ספרים חדשים

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

פרוזה - מקור

בעלת הבית - נעה ידלין. בוקר אחד מתעורר אסא פוגל ומגלה שאמו האהובה חשודה שגנבה ממקום עבודתה 3.4 מיליון שקלים. אחותו בטוחה שהיא חפה מפשע, אחיו מטיל ספק, ואסא נדרש לבחון מחדש את כל מה שהוא יודע על אמו בפרט ועל החיים בכלל. הוצאת כנרת, זמורה־ביתן, 335 עמ’, 94 שקלים.

סטרפאדו - ש.י. כהן. רומן היסטורי שעלילתו מתרחשת במאה ה–15 בספרד, ובמרכזה קורות חייו מרובי התפניות של ילד יהודי. הוצאת גוונים, 269 עמ’, 88 שקלים.

מרחב מחיה - שרה קרני. הדורה ואדק עלו ארצה בשנות ה–50 והתיישבו בקיבוץ בהרי ירושלים. אם בתחילת דרכם הם מתאמצים להתאקלם בסביבתם החדשה, הרי שעם הזמן נבעים הסדקים, עד שהם הופכים לשבר עמוק. הוצאת סער, 335 עמ’, 84 שקלים.

פרוזה - תרגום

היעלמות - ג’ודי פיקו. מאנגלית: הילית בר. באמצע החיים, כשהכל נראה טוב ובטוח, דיליה הופקינס חווה הבזקים של זיכרון של חיים שאינה זוכרת. וכששוטר דופק על דלתה, חייה משתנים לנצח. הוצאת כנרת, זמורה־ביתן, 444 עמ’, 94 שקלים.

פיאוני - פרל ס. בק. מאנגלית: שרון פרמינגר. קורותיה של משפחה יהודית־סינית עשירה באמצע המאה ה–19, המסופרים מבעד לעיניה של פיאוני המשרתת. הוצאת פן/ ידיעות ספרים, 384 עמ’, 98 שקלים.

נובמבר - אנטוניו קלסאדו. מספרדית: יורם מלצר. אנדרס, סטודנט ממדריד, הוא קורא כפייתי. בכל פעם שהוא קונה ספר, הוא גונב עוד אחד, עד שהוא נתקל באקראי בספר שמישהו חזק ומסוכן מעוניין בו מאוד. הוצאת רימונים, 367 עמ’, 98 שקלים.

המכון לכיוון שעונים - אהמט המדי טנפינר. מטורקית: משה סביליה־שרון. חייו של מובטל מאיסטנבול משתנים אחרי שהוא פוגש באקראי את מייסד “המכון לכיוון שעונים”. הוא מתמנה לסגן שלו וגם מתפרסם כסופר. הוצאת שוקן, 332 עמ’, 99 שקלים.

עיון - מקור

שאלות בספרות - דרור בורשטיין. דיון בתורת הספרות ובספרות עצמה בעזרת עקרון “התהוות הגומלין” הבודהיסטי ומושגי יסוד של מחשבת היופי היפנית. הספר מציע קריאה במבחר דוגמאות של שירה ופרוזה, מתוך הידרשות גם לציור ולמוסיקה. הוצאת מוסד ביאליק, 202 עמ’, 65 שקלים.

עלייתו ושקיעתו של השלום החם עם ירדן: המדינאות הישראלית בימי חוסיין - שמעון שמיר. מדוע החמיצה ישראל את “השלום החם” עם ירדן? הספר חוקר את השאלה מדוע הצהרות המנהיגים בנוגע לשיתופי פעולה וקשרי עמים לא התממשו בפועל. הוצאת הקיבוץ המאוחד, 598 עמ’, 119 שקלים.

אשה בגן - רות אלמוג. מסע במלים ובתמונות אל עולמן ונבכי נפשן של אמניות גדולות, ציירות ופסלות, בנות המאות ה–12 עד ה–16, שמכולן נגזל חופש היצירה. משלחמו וזכו בו, נאלצו לשלם מחיר כבד. הוצאת כנרת, זמורה־ביתן, 260 עמ’, 92 שקלים.

למרות הכול: סיפורו של יישוב דו־לאומי - עמיה ליבליך. סיפורו של הכפר וואחת אלסלאם - נווה שלום, היישוב היחיד בארץ שבו גרות יחד מבחירה משפחות יהודיות וערביות, ומקיימות אורח חיים שוויוני. הוצאת שוקן, כנרת, זמורה־ביתן, 470 עמ’, 96 שקלים.

עיון - תרגום

מחיר האלטרואיזם: ג’ורג’ פרייס והחיפוש אחר מקורות טוב הלב - אורן הַרמן. מאנגלית: מיכל בן־יעקב. הספר, שראה אור לראשונה ב–2010 באנגלית, מביא את סיפורו של המדען ג’ורג’ פרייס וחוקר את היתכנותו או אי היתכנותו של אלטרואיזם בטבע האנושי ובטבע בכלל. הוצאת ספרי עליית גג/ ידיעות ספרים, 485 עמ’, 118 שקלים.

אפקט האחים: מה היחסים בין אחים ואחיות מגלים עלינו - ג’פרי קלוגר. מאנגלית: דפנה לוי. מחקר הבוחן את הקשר המורכב בין אחים, ואת תפקידו באבולוציה, בפסיכולוגיה ובסוציולוגיה האנושית. הוצאת מודן, 317 עמ’, 96 שקלים.

הדרכה ופנאי

המכתבים הסודיים של הנזיר שמכר את הפרארי שלו - רובין שארמה. מאנגלית: בן ציון הרמן. לאחר שהסתבך בצרות, יוצא ג’ונתן לנדרי למסע ברחבי העולם כדי לאסוף מכתבים המכילים סודות מופלאים שגילה קרוב משפחתו ג’וליאן מנטל, שנעלם בהימלאיה. הוצאת כתר, 224 עמ’, 96 שקלים.

שיווק רשתי רב־שכבתי MLM: העסק של המאה ה–21 - רוברט ט’ קיוסאקי. מחברים שותפים: ג’ון פלמינג וקים קיוסאקי. מאנגלית: דרורה בלישה. ספר המבקש להסביר מהו שיווק רשתי רב־שכבתי ואיך הוא יכול לסייע לשפר את עתידם הפיננסי של העושים בו שימוש. הוצאת מטר, 160 עמ’, 95 שקלים.

כתבי עת

עיתון 77 - הירחון לספרות, אמנות, חברה, ביקורת. גיליון 363–364. בגיליון: שני שירים מאת שי אריה מזרחי; השוואת תרגומי בודלר; שיחה עם יורם קניוק ועוד. עורכים: מיכאל בסר, עמית ישראלי־גלעד. מו”ל: אגודת סופרים ואמנים לקידום הספרות והתרבות, 50 עמ’, 45 שקלים.

גליליאו - כתב עת למדע ולמחשבה. גיליון 173. בגיליון: הסיכונים שבהנדסה גנטית; למי שייך הקוטב הצפוני?; זוכי תחרות הצילום דרך מיקרוסקופ ועוד. עורכת: מיכל ברונר. מו”ל: מוטו תקשורת, 72 עמ’, 44.90 שקלים.

שירה

הקדשות - וולט ויטמן. מאנגלית: עודד פלד. “זר, אם בדרכך תפגוש אותי ותשתוקק לדבר אלי,/ למה לא תדבר אלי?/ ולמה לא אדבר אני אליך?” ‏(מתוך הספר‏). הוצאת קשב לשירה, 45 עמ’, 52 שקלים.

פנים באבן - אביבית לוי. “מלים מחלום חרוך/ אני קוראת באבן./ מעלה באוב דמויות/ שהיו אדם וחוה/ וגן ודעת/ ועץ־חיים./ הכל רשום והרשות/ לקרוא או לסתום את הגולל,/ ולומר:/ עד כאן” ‏(מתוך הספר‏). הוצאת ספרי עיתון 77, 45 עמ’, 55 שקלים.

לכתוב לך - דפנה ערוד. “רגע אחד של אמת/ יכול להחזיק יום שלם/ כמו מוט של אוהל/ שנותן לך בית/ כמו מוטת כנפיים/ שנותנת לעוף” ‏(מתוך הספר‏). הוצאת יהל, 68 עמ’.

ילדים ונוער

הנרי הנורא ומכונת הזמן - פרנצ’סקה סימון. איורים: טוני רוס. מאנגלית: שהם סמיט ואמנון כץ. עוד ספר שכולו עלילות של הילד הנרי, שיש לו אמא ואבא ואח קטן, מושלם ומעצבן. הוצאת כנרת, זמורה־ביתן, 94 עמ’, 74 שקלים.

פסיעות בחול - אורנה בורדמן. בעקבות אסון שפקד את משפחתה נאלצת הנערה רוני להפוך לאחראית לשלושת אחיה הקטנים. האם תצליח לעמוד במשימה? ומי יסייעו לה בכך? הוצאת ידיעות ספרים, 304 עמ’, 88 שקלים.

המלך ג’ק והדרקון - פיטר בנטלי. איורים: הלן אוקסנברי. מאנגלית: רימונה די־נור. ג’ק וחבריו מקימים מבצר ונלחמים בדרקונים. כשיורד הלילה האבירים צריכים ללכת הביתה וג’ק נשאר לבדו. איך ישמור על המבצר? הוצאת כנרת, זמורה־ביתן, עמודים לא ממוספרים, 69 שקלים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ