בואו לגלות את עמוד הכתבה החדש שלנו
 

טרם ביצעת אימות לכתובת הדוא"ל שלך. לאימות כתובת הדואל שלך  לחצו כאן

לקרוא ללא הגבלה, רק עם מינוי דיגיטלי בהארץ  

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

הספרים החדשים של גי דה מופסאן, ט' כרמי וחמוטל בר־יוסף

כותרים נוספים שפורסמו לאחרונה: רומן מתורגם של סקוט טורו, ספר עיון של פבלו אוטין על ייצוג הסכסוך עם הפלסטינים בקולנוע הישראלי וספר הדרכה על אכילה בלי רגשות אשמה

תגובות
גי דה מופסאן. קובץ סיפורים חדש

פרוזה מקור

העשירים — חמוטל בר־יוסף. חמישה דורות של אנשים שאפתנים וחסרי סבלנות, שמצטיינים ביכולת להפיק דברי ערך מחומרי פסולת. הכרוניקה המשפחתית מתחילה בשלהי המאה ה–18 בפולין, עוברת לגרמניה ולאנגליה ומסתיימת בהכרזת העצמאות של ישראל ב–1948. חלק ניכר מהאירועים המתוארים בספר מבוססים על מקורות שלא נחקרו עד כה. הוצאת כרמל, 420 עמודים, 99 שקלים.

גבר להשכרה — רימון שמש. קובץ סיפורים שעוסקים בדימוי עצמי ירוד, שאיפה לגדולות ופחד מחריגה ממתווי הגורל, מתוך התבוננות אירונית בחברה הישראלית. הוצאת סטימצקי, 186 עמודים, 89 שקלים.

עטיפת ספרה של דורית שרייב-שיבי
הוצאת גוונים

משקה האלים — דורית שרייב־שיבי. מישה, שנולד בשווייץ, נוסע לישראל בדרכו למזרח. בהודו הוא פוגש נזיר טיבטי וחייו משתנים ללא הכר. רוני שיינמן, ציירת ישראלית תושבת שווייץ, מגלה דברים מפתיעים על עברה בביקוריה בכפר שווייצי. אליזבט חיה עם בעלה השיכור והמתעלל באותו כפר. בין שלושתם נרקמים יחסים מורכבים. הוצאת גוונים, 348 עמודים, 82 שקלים.

פרוזה תרגום

עדות — סקוט טורו. תירגמה מאנגלית: נעה בן פורת. בתוהו ובוהו שאחרי מלחמת בוסניה נעלמו כל תושביו של מחנה צוענים. עשור לאחר מכן מופיע עֵד הטוען שחמושים הובילו את הצוענים למכרה וגרמו למפולת סלעים שקברה חיים יותר מ–400 בני אדם. העד הוא היחיד ששרד. עורך הדין ביל טן בום מתמנה לתובע בבית הדין הפלילי הבינלאומי בהאג כדי לחקור את הפרשה. הוצאת אריה ניר, 440 עמודים, 98 שקלים.

סיפורים שאהבתי — גי דה מופסאן. תירגמה מצרפתית: לחן הלברטל. 23 סיפורים של מופסאן, שנשארו רלוונטיים לקורא הישראלי כ–130 שנה לאחר שנכתבו. הוצאת סטימצקי, 352 עמודים, 94 שקלים.

עטיפת הספר "יופי הוא פצע"
הוצאת שוקן

יופי הוא פצע — אֶקָה קוּרניאַוואן. תירגמה מאנגלית: צילה אלעזר. 21 שנה לאחר מותה קמה מקברה פרוצה אינדונזית יפהפייה, כדי לנקום במי שהטיל קללה על בני משפחתה. דיוקן רחב יריעה של אינדונזיה, מהקולוניאליזם ההולנדי והכיבוש היפני ועד למאבק העקוב מדם לעצמאות. הוצאת שוקן, 407 עמודים, 99 שקלים.

עיון מקור

עצור, אין גבול! על גבולות והיעדרם, ישראל 2017 — הני זובידה ורענן ליפשיץ (עורכים). לישראל, העומדת לציין 70 שנה להקמתה, אין גבול פיזי־מדיני מוסכם. בה בעת, החברה הישראלית מפוצלת בין מגזרים ושבטים שמנהלים מלחמה יום־יומית על קביעת הגבולות הפנימיים ועיצובם. הוצאת ידיעות ספרים, 613 עמודים, 128 שקלים.

עטיפת ספרו של פבלו אוטין
הוצאת ספרא

רקוויאם לשלום: ייצוג הסכסוך בקולנוע הישראלי בעקבות אינתיפאדת אל־אקצה — פבלו אוטין. מתוך ניתוח אסתטי של סרטים על הסכסוך היהודי־הפלסטיני, שהופקו בישראל בעשור הראשון של המאה ה–21, מוצעת חשיבה על האופן שבו התפרש הסכסוך בחברה הישראלית־היהודית. הוצאת ספרא, 374 עמודים, 85 שקלים.

באשר הוא שם: ליווי רוחני במערכות הבריאות והרווחה בישראל — נטע בנטור ומיכאל שולץ (עורכים). מאמרים על עבודתם ותרומתם של מלווים רוחניים, המסייעים לאנשים במצבי מצוקה ומשבר להתמודד עם מחלה, הזדקנות וכאב. הוצאת ג'וינט ישראל־אשל, 287 עמודים, 80 שקלים.

ידידותי למשתמש: טכנולוגיה, שמישות והנדסת אנוש — שמואל ארואס. טעויות תכנון ועיצוב של מכשירים גורמות להם להיות עוינים למשתמשים. לשימוש במכשירים קשים להפעלה ולאי הבנה של אופן ההפעלה שלהם יש תוצאות שליליות, המתוארות בספר. הוצאת רסלינג, 229 עמודים, 84 שקלים.

נשות המסגד: למידה חתרנית של ידע דתי — אפנאן מסארוה סרור. סיפוריהן של נשים מוסלמיות פלסטיניות, המנצלות את המסגד בכפרן לרכישת ידע הקשור לחיי היום־יום שלהן ובכלל זה ידע על עצמאות, זוגיות, גוף ומיניות. הוצאת רסלינג, 215 עמודים, 78 שקלים.

זיכרונות וביוגרפיות

שיתופיסט: המאבק לחברה סולידרית — אמרי רון. ערב ניתוח מכריע בלבו ערך חבר הכנסת לשעבר, חבר קיבוץ משמר העמק, חשבון נפש על מאבקיו בתנועה הקיבוצית, בחברה הישראלית ובשדה הקרב עם חבריו בצנחנים. הוצאת הקיבוץ המאוחד, 387 עמודים, 88 שקלים.

הדרכה ופנאי

האמת העירומה של האהבה — מלכה פלדשטיין. בחינה מחדש של אמונות על מונוגמיה, אהבה ומשיכה, כדי להיפרד משכבות של בושה ומבוכה ולעבור מסע של גילוי עצמי בדרך אל המיניות האותנטית. הוצאת אדמה, 279 עמודים, 85 שקלים.

עטיפת ספרה של אופירה שאול
מדיה 10

חופש מאוכל: לאכול מה שאוהבים ללא רגשות אשמה, לרזות ולהישאר במשקל יציב באופן טבעי — אופירה שאול. איך לשנות את החשיבה, לצמצם ביקורת עצמית ולהגדיל את החמלה כלפי הגוף, להקשיב לגוף ולאכול לפי צרכיו ולהימנע מאכילה רגשית ומחוסר שליטה. הוצאת מדיה 10, 218 עמודים, 98 שקלים.

כתבי עת

עיונים בתקומת ישראל: גיליון 28 — מאמרים על תביעות הבעלות של הבדואים בנגב; על פחדים ואי־נחת בקרב מעמד הביניים בעשור השני למדינה; על קישון, הערבים והשמאל הפוליטי; על ממשלת גולדה מאיר לפני מלחמת יום הכיפורים; ועל היסטוריוגרפיה של המוזיקה הישראלית האמנותית. עורכים: אבי בראלי ועופר שיף. הוצאת מכון בן־גוריון לחקר ישראל והציונות, אוניברסיטת בן־גוריון בנגב, 344 עמודים, 78 שקלים.

חברה ורווחה: חוברת ל"ז 3 — חלק ראשון, חוברת מיוחדת: הדרכה בעבודה סוציאלית ובמקצועות הטיפול; חלק שני: עוני ועבודה סוציאלית ביקורתית. עורכת: פרופ' ורדה סוסקולני. הוצאת משרד הרווחה והאגודה לקידום העבודה הסוציאלית, מנוי לארבע חוברות: 90 שקל.

שירה

אין פרחים שחורים — ט. כרמי. "פתיחה / נומה, נום. / לא היה, / לא היה מעשה. / ואבא לא הביא לך שה... / צח־קט / רחים, / פועה וחמים / מדוכני ירידים סואנים. / אמנם אבא השכים אל השוק. / (נום) / מי כמוך עם ליל עשוק / (נומה) / אבא נשחט שם כשה. / לא היה, לא היה מעשה" (מתוך הספר). מהדורה מחודשת לספר שראה אור לראשונה ב–1953, בתוספת אחרית דבר מאת רחל סטפק. הוצאת כנרת, זמורה־ביתן, דביר, 109 עמודים, 74 שקלים.

עטיפת ספרה של רבקה איילון
הוצאת כרמל

דיבור עם ילדה — רבקה איילון. "כואבת לה הבטן. / נוחי, ילדה / תאכלי משהו / הבטן בטון מבוטן / עושה מה שהיא רוצה. / טובה, בטן, טובה / לילה טוב, בטן. / ומה שיכאב מחר / מה לעשות איתו? / נשים שוטרים / יעשו לו קישטה" (מתוך הספר). הוצאת כרמל, 83 עמודים, 49 שקלים.

ילדים ונוער

חוויה עם מכחול בצהוב, אדום וכחול — סופי רחלנקו. שירים קצרים מחורזים שעוסקים בתהליך ההרכבה של צבעים וגוונים שונים. הוצאת גוונים, 43 עמודים, 68 שקלים.

דוקטור מולקולה 2: ניסויים מדעיים שאפשר לעשות בבית — אוֹרי וייל. 24 ניסויים מבעבעים, משפריצים וקופצים, שכל אחד יכול לעשות בעצמו בעזרת חומרים שקיימים בכל בית. הוצאת מודן, 109 עמודים, 88 שקלים.תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
*#
בואו לגלות את עמוד הכתבה החדש שלנו