ספרים חדשים

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

פרוזה - מקור

האיש המת - אוריה שביט. בטיסת לילה לארץ, איש עסקים מוצא בעיתון מודעת אבל המבשרת על מותו. כשהוא מגיע לביתו, הוא מגלה שמשפחתו ומכריו לא מזהים אותו, ועסוקים בהכנות ללוויה שלו. הוצאת כתר, 315 עמ’, 98 שקלים.

עיר מקלט - ליעד שהם. השוטרת ענת נחמיאס יוצאת לפענח את תעלומת הרצח של פעילה חברתית שעסקה בסיוע למבקשי מקלט מאפריקה. הוצאת כנרת, זמורה־ביתן, 352 עמ’, 94 שקלים.

החתול של שרדינגר - אילן עמית. כשבעלה של ענבל מודיע לה שהוא רוצה להיפרד ממנה, היא יוצאת מהבית ומתחילה לרוץ. מה שמתחיל בשעטה חסרת מטרה הופך למסע מטלטל של גילויים. הוצאת אריה ניר, 190 עמ’, 89 שקלים.

כל שאר התביעות מוגזמות - צבי אבינר ופני. אשה וגבר נפגשים בחנות ספרים ירושלמית, מפגש שמעלה על פני השטח את מה שקרה או שיכול היה לקרות ביניהם פעם, 30 שנה קודם לכן. הוצאת בבל, 266 עמ’,
98 שקלים.

הדחיפה - נגה אלבלך. שלוש נובלות, שבכולן מנהלות הדמויות מערכת יחסים עם דמות “כפילה”, נפש תאומה שיכולה להושיען ממצוקה אבל מסוגלת גם להרוס אותן. הוצאת הקיבוץ המאוחד, 222 עמ’, 89 שקלים.

פרוזה - תרגום

כיסא פנוי - ג’יי.קיי. רולינג. מאנגלית: אסף גברון. העיר פגפורד נראית מבחוץ כמו עוד עיירה אנגלית מנומנמת, אבל מותו הפתאומי של בארי פרבראדר, חבר מועצת העיירה, חושף את השדים החבויים מתחת לפני השטח. הוצאת ספרי עליית הגג, 568 עמ’, 98 שקלים.

ניירות פתאום - חוליו קורטאסר. מספרדית: טל ניצן. מבחר סיפורים, מעשים והרהורים שלא נכללו בספריו של קורטאסר וראו אור רק 25 שנה לאחר מותו. הוצאת הקיבוץ המאוחד, 134 עמ’, 79 שקלים.

מי רצח את ארלוזורוב? - טובי נתן. מצרפתית: שי סנדיק. רומן היסטורי המציע גרסה משלו לחייו ולמותו של חיים ארלוזורוב, כולל הקשר בינו לבין מי שעתידה להיות רעייתו של יוזף גבלס. הוצאת מטר, 320 עמ’, 95 שקלים.

ריח הגשם בבלקן - גורדנה קוּאיץ’. מסרבית: דינה קטן בן־ציון. רומן המגולל את קורות הוריה של המחברת ומשפחתה - אביה הסרבי, אמה היהודייה וקרוביהם, בימים שבין מלחמות העולם ובמלחמת העולם השנייה. הוצאת כרמל, 444 עמ’, 119 שקלים.

עיון - מקור

מאחורי מסך המשי: עמים ויהודים במרחב האיראני - פרס־איראן, אפגניסטן, בוכרה - בן־ציון יהושע־רז. סיפורן של שלוש הקהילות היהודיות במרכז אסיה. ראשיתה של ההתיישבות היהודית נמסרת כשילוב בין מסורות אגדיות לבין שרידים ארכיאולוגיים. הוצאת כרמל, 624 עמ’, 149 שקלים.

בדרך הדמוקרטית: על המקורות ההיסטוריים של הדמוקרטיה הישראלית - עורכים: אלון גל ‏(גולדברג), גרשון בקון, משה ליסק, פנינה מורג־טלמון. אסופה של 17 מאמרים החוקרים את שורשיה העמוקים של הדמוקרטיה והתרבות הפוליטית בישראל. הוצאת מכון בן גוריון, 576 עמ’, 96 שקלים.

עיון - תרגום

המרד בסוריה - פואד עג’מי. מאנגלית: כרמית גיא. קורותיה של סוריה בעשורים האחרונים, האישים, המדיניות והאירועים שהובילו לפרוץ מלחמת האזרחים המתחוללת בה בימים אלה. הוצאת עם עובד ומרכז משה דיין, 207 עמ’, 88 שקלים.

אני לולאה מוזרה - דאגלס הופשטטר. מאנגלית: אודי תגרי. דאגלס הופשטטר, מחבר הספר “גדל, אשר, באך”, חוקר בספרו זה את התודעה בשלושה מסלולים: המתמטי, הפיסיקלי, והאנושי. הוצאת כנרת, זמורה־ביתן, דביר, 430 עמ’, 98 שקלים.

נולדנו לרוץ: שבט מסתורי, ספורטאֵי־על והמרוץ הגדול ביותר שאיש לא ראה - כריסטופר מקדוגל. מאנגלית: אסנת הדר. מסע אל שורשי הריצה ואל סודות שבט הטראומארה, שרצים יחפים מאות קילומטרים. הוצאת אחוזת בית, 392 עמ’, 98 שקלים.

הדרכה ופנאי

זוּגינוֹמיקס: איך לחשוב כמו כלכלנים ולשפר את חיי האהבה, הנישואים ושטיפת הכלים - פולה שומאן, ג’ני אנדרסון. מאנגלית: אסתי וכטל. המחברות מציעות בספרן ניתוחים, חישובים ועצות מתחום הכלכלה לשיפור הזוגיות האנושית. הוצאת מטר, 267 עמ’, 95 שקלים.

זיכרונות וביוגרפיות

כמו קול של הלב: סיפור חייו ויצירתו של דוד זהבי - מוטי זעירא. ביוגרפיה המתחקה אחר דמותו ושורשי יצירתו של דוד זהבי, המלחין הצבר הראשון, ממקימי קיבוץ נען, שהלחין מאות שירים, מנכסי היסוד של התרבות העברית. הוצאת הקיבוץ המאוחד, 222 עמ’, 88 שקלים.

זיכרון השיכחה: מסע אל העבר - צילה דגון. המחברת מגוללת את קורות בעלה, שהיה ילד בימי השואה, את סיפור הצלתו, וכן את סיפור היכרותם וחייהם. הוצאת אלון ספר, 239 עמ’, 80 שקלים.

כתבי עת

אפיריון - כתב עת לספרות, תרבות, חברה. בגיליון: שירים מאת דבורה פלט, ציון אסף, אילנה יופה ועוד; סיפורים מאת בן־ציון יהושע, יורם וולמן ועוד; ביקורות ספרים ועוד. עורך: ארז ביטון. מו”ל: אפיריון, 56 עמ’.

חיות וחברה - כתב העת הישראלי לקשר בין אנשים לבעלי חיים. גיליון 47. בגיליון: השפעת אובדן חיות מחמד על בעליהן; טיפול שנעזר בבעלי חיים מבעד לפרספקטיבה של תיאוריית ההתקשרות; חיות בניהול אוטומטי ועוד. עורכת: ימית מרום. מו”ל: אוניברסיטת תל אביב, 85 עמ’.

שירה

אחרונים 2011–2012 - טוביה ריבנר. “כמו שינה בלי עפעפיים/ כמו קול בלי צליל/ אצבעות בלי יד/ אב שבנו אבד// מתאלם לאט” ‏(מתוך הספר‏). הוצאת קשר לשירה, 74 עמ’, 68 שקלים.

סַמָּאֵל אהובי - ענבל אשל כהנסקי. “כשקמתי והלכתי מגופי/ המייסר עצמו בעוויתות נוראות,/ יצא חלק מנשמתי ונשאר איתו.// אולי כעת נוכל לשבת במטבח,/ ולשמוע בדידות ללא מלים” ‏(מתוך הספר‏). הוצאת פרדס, 86 עמ’, 49 שקלים.

ילדים ונוער

אנגוּס, חוטיני ונשיקות חזיתיות: יומנה המטריף של ג’ורג’יה ניקולסון - לואיז רניסון. מאנגלית: איטה ישראלי. הספר הראשון בסדרת יומניה של נערה רבת פעלים, שיוצאת לאור מחדש. הוצאת כתר, 183 עמ’, 88 שקלים.

מסובך - לורי האלס אנדרסון. מאנגלית: ארז אשרוב. נער שנתפס מרסס כתובת גרפיטי, נאלץ לעשות עבודות שירות. הוצאת כנרת, זמורה־ביתן,223 עמ’, 84 שקלים.

חבורת חרוזים - טלי מחלב. איורים: יוליה רהמה. סיפורם של חמישה ילדים, שנהגו לשחק תמיד באותה גינה. אבל כשהגיע הגשם, הם היו צריכים למצוא מקום חדש ולא הצליחו. הוצאה עצמית.

ארץ הערים לעולם - נורית זרחי. איורים: יונתן ורדי. כשמגיע הרגע, ואמא אומרת שצריך כבר ללכת לישון, יוצא ילד אחד למסע על גבי פיל אל ארץ הערים לעולם. הוצאת קוראים, 64 שקלים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ