הספרים החדשים של מרסל מוסרי, בוריס אקונין, אילן כפיר ודני דור

כותרים נוספים שפורסמו לאחרונה: ספר שירה מאת נילי דגן, גיליון חדש לכתב העת "עכשיו" וספר ילדים של מעין אטיה

רן שפירא
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
מרסל מוסרי. רומן חדש
מרסל מוסרי. רומן חדשצילום: דודו בכר
רן שפירא

פרוזה מקור

זה שאהבתי — מרסל מוסרי. נעמי חסון גרה לבד בדירה קטנה ביפו. אחרי עוד משמרת של חיתוך שניצלים בקצבייה היא מחפשת אהבה באתרי היכרויות. רגע אחד משנה לבלי הכר את חייה המקצועיים ואת חיי האהבה שלה. הוצאת תכלת, 208 עמודים, 98 שקלים.

רומן עברי־גרמני — דב בהט. יואכים פון קראוס נולד בדיסלדורף למשפחה בעלת עבר נאצי והווה של אנטישמיות מודחקת למחצה. רגשי האשמה על עברה של משפחתו מביאים אותו לישראל והוא הופך אותה לביתו, מעברת את שמו ליוחנן, יוכי, ומתנדב לשירות קרבי בצה"ל. בישראל הוא פוגש את מרים, דור שלישי למשפחה שנמלטה מאירופה ברגע האחרון. הוצאת טוטם ספרים, 106 עמודים, 88 שקלים.

עטיפת ספרו של בוריס אקונין
עטיפת ספרו של בוריס אקוניןצילום: עיצוב כריכה: דוד מוסקוביץ סטודיו דוד ויוסף / הוצאה: עליית הגג ומשכל / ידיעות ספרים

פרוזה תרגום

מחרוזת ירקן — בוריס אקונין. תירגם מרוסית: יגאל ליברנט. תשעה סיפורים בכיכובו של אראסט פנדורין, שכל אחד מהם הוא מחווה לסופר מתח או לבלש ידוע. לדוגמה, הסיפור "אסירת המגדל, או דרכם הקצרה אך היפהפייה של שלושת החכמים", הוא מחווה למוריס לבלאן, שבעצמו העניק מחווה לארתור קונן דויל. הוצאת ידיעות ספרים, 704 עמודים, 118 שקלים.

כל הפחדים בעולם — פיטר סוונסון. תירגמה מאנגלית: נועה מרום־צדק. קייט פרידי סובלת מהתקפי חרדה אחרי שנחטפה על ידי החבר שלה לשעבר. היא עוברת מלונדון לבוסטון כדי לגור בדירה של קורבין דל, בן דוד מרוחק. כשמתברר ששכנה שלו נרצחה קייט מתחילה לחשוד בקורבין וגם בשכנו אלן. הוצאת דני ספרים, 349 עמודים, 98 שקלים.

עיון מקור

כיפה סרוגה נשק בהצלב — אילן כפיר ודני דור. סגן־אלוף עמנואל מורנו התגבר על כל מכשול בזכות כוח הרצון והאמונה. רב־סרן רועי קליין זינק על רימון בבינת ג'בייל כדי להציל את חייליו. רב־סרן בניה ריין חירף את נפשו למען חבריו וקיבל צל"ש. הם ועוד 15 מפקדים ולוחמים בני הציונות הדתית חלקו מורשת וערכים שהובילו למעשי גבורה. הוצאת ידיעות ספרים, 254 עמודים, 98 שקלים.

והנה טוב מאוד: ראשית האנושות והאל בספר בראשית — שמאי גלנדר. השאלה העולה מתוך הסיפורים ב–11 הפרקים הראשונים בספר בראשית היא מהו הערך המועדף בעיני האל: טובו המוחלט של אלוהים או עקרון חופש הבחירה. שוב ושוב מתגלה כי חופש הבחירה הוא הערך העליון. הוצאת רסלינג, 226 עמודים, 82 שקלים.

עטיפת ספרו של גינתר אנדרס
עטיפת ספרו של גינתר אנדרסצילום: רסלינג

עיון תרגום

השאלה של הירושימה: חליפת מכתבים עם קלוד אתרלי, הטייס במבצע להפצצת הירושימה — גינתר אנדרס. תירגם מגרמנית: גדי גולדברג. קלוד אתרלי טס מעל הירושימה כשעה לפני שהוטלה עליה פצצת האטום, במשימת סיור מטאורולוגית. הוא סבל מדיכאון חמור והתאשפז שוב ושוב בבית חולים פסיכיאטרי של צבא ארצות הברית. ביוני 1959 פתח הפילוסוף היהודי־הגרמני גינתר אנדרס בחליפת מכתבים עם אתרלי. הוצאת רסלינג, 210 עמודים, 64 שקלים.

הדרכה ופנאי

כישופים ומכשפוטובות — אורית פיול אור. מסע חניכה שמזמין כל אשה לקחת צידה לדרך, לעשות את ההכנות הדרושות ולקפוץ לממד חדש של מפגש עם כוחות הריפוי הנשיים, עם מקורות השראה ועם לחשים וטקסים. הוצאת בדיוק, 220 עמודים, 118 שקלים.

כתבי עת

עכשיו: כתב עת לספרות, אמנות, הגות וביקורת, חורף־אביב 2018 — שירים מאת אילנה יפה, משה דור, עדנה מיטווך ואחרים; פרקים מ"המנהרה", רומן חדש של א.ב. יהושע; רן יגיל על הנובלה "מות ליסאנדה" של יצחק אורפז; דיוקנו של לאונרד כהן מאת רוני סומק ועוד. עורכים: גבריאל מוקד וברוך חפץ, מו"ל: עמותת עכשיו, 91 עמודים, 50 שקלים.

עטיפת ספרה של נילי דגן
עטיפת ספרה של נילי דגןצילום: צילום העטיפה: מוטי קיקיון / פרדס הוצאה לאור

שירה

עד שאלמד לעוף — נילי דגן. "איך בכל השנים האלה / כשנשבר לבנו באהבה / נשארנו זרים. / ועכשיו כשאני כאן / ואתה בעיר רחוקה, / אני עוברת דרכך / טופחת על הכרית / מיישרת שמיכה / משגיחה שלא תשכח לשתות. / מטה אוזן לנשימותיך / סוגרות ופותחות / געגוע ועוד געגוע" (מתוך הספר). הוצאת פרדס, 63 עמודים, 49 שקלים.

ילדים ונוער

המגדל שלי נפל — מעין אטיה. איורים: נירה בר. בום! המגדל קרס ונפל. אמא אספה את חלקי המגדל וחיברה אותם חזרה. אבל רני נשאר מתוסכל, כי לא היה שותף לבנייה מחדש. מה עושים כדי למנוע מהילדים תחושה של תסכול ואכזבה ואיך מעודדים אותם להעזה ולחשיבה עצמאית? הוצאת אוריון, 20 עמודים, 49 שקלים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ