ספרים חדשים על ליאו מסי, כריסטיאנו רונאלדו, ציונות ואוטיזם

כותרים נוספים שפורסמו באחרונה: ספר זיכרונות של הפרופסור לחינוך חיים אדלר, ספרי שירה של אביב מויאל ועליזה רובנר וגיליונות חדשים של כתבי העת "ציון", "האומה" ו"מעמול"

רן שפירא
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
כריסטיאנו רונאלדו (מימין) וליאו מסי במשחק בין ריאל מדריד לברצלונה, 2016. ספר חדש מנסה להכריע: מי משניהם גדול יותר?
רן שפירא

פרוזה מקור

משפחת ג'ניוס — גבי אשר. 12 סיפורים על עובדי חברת תוכנה ישראלית בשם ג'ניוס, שמתארת את עצמה כמשפחה בימי גיבוש ובפתקים המצורפים למתנות לחג. מאחורי יחסי העבודה שבין הדמויות רוחשים תשוקות ועלבונות, נאמנויות ורדיפת כוח, רגעי משבר וחסד. הוצאת פרדס, 199 עמודים, 69 שקלים.

אוהבים/ות ספרים? הצטרפו לקבוצת הפייסבוק של מוסף "ספרים" של "הארץ"

עטיפת ספרו של יוסי ריבליןצילום: הוצאת כתב / עיצוב וגרפיקה: מורן ברק

דרך בורמה שלי — יוסי ריבלין. צחי מנקיס יוצא לאתר טייס ספיטפייר שלחם במלחמת העולם השנייה ומעולם לא שב הביתה. הטייס הוא דודו, אחי אמו, יליד ארץ ישראל ששירת כטייס קרב בצבאות של בעלות הברית בבורמה. הוצאת כתב, 255 עמודים, 78 שקלים.

סוד התמוז — דליה קמינר. אישתר, שנשואה למורדי, מתאהבת במרצה טמיר, שמגלם בעיניה את אל הטבע דומוזי (תמוז). יחסיה איתו חושפים סיפורים מיתולוגיים מהמזרח הקדום ואת האידיאולוגיה הכנענית שרווחה בארץ ישראל בשנות ה–40 של המאה הקודמת. הוצאת ספרי צמרת, 393 עמודים, 68 שקלים.

דוהרים במקום — יוני ויצמן. ליה, זמרת שלא הצליחה לפרוץ לקדמת הבמה, מחליטה לעזוב הכל מאחוריה ולצאת למזרח הרחוק. בווייטנאם היא פוגשת את עומר, טייס חיל האוויר לשעבר ואיש היי־טק בהווה, המתמודד עם טראומה מעברו הצבאי ועם קשיים בזוגיות. יחד הם עוסקים בחיפוש עצמי ובניסיון להרפות מהעבר. הוצאת מטר, 223 עמודים, 95 שקלים.

עת אהבה נפשי — פביאן ברויטמן. אמיר בוחן כליות ולב הולך לביטוח הלאומי כדי לקבל אחוזי נכות ופוגש את ד"ר מימון, שנהפך למורה הרוחני שלו ולידיד נפש. יחד הם משחזרים את חייו של אמיר באמצעות העלאת זיכרונות מפרשיות האהבה הרבות שהיו לו. הוצאת איפאבליש, 300 עמודים, 89 שקלים.

פרוזה תרגום

הקרטוגרף של שטח ההפקר — פ"ס דאפי. תירגמה מאנגלית: עפרה אביגד. האמן והמלח אנגוס מקגארת מתגייס למלחמה כדי לאתר את גיסו הנעדר. בעוד הוא נלחם על חייו בחזית הצרפתית במלחמת העולם הראשונה, בנו המתבגר מתמרן בעורף בין נאמנות לאינטרסים. הוצאת תמיר / סנדיק וידיעות ספרים, 468 עמודים, 98 שקלים.

בלב כבד — צ'לסי קיין. תירגמה מאנגלית: קטיה בנוביץ'. ארצ'י שרידן רדף שנים אחרי רוצחת מושלמת, עד שבסוף נלכד על ידיה. היא החליטה להשאיר אותו בחיים והשאלה מדוע עשתה זאת מטרידה אותו. לכן הוא מבקר אותה מדי שבוע גם לאחר שנתפסה ונכלאה. הוצאת כנרת, זמורה־ביתן, דביר, 319 עמודים, 96 שקלים.

עטיפת ספרה של קתרין יוזצילום: הוצאת מודן / עיצוב: סטודיו מודן / מורן חוחה

מכתב שנשכח — קתרין יוז. תירגמה מאנגלית: נורית לוינסון. טינה קרייג, שעובדת כמתנדבת בחנות לבגדים משומשים במנצ'סטר, מוצאת מכתב שנכתב ב–1939, בימי מלחמת העולם השנייה. בחור בשם בילי כתב לאהובתו כריסי, אך המכתב לא נשלח. היא מחליטה לאתר את כריסי ולמסור לה את המכתב. הוצאת מודן, 307 עמודים, 98 שקלים.

עיון מקור

לדבר ציונות — אריק כרמון. דיון אישי ופרוגרמטי בבעיות שבתשתית הדמוקרטית של מדינת ישראל ובקונפליקט שבין הדמוקרטיה המערבית, המאפשרת הכלה של אמונות שונות תחת קורת גג אחת, לבין האורתודוקסיה היהודית בגרסתה הלאומית, ששואפת לעתים להציע חלופה לדמוקרטיה המקובלת בישראל. הוצאת ידיעות ספרים, 272 עמודים, 98 שקלים.

אוטיזם: מסע להבנת הרצף — אסתר דרומי. מהי לקות על הרצף האוטיסטי וכיצד היא מאובחנת? מדוע מספר הילדים המאובחנים כבעלי לקות מסוג זה גדל כל כך בעשור האחרון? מהו הזמן הנכון להתחלת טיפול ועוד שאלות תיאורטיות ויישומיות. הוצאת ספרי ניב, 417 עמודים, 138 שקלים.

עטיפת ספרו של דן בבליצילום: הוצאת כרמל / עיצוב העטיפה: ינאי סגל

יש על מה לדבר — דן בבלי. אסופת מאמרים וכתבות, שרובם פורסמו באתר "על צד שמאל", ובהם נמתחת ביקורת על ההנהגה של ראש הממשלה בנימין נתניהו וגם על תפקוד האופוזיציה. מאמרים רבים עוסקים בדרך לחיזוק הקשר בין קהילות יהודיות לקהילות ערביות שחיות בשכנות. הוצאת כרמל, 254 עמודים, 64 שקלים.

עיון תרגום

כריסטיאנו וליאו וחידת הכדורגלן הגדול בכל הזמנים — ג'ימי ברנס. תירגמה מאנגלית: ציפי שמילוביץ. ליאו מסי וכריסטיאנו רונאלדו הבקיעו יחד יותר מ–1,000 שערים. אחרי צפייה במאות משחקים של השניים ושיחות עם קולגות, מאמנים, סוכנים, עורכי דין, מנהלי שיווק, עיתונאים ואוהדים לא נותרה שום שאלה ללא מענה, לבד מאחת: מי משניהם גדול יותר? הוצאת כנרת, זמורה־ביתן, דביר, 399 עמודים, 96 שקלים.

זיכרונות וביוגרפיות

זיכרונות ותובנות — חיים אדלר. מרגעי האימה של הבריחה מצ'כוסלובקיה ברכבת האחרונה שהורשתה לצאת לדרך, דרך העלייה לארץ והנהגת תנועת הצופים ועד להקמת המכון לחקר החינוך באוניברסיטה העברית. הוצאת כרמל, 145 עמודים, 74 שקלים.

הדרכה ופנאי

מוארת דרך האור — דפנה ביסמוט. מידע על החיים שלאחר המוות, התנהלות בזוגיות קרמתית, עולם הנשמות, בצירוף הסברי מושגים ואינדקס קריסטלים. הוצאת ספרי ניב, 242 עמודים, 88 שקלים.

כתבי עת

ציון: שנה פ"ג, א' — איל רגב על בית המקדש כמעצב זהותם של הנוצרים בסוף המאה הראשונה; מירב ראובני על ש"י איש הורוויץ, תודעה היסטורית ותחיית השפה העברית; ביקורת ספרים ועוד. עורכים: מיכאל טוך, נדב נאמן, ורד נעם ומשה רוסמן. הוצאת החברה ההיסטורית הישראלית, 145 עמודים, 75 שקלים.

האומה: גיליון מס' 210 — מיכאל קליינר, "הדרך להקמת המדינה: כך נתאפשר הבלתי־אפשרי"; עוזי דיין, "עם הפנים ל–2048: כאשר ישראל תמנה 20 מיליון"; אורי מילשטיין, "שתי המהפכות הנדרשות לייעול תפקודנו הביטחוני", ועוד. עורך: יוסי אחימאיר, הוצאת המסדר ע"ש זאב ז'בוטינסקי, 152 עמודים, 40 שקלים.

מעמול: מגזין תרבות, גיליון 9 — גיליון שכולו מעשה ידיהן של נשים, הכולל סיפורי חיים שלהן־עצמן ושל אנשים ונשים יוצאי דופן בתחומי הספורט, המוזיקה, המסעות, האופנה, העיצוב והאמנות. עורכים: בני ציפר ואסף סעדון, הוצאת המכללה האקדמית ספיר, 181 עמודים, 55 שקלים.

שירה

רק ירדתי לקנות חלב — אביב מויאל. "אולי השם שלו / עוד שמור / ברשימת אנשי הקשר / שלי, // אבל אין כל מענה / בצד השני. רק / צליל / של קו / מת" (מתוך הספר). הוצאת פרדס, 85 עמודים, 49 שקלים.

דרך ארץ אחרת — עליזה רובנר. "סוף מסע מחדר שינה אל מטבח / קפה נמזג אל בוקר / וסוד מִכְסֶה אל סיר // אני הולכת אליך שמוטת ריסים / כשאתה שוב רוקם ימים לזיכרון / ושכחה למלים" (מתוך הספר). הוצאת "מערכת" קיבוץ דליה, 87 עמודים, לא צוין מחיר.

ילדים ונוער

אדון הצללים — קסנדרה קלייר. תירגם מאנגלית: דוד חנוך. בספר השני בסדרה "מיומנויות אפילות" נאלצת ציידת הצללים אמה קרסטיירס להתמודד עם קללה עתיקה, שבגללה עליה להתרחק מחברה, צייד הצללים ג'וליאן בלאקתורן. כוח בשם הקוהורטה זומם להשתלט על המסדר ובארץ הפיות מלך החצר הטמאה מטיל קסם אפל שמכלה את כל הנקרה בדרכו. הוצאת מודן, 720 עמודים, 98 שקלים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ