ספרים חדשים

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

פרוזה - מקור

מתום עד תום - חנוך ברטוב. הוצאה מחודשת של הרומן, שהוא החוליה הרביעית והמסכמת ביצירתו האוטוביוגרפית של ברטוב. פרק זה מלווה את גיבוריו על פני למעלה מיובל, מתום מלחמת העולם השנייה ועד לימים שאחרי רצח רבין. הוצאת הספריה החדשה/ הקיבוץ המאוחד, 557 עמ’, 92 שקלים.

המסע הלילי הארוך הביתה: מבחר סיפורים מאז ומעכשיו - יצחק בן־נר. קובץ של שבעה סיפורים, קצתם חדשים וקצתם ותיקים בעריכה חדשה, בכולם מסעות פנימיים וחיצוניים המתרחשים במקום הזה. הוצאת עם עובד, 345 עמ’, 94 שקלים.

פרוזה - תרגום

קיץ ללא גברים - סירי הוסטווט. מאנגלית: מיכל כהן. אחרי שבעלה מודיע לה שהוא זקוק ל”הפוגה”, חוזרת מיה אל עיירת הולדתה, שמזמנת לה חברים ישנים, אבל גם הרבה פנים חדשות. הוצאת עם עובד, 203 עמ’, 86 שקלים.

מתאגרף חיפושית - נד באומן. מאנגלית: שרון קרמנר. קווין ברום, שסובל מריח גוף מצחין במיוחד, ממעט לצאת מהבית. אך כשהוא נקלע לזירת רצח, הוא נסחף להרפתקה מפתיעה ומסוכנת. הוצאת סאגה, 250 עמ’, 94 שקלים.

בית ללא דלתות - ריטה מנדס־פלור. מאנגלית: שרה אלימי. מירה, שחיה בשנות ה–50 באי בים הקאריבי, נקרעת בין שלושה עולמות: בית הספר ההולנדי שבו היא לומדת, עולמן של המשרתות מצאצאי העבדים, והקהילה היהודית שאליה היא משתייכת. הוצאת ספרי עתון 77, 176 עמ’, 78 שקלים.

בכי הג’יראפה - ג’ודי אורון. מאנגלית: עקיבא סט. הרומן, המבוסס על סיפור אמיתי, מתאר את מסע ההישרדות האמיץ והנורא של וודיטו, נערה אתיופית יהודייה, שיצאה עם משפחה למסע ברגל מאתיופיה לסודן בתקווה להגיע לישראל. הוצאת הקיבוץ המאוחד, 190 עמ’, 89 שקלים.

עיון - מקור

גבול בינינו וביניכם: הסכסוך הישראלי־פלסטיני והדרכים ליישובו - שאול אריאלי. בסיוע מפות, טבלאות, איורים ועוד מבקש הספר לחקור את הסכסוך הישראלי־פלסטיני ומקורותיו, ומציע איך להביא אותו אל קצו. הוצאת ספרי עליית הגג/ ידיעות ספרים, 542 עמ’, 118 שקלים.

כעץ באפלת היער: על אהבותיה של לאה גולדברג - שרה בן־ראובן. הספר סוקר את סיפורי האהבה וההתאהבות של המשוררת לאה גולדברג, ומנתח את האופנים שבהם השפיעו על יצירתה השמחות וההתפעמויות, ולא פחות מהם הכאבים ומפחי הנפש. הוצאת שוקן, 184 עמ’, 88 שקלים.

גולים בגבולם: הקולנוע הישראלי במפנה האלף - יעל מונק. מחקר המנתח את הקולנוע הישראלי העלילתי מתחילת שנות ה–90 ועד פרוץ האינתיפאדה השנייה ב–2000. בין הסרטים הנידונים בו: “אדי קינג”, “לילסדה”, “קלרה הקדושה”, “נישואים פיקטיביים” ועוד. הוצאת האוניברסיטה הפתוחה, 205 עמ’.

בדק בית: על לבטי זהות, אידאולוגיה וחשבון נפש בספרות העברית החדשה - חיה שחם. מבט מחקרי על פניה האידאולוגיות המגוונות, המשתנות והמתחלפות של הספרות העברית שנכתבה בארץ בעיקר במאה ה–20. הוצאת מכון בן גוריון, 284 עמ’, 81 שקלים.

עיון - תרגום

יחידת הגנגסטרים: ללא שמות. ללא תגים. ללא רחמים - פול ליברמן. מאנגלית: אמיר אורן. סיפורה של היחידה המיוחדת שהוקמה במשטרת לוס אנג’לס בשנות ה–50 במטרה ללכוד ולהרשיע את מיקי כהן, גדול הגנגסטרים של העיר. הוצאת כנרת, זמורה־ביתן, 414 עמ’, 94 שקלים.

המחשב אינו כל־יכול - דוד הראל. מאנגלית: תמר אלמוג. הספר חוקר ובודק את מוגבלויותיו של המחשב. גם אם נדמה שהוא משתלט על כל תחומי החיים, הרי שישנן עדיין בעיות שהוא לא יוכל לפתור. הוצאת ספרי עליית הגג/ ידיעות ספרים, 277 עמ’, 98 שקלים.

זיכרונות וביוגרפיות

מעלינו רק רקיע: היומנים של אילן ואסף רמון - עורכת: מירב הלפרין. אילן רמון ובנו אסף רמון הותירו אחריהם יומנים ומכתבים רבים, תמונות ותעודות. אלה קובצו בספר למעין דיאלוג בין אב ובנו שנהרגו שניהם במהלך טיסה. הוצאת ידיעות ספרים, 223 עמ’, 148 שקלים.

יומן מבצעים - רן פקר. סיפורו האישי של הטייס פקר, שזור בסיפורו של דור המייסדים של חיל האוויר הישראלי. הוא סוקר בהרחבה מבצעים מיוחדים, סוגיות מתחום המנהיגות, בעיות פיקודיות ועוד. הוצאת ידיעות ספרים, 417 עמ’, 118 שקלים.

כתבי עת

בית מקרא - כתב עת לחקר המקרא ועולמו. כרך נ”ז ‏(תשע”ב‏), חוברת ב’. בגיליון: ספרות החוכמה במקרא ובמזרח התיכון הקדום. מאמרים על קהלת והתמודדותו עם המוות, טיפוסים שליליים בספר משלי, הפתגם כחולייה מגשרת ועוד. עורכים: נילי שופק ויאיר הופמן. מו”ל: מוסד ביאליק, 162 עמ’.

אודיסאה - מסע בין רעיונות. גיליון 18. בגיליון: על זרמים באיסלאם, על ערכת דנ”א ביתית, על שורשי הזמר המזרחי ומאמרים במלאות 110 שנים להולדת ישעיהו ליבוביץ; עורך: אבנר אברהמי. מו”ל: אודיסאה, 90 עמ’, 55 שקלים.

שירה

99 שירי גרדום - כריסטיאן מורגנשטרן. מגרמנית: משה גנן. “הן תולות אותם על המעקה,/ את השטיחים הגדולים, הקטנים:/ על רוחן משתלט ומשתולל שד מכֶּה/ כאילו הן חובטות באדונים” ‏(מתוך הספר‏). הוצאת ספרי עתון 77, 94 עמ’, 80 שקלים.

כמה זמן עוד נשאר איננה שאלה אלא דלת - ישראל אלירז. “מן הנקודה הזאת/ אתה קם ויודע// אשה היא תמיד נשאית/ של המאגי// היא פה, היא שם,/ היא כאן ולאן// מדברת אלי עם/ חוט בפה” ‏(מתוך הספר‏). הוצאת הליקון/ מודן, 95 עמ’, 68 שקלים.

ילדים ונוער

מכשפה וקוסם: ספר ראשון - ג’יימס פטרסון וגבריאל שרבונה. מאנגלית: רוני שרי־פרייז. הראשון בטרילוגיה הפורשת את עלילותיהם של ויסטי בת ה–15 ואחיה, שמושלכים לכלא משום שיש להם יכולות כישוף שלא ידעו עליהן. הוצאת מודן, 300 עמ’, 78 שקלים.

החוקים הסודיים של אביגיל - רונית רוקאס. איורים: אלינה גורבן. אביגיל לא אוהבת את השכנה החדשה שלה, טליה, בגלל שהיא גנדרנית. וטליה מצדה מפחדת שאביגיל תגלה את הסוד שאותו היא מתאמצת להסתיר. הוצאת כנרת, זמורה־ביתן, 115 עמ’, 76 שקלים.

פֵייבֶּלהֵייבֶן - ברנדון מוֹל. מאנגלית: יונתן בר. הראשון בסדרת פנטסיה לנוער שבמרכזה פייבלהייבן, מקלטם של יצורים קסומים, כמו פיות, טרולים ושדונים. על המקלט הנסתר הזה יש מי שמאיים, והאחים סת וקנדרה יוצאים להצילו. הוצאת אופוס, 16 עמ’, 88 שקלים.

אי השלד - אנתוני הורוביץ. מאנגלית: עפרה אביגד. הספר השלישי בסדרת הריגול לנוער שאותה מוביל אלכס ריידר בן ה–14, שהוא לא רק תלמיד בית ספר, אלא גם סוכן בשירות ארגון הביון הבריטי. הוצאת כנרת, זמורה־ביתן, 240 עמ’, 84 שקלים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ