הספרים החדשים של משה ארנס, אפרים סידון ובני דון־יחייא

כותרים נוספים שפורסמו לאחרונה: ביוגרפיה של הכדורגלן ניימאר, ספר עיון על עולי תימן בירושלים לפני קום המדינה וגיליונות חדשים של כתבי העת "צריף" ו"עיניים"

רן שפירא
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משה ארנס. ספר אוטוביוגרפי חדש
משה ארנס. ספר אוטוביוגרפי חדשצילום: ליאור מזרחי באובאו

פרוזה מקור

דיאמונד הד, היהלום ושברו — נחום פרנקל. ירקוני, איש מודיעין מזדקן, נוסע ללודז' שבפולין כדי להתחקות אחר קורותיו של יהלום נדיר שהיה ברשותה של משפחת מיליונרים שעסקה בטקסטיל בשנים שאחרי מלחמת העולם הראשונה ועד לשנות ה–30. אחרי היהלום מתחקה גם כנופיה של יוצאי יחידות סודיות רוסיות שעוסקות בביזה. הוצאת אופיר ביכורים, 161 עמודים, 70 שקלים.

אוהבים/ות ספרים? הצטרפו לקבוצת הפייסבוק של מוסף "ספרים" של "הארץ"

עטיפת הספר "אולי בחיים אחרים"צילום: הוצאת מודן / עיצוב עטיפה: נועה שניר

אולי בחיים אחרים — מיכל צינמון־פירון. כשהיא חוזרת להכרה אחרי שנפגעה בתאונה, איילת לא מבינה איפה צחי, בן זוגה האהוב. זיכרון עשר השנים האחרונות לחייה אבד והקרובים לה — אמה, אחיה וחברתה הטובה — אינם מספקים הסברים. כשהיא מופיעה על סף דלתו של צחי, הוא עוין וקר. איילת מנסה לחזור לחייה ומתאהבת מחדש, אבל סודות מעברה מאיימים לפרום את החיים החדשים שרקמה. הוצאת מודן, 239 עמודים, 88 שקלים.

פרוזה תרגום

השנאה שנתתם — אנג'י תומאס. תירגמו מאנגלית: איילת אטינגר ואהד זהבי. סטאר, אפרו־אמריקאית בת 16, חיה בשכונת העוני שבה נולדה וגדלה, אבל לומדת בחברת ילדים עשירים בתיכון יוקרתי בפרברים. האיזון העדין בין שני העולמות נשבר כאשר שוטר לבן יורה בחבר הכי טוב של סטאר, והיא העדה היחידה שיכולה להפליל אותו. הוצאת כנרת, זמורה־ביתן, דביר, 368 עמודים, 89 שקלים.

עיון מקור

ספרות חז"ל הארץ־ישראלית: מבואות ומחקרים — מנחם כהנא, ורד נעם, מנחם קיסטר, דוד רוזנטל (עורכים). ספרות ההלכה, האגדה והפרשנות רחבת הידיים אשר נערכה בארץ ישראל, שביחד עם התלמוד הבבלי היא המורשת העיקרית של העם היהודי אחרי המקרא. הוצאת יד יצחק בן צבי, 732 עמודים, 257 שקלים.

נעשה אדם: החיים על פי אורות התשובה — שלמה וילק. "אורות התשובה", ספרו של הרב אברהם יצחק הכהן קוק, היה ניסיון לשרטט מחדש את עולם התשובה בעידן שבו האדם החליף את האלוהים. ב"נעשה אדם" מנסה וילק לנווט בעזרת המפה ששירטט הרב קוק ולחלץ ממנה משנה סדורה לדורנו. הוצאת ידיעות ספרים, 118 עמודים, 98 שקלים.

דרוש כפר — דותן לוי. איך הופכים בית ספר, קבוצה או קהילה ל"כפר שלם"? מה תפקיד המבוגרים בכפר ומהו מקומם של הילדים והמתבגרים? הצעות ורעיונות המבוססים על הניסיון המעשי של המחבר ושותפיו בעמותת דרך כפר. הוצאת כנרת, זמורה־ביתן, דביר, 312 עמודים, 87 שקלים.

ירושלים של עולי תימן: חיי חברה ודת — דרור חוברה. מצבם החברתי, הכלכלי והדתי של עולי תימן בירושלים בין 1881 ל–1948. תיאור הגורמים שייחדו אותם משאר האוכלוסייה בירושלים והמגמות שהביאו להתיישבותם בשכונות שמחוץ לחומה. הוצאת רסלינג, 231 עמודים, 84 שקלים.

עיון תרגום

בהגווד גיטה: המדריך המקיף ותרגום מילולי מסנסקריט — הווארד רזניק. תירגמה מאנגלית: טלי לב צ'רני. דיון מפורט במושגים שמעלה ה"בהגווד גיטה" ("שירת האל" בסנסקריט) ובתובנות שיש בו ותרגום מילולי מסנסקריט של הטקסט המקורי. הוצאת רסלינג, 260 עמודים, 84 שקלים.

עטיפת הספר "ניימאר הקוסם"צילום: כתר ספרים

זיכרונות וביוגרפיות

ניימאר הקוסם — מייקל פארט. תירגם מאנגלית: תומר קרמן. סיפור ילדותו של ניימאר דה סילבה סנטוס ז'וניור, שגדל כילד עני בסאו פאולו. אהבתו לאביו, שתמך בו לאורך כל הדרך, היתה סיבה מרכזית להפיכתו לאחד הכדורגלנים המצליחים ביותר בעולם. הוצאת כתר, 144 עמודים, 68 שקלים.

למען ביטחון ישראל — משה ארנס. בקריירה פוליטית שנמשכה שלושה עשורים היה ארנס שר החוץ ושר הביטחון בממשלותיהם של מנחם בגין, יצחק שמיר ובנימין נתניהו ושגריר ישראל בוושינגטון. לפני כן מילא תפקיד בהקמת המחלקה להנדסת אווירונאוטיקה וחלל בטכניון, שם היה פרופסור חבר, ובהקמת התעשייה האווירית. הוצאת ידיעות ספרים, 240 עמודים, 98 שקלים.

כתבי עת

צריף, גיליון 5 — סיפורים ושירים מאת ויטל יעקב האוזמן, תמר חלוצי, עומר ברקמן, סביון נדב, אורית קלופשטוק, חגית גאון ואחרים. עורך מלווה: שמעון אדף. הוצאת אוניברסיטת בן־גוריון בנגב ומכון הקשרים, 131 עמודים.

הדרכה ופנאי

הרי את מחודשת לי: סיפורי הפתעה זוגיים — בני דון־יחייא. שבעה סיפורי הפתעה שהם מעין צילומי רנטגן של מוסד הנישואים, של מאבק המינים ושל אופי החיה האנושית. הוצאת כנרת, זמורה־ביתן, דביר, 192 עמודים, 94 שקלים.

האלכימיה של ההורות — יעל עיני. כלים להתפתחות רוחנית להורים, לשם שיפור הקשר עם ילדיהם. אם מפסיקים לראות בילד "גורם בעייתי" ומתייחסים לקשיים שמעוררים הילדים כאל הזמנה להתבוננות וחקירה עצמית, לצמיחה והתפתחות אישית, מבינים שאפשר להתמודד עם האתגרים שמציבים הילדים. הוצאת אוריון, 262 עמודים, 89 שקלים.

עטיפת הספר "אי האפשר"צילום: ספרי עתון 77 / עיצוב עטיפה: רוני קידר / דימוי על העטיפה: John Everett Millais, "Ophelia", 1852

שירה

אי האפשר — שי בוזגלו. "כמעט ואזרתי / לְךָ אהבה / חוט של חסד / מתוח / מאי אפשר / אל / אי האפשר" (מתוך הספר). הוצאת ספרי עתון77, 49 עמודים, 60 שקלים.

ילדים ונוער

בארץ יען כי — אפרים סידון. איורים: דני קרמן. ביקורת חברתית ופוליטית על רודנות השלטון העכשווי, על אהבת הכוח והשררה ועל בורות המסתתרת מתחת למעטפת של עולם מושלם. הוצאת עם עובד, עמודים לא ממוספרים, 68 שקלים.

המשחק 2 — דנה אבירם. שבעה גיימרים נכנסים שוב למשחק מציאות מדומה כדי למצוא את הנסיוב שיציל את מיקה חברתם, השוכבת בבית החולים מחוסרת הכרה. אבל "כוכבי השחור" מפעילים קוד חירום, שיאלץ אותם להיפגש עם הסיוטים הנוראים ביותר שלהם. שבעת הגיבורים נלחמים בנחשים אימתניים ובציפורי מוות, מגלים סוסה מכונפת נושאת סוד ומתמודדים עם פחדיהם העמוקים ביותר. הוצאת רימונים, 283 עמודים, 98 שקלים.

עיניים: גיליון 216 בנושא "ריצה" — על תחרות הריצה בין טורף לבין נטרף; על גדולי הרצים למרחקים ארוכים; הצעות למשחקי ריצה; על הספר "רוץ ילד רוץ" מאת אורי אורלב; על הצלם הראשון שהצליח להקפיא ריצה בתצלומים; על ריצת מרתון; על רצים עיוורים עם מלווה; כמה ואיך ראוי שילדים ירוצו; שיחה עם ילדים בנושׂא ריצה; סיפורים; קומיקס; משׂימות וחידות בנושׂא ריצה. עורך: תמיר ראונר, "עיניים" הוצאה לאור מקבוצת "הארץ", 64 עמודים, 49 שקלים.

אוטיסטה 2 — דניאל עמית. איך אוטיסטים מתמודדים עם אוכל גרוע במסעדה או עם שחייה בקבוצה? ואיך זה שאוטיסט, גיי וטרנסג'נדר מתאמנים בחדר כושר בלי שזה נשמע כמו התחלה של בדיחה? ספר קומיקס שמבהיר שגם אוטיסטים יכולים לראות את העולם במבט משועשע. הוצאת מיקה, 81 עמודים, 84 שקלים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ