחפות לסיפור אחר לגמרי. הוצאת אגם, עמודים לא ממוספרים, 69 שקלים.

אוטו הדוב מהספרים - קייטי קלמינסון. אוטו הדוב חי בתוך הספר שלו, אבל לפעמים הוא גם יוצא לטייל ברחבי הבית. אבל יום אחד הוא מצא את עצמו ברחוב, לבד, הרחק מהספרייה. מה יהא עליו בחוץ? מאנגלית: מיכל אלפון. הוצאת כתר, עמודים לא ממוספרים, 76 שקלים.

שירלי שמש מנצחת - מיכל חזון. בספר השני בסדרה מבלים שירלי שמש וחבריה בבית מלון. אך גם שם אין מנוחה, והם יוצאים למאבק נגד זוג נוכלי פרפומריה, ד”ר שמחון איזמלי ועשולה פילינג. הוצאת ידיעות ספרים, 367 עמ’, 98 שקלים.

פירמידת הקסמים - יפעת מנולוביץ. איורים: איל אילת. הילד עמית היה רזה וקטן ורוב הזמן מצונן, עד שפגש פיית מזון קסומה, שלימדה אותו מה מומלץ לאכול כדי לגדול. הוצאת אופיר ביכורים, עמודים לא ממוספרים, 54 שקלים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ