ספרים חדשים

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

פרוזה - מקור

קברות התאווה - אהרן מגד. פגיעת ראש שפוגעת בזיכרונו, גורמת לגיבור הספר, יהונתן דותן, לחוות את אירועי העבר כאילו הם הווה מתמשך, על הטראומות ועל הכאבים שבהם. הוצאת חרגול/ עם עובד, 159 עמ’, 88 שקלים.

שתי כפות ידיים ומלה - ישעיהו קורן. קובץ הכולל רומן, ובמרכזו יוליק בן התשע והוריו החיים בכפר סבא בשנות ה-40, שאליו מצטרפים עוד שלושה סיפורים קצרים. הוצאת הספריה החדשה/ הקיבוץ המאוחד, 207 עמ’, 89 שקלים.

אנשי פינות - אסתי ג. חיים. דבורי שטרן כותבת את תולדות בני משפחתה, שחייהם השתנו עם הגעתה מהונגריה של קרובתם אסתר־נייני, הפרועה והסוחפת. הוצאת כנרת, זמורה־ביתן, 286 עמ’, 94 שקלים.

כביש מספר 1 - גיתית כבירי. רננה, כתבת חדשות, מאבדת את אמה בפיגוע. חודש לאחר מות האם היא מתחילה לדבר אליה ומספרת לה סודות מעברה שמעולם לא העזה לחשוף. הוצאת מודן, 330 עמ’, 88 שקלים.

פרוזה - תרגום

מתחילים - ריימונד קארבר. מאנגלית: משה רון. הקובץ שכאן ראה אור לראשונה תחת השם “על מה אנחנו מדברים כשאנחנו מדברים על אהבה”, וסיפוריו עברו עריכה. הפעם מוגשים לקורא הסיפורים של קארבר בגרסתם המלאה. הוצאת עם עובד, 301 עמ’, 94 שקלים.

חוזה פגניני - לארס קפלר. משוודית: רות שפירא. מותחן נוסף שמוביל מפקח המשטרה השוודי יונה לינה, שהפעם נדרש לשתי חקירות: באחת גופת אשה על יאכטה, ובשנייה גבר תלוי בחדר ריק. הוצאת מודן, 506 עמ’, 108 שקלים.

ארץ הפלאות - אן פאצ’ט. מאנגלית: דנה אלעזר־הלוי. ד”ר אניק סוונסון מקדישה את חייה למציאת שיקוי שיהפוך נשים פוריות לכל חייהן. אבל יום אחד היא נעלמת, ואיתה הסודות שלה. הוצאת כנרת, זמורה־ביתן, 335 עמ’, 94 שקלים.

מטווח קרוב - גרג הורביץ. מאנגלית: יואב כ”ץ. גרג דיוויס ואשתו מגלים יום אחד שמישהו עוקב אחריהם, מצלם אותם, ומאיים עליהם. הדרך להיפטר ממנו היא מסוכנת במיוחד. הוצאת ידיעות ספרים, 430 עמ’, 98 שקלים.

עיון ¬ מקור

גוף בלא נחת: ספרות הנשים הישראלית 2005-1985 - רוני הלפרן. באמצעות קריאה צמודה של שבעה רונים שנכתבו על ידי סופרות ישראלית, חוקר הספר את המושגים “כתיבת נשים” ו“כתיבה נשית” ואת מה שביניהן. הוצאת הקיבוץ המאוחד, 237 עמ’, 92 שקלים.

האישיות הקולאז’ית: תורת אישיות סינרגטית - יגאל ורדי. התיאוריה המוצגת בספר זה גורסת כי כל אדם, באופן נורמלי ונורמטיבי, הוא בעל ריבוי אישיויות, וכוח הרגולציה של האישיות שהוא שמשליט בהן סדר. הוצאת ידיעות ספרים, 287 עמ’, 98 שקלים.

אלימויות: על ייצוגיה של האלימות בספרות העברית החדשה - שי רודין. מחקר המציע קריאה של הספרות העברית במאה השנים האחרונות סביב תמת האלימות והשדרים הפוליטיים העולים ממנה. הוצאת רסלינג, 276 עמ’, 94 שקלים.

אביב ערבי? ישראל, העולם והשינויים האזוריים - עורך: אפרים ענבר. קובץ מאמרים העוסקים בעתיד השינויים בעולם הערבי. הוצאת ידיעות ספרים, 245 עמ’, 118 שקלים.

עיון - תרגום

התינוק החושב: גילויים מפתיעים על יכולותיהם השכליות של תינוקות ופעוטות - אליסון גופניק. מאנגלית: אביעד שטיר. מחקרים חדשים המבקשים להבין את התודעה של פעוטות, ואת הדרך שבה הם רואים את העולם. הוצאת מטר, 276 עמ’, 95 שקלים.

המיעוט הנבחר: כיצד עיצב הלימוד את ההיסטוריה הכלכלית של היהודים 70 לספירה - 1492 - צבי אקשטיין ומריסטלה בוטיצ’יני. מאנגלית: אינגה מיכאלי. מחקר הבוחן את התמורות שחוללה לעם ישראל חובת הלימוד בתורה. הוצאת אוניברסיטת תל אביב, 413 עמ’, 84 שקלים.

זיכרונות וביוגרפיות

צ’יף אינדיאני: סיפור חייו - ג’ורג’ קופוויי. מאנגלית: שחר ברם. האוטוביוגרפיה של קה־גה־ג־גה־באו, אינדיאני קנדי בן המאה ה-19, המציג את חייו ואת חיי האינדיאנים בזמנו. הוצאת נהר ספרים, 180 עמ’, 84 שקלים.

זרו - האלוף מאיר זורע: מפקד, איש־אדמה, הומניסט - חנוך פטישי. הביוגרפיה של מאיר זורע מנעוריו בשנות ה-30 ודרך הקריירה הצבאית והאזרחית שלו, וכן מאמרים ורשימות פרי עטו. הוצאת הקיבוץ המאוחד, 284 עמ’, 88 שקלים.

מיליון נשים רוצות אותי - אהוד נוה. המחבר מתעד בספר את סיפורו האישי, איך ריב עם בת זוגו הפך לכדור שלג, והוא מצא את עצמו נאבק מול רשויות החוק והמשפט של המדינה. הוצאה עצמית, 254 עמ’.

כתבי עת

תרביץ - רבעון למדעי היהדות. שנה פ’, חוברת ד’. בגיליון: על זיופי תעודות בשולי המחקר ההיסטורי; גלגוליו של מיתוס חסידי; עיון מחודש במקורות המשנה ועוד. המערכת: חוה טוריאנסקי, ישראל י’ יובל, מנחם כהנא. מו”ל: האוניברסיטה העברית, 72 שקלים.

מאזניים - דו־ירחון לספרות. כרך פ”ז, גיליון 1. בגיליון: שירים מאת אשר רייך, יערה בן־דוד, בלפור חקק ועוד; סיפורים מאת אוריה באר, אורציון ישי ועוד; מאמרים וביקורות. עורכת: ציפי שחרור. מו”ל: אגודת הסופרים העברים, 64 עמ’, 30 שקלים.

שירה

אשה ציפור, אשה דג - שולמית יסני סטארקמן. “ההליכון נוקש ברצפה./ מבעד זכוכית דלתי אני רואה אותה:/ אמי הזקנה יוצאת שוב למסעותיה/ הלוך ונסוע/ מסוף הטרה קוגניטה שלה/ ועד סופה“ (מתוך הספר). הוצאת גוונים, 110 עמ’, 68 שקלים.

דבש מלקות - גילי קימור. “איך זה שאת עדיין/ לא רוצה לראות אותי/ עין בעין,/ לגעת בי באמת,/ לנשק את שפתי?/ אם לא עכשיו - אימתי/ נמית סופית את/ אהבתנו הווירטואלית?“ (מתוך הספר). הוצאת צבעונים, 63 עמ’, 54 שקלים.

הספר השישי - ישראל הר. “כמה הוא ארוך הלילה/ ליל ירח לבן צחור/ שלאחר התענית המחניק/ מחום ללא אוויר השינה“ (מתוך הספר). הוצאת קשב לשירה, 159 עמ’, 92 שקלים.

ילדים ונוער

בכיתה של מיס לינה כל בת בלרינה - גרייס מקרון. איורים: כריסטין דווניר. מאנגלית: שמעון זנדבנק. בכיתת הבלט של מיס לינה יש שמונה רקדניות. אבל כשמצטרפת רקדנית חדשה, מתעוררת מהומה. הוצאת כתר, 72 שקלים.

הכוכב של סבתא - יובל אטד. איורים: יעל פוטרוויט. לילד, גיבור הספר, יש סבתא־רבתא שהוא אוהב מאוד. אבל יום אחד היא מאושפזת בבית החולים ואביו מבשר לו שלא תשוב הביתה יותר. הוצאת אטד תקשורת, 59 שקלים.

איך ילד גדל? - רימונה די־נור. איורים: שחר קובר. אם רוצים שיגדל הפרח, משקים אותו. אם רוצים שיגדל הבלון, מנפחים אותו. אבל מה עושים כדי שילד יגדל? הוצאת איגואנה.

המדריך של צ’רלי ג’ו ג’קסון לשיפור הציונים בקלי קלות - טומי גרינוולד. איורים: ג.פ. קוברט. מאנגלית: ארז אשרוב. התעודה של צ’רלי ג’ו ג’קסון כל כך גרועה, שהוא חייב לעשות משהו לפני שיישלח למחנה קיץ לימודי. הוצאת ידיעות ספרים, 267 עמ’, 88 שקלים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ