הספרים החדשים של יובל נח הררי, אליס מונרו ואמיר אור

כותרים נוספים שיצאו לאחרונה: רומן מתורגם מאת ליסה גרדנר, ספר ילדים של הילה מידן וגיליונות חדשים של כתבי העת "עתון77" ו"המזרח החדש"

רן שפירא
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יובל נח הררי. ספר על הסוגיות המורכבות של ההווה
רן שפירא

פרוזה מקור

משפחה ללא גבולות — משה ונטורה. שלומי, שעומד לנסוע מאיסטנבול לישראל, נזכר ששכח את הטלפון שלו בחדר במלון. בטלפון יש שמונה שיחות שלא נענו ממספר לא מוכר. כשהוא מתקשר לאותו מספר עונה לו סיגל, שמבקשת ממנו לבוא לשכונה באזור האסיאתי של העיר. כשהוא מגיע לכתובת שנמסרה לו סיגל מקבלת את פניו ומלווה אותו לקומה ה–12. הוצאת אופיר ביכורים, 222 עמודים, 74 שקלים.

אוהבים/ות ספרים? הצטרפו לקבוצת הפייסבוק של מוסף "ספרים" של "הארץ"

הסודות שלה — בטי נעים. חייהם של נשים וגברים סובבים על ציר היחסים והמין ברומן עם נגיעות ארוטיות, המבוסס על מאות שיחות של המחברת עם מטופלים שונים. הוצאת אסטרולוג, 225 עמודים, 98 שקלים.

הצילום — מוטי פלג. גבר ואשה, מיכאל ורונה, מממשים את אהבתם לאחר 40 שנה בסיפור החוצה זמנים, גבולות ומכשולים. אבל אין זה סוף הסיפור. זוהי רק ההתחלה. הוצאת סטימצקי, 207 עמודים, 89 שקלים.

עטיפת ספרה של אליס מונרוצילום: הוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר

פרוזה תרגום

גלגולי אהבה — אליס מונרו. תירגמה מאנגלית: אורטל אריכה. קובץ סיפורים שעוסקים בפינות האינטימיות ביותר של חיי השגרה הפשוטים וחושפים את הבחירות של בני אדם ואת החוויה של האהבה. הוצאת מחברות לספרות, 335 עמודים, 96 שקלים.

הדברים שאיבדנו באש — מריאנה אנריקס. תירגם מספרדית: אדם בלומנטל. ילדה בעלת מום נכנסת לבית ריק בשכונה ולא נמצאת עוד לעולם, מדריך תיירים שנישואיו במשבר מפתח אובססיה לפושע סדרתי ונשים מעלות את עצמן על המוקד במחאה על רצח נשים בשריפה, בסיפורים על עולמות מסויטים שהשכל הישר אינו יכול להסביר את האירועים שמתרחשים בהם. הוצאת עם עובד, 170 עמודים, 79 שקלים.

למצוא אותה — ליסה גרדנר. תירגם מאנגלית: אסף שור. פלורה, תלמידת קולג', נחטפה בחופשת האביב והצליחה לשרוד שבע שנים עד שנמלטה. הבלשית די־די וארן מגיעה יום אחד לזירת פשע ומוצאת שם אשה עירומה כפותה לצד גופת גבר. מתברר שפלורה היתה בקשר עם כמה מהחשודים הפוטנציאליים בפשע. בעוד וארן חוקרת את הפרשה, פלורה עצמה נעלמת. הוצאת כנרת, זמורה־ביתן, דביר, 416 עמודים, 98 שקלים.

כשהשלג יורד — ג'ון גרין, מורין ג'ונסון ולורן מירקל. תירגמה מאנגלית: אורה דנקנר. ערב חג המולד מגיעה סופת שלגים לעיירה הקטנה גרייסטאון. הסופה מניעה שרשרת אירועים שמשנה את מסלול חייהם של כמה נערים ונערות. ג'ובילי מבלה את החג עם הבחור הלא נכון, טובין מגלה מה מקומן של מעודדות בחייו ואדי מצליחה להבין כמה אמיתות חשובות על חברות ואהבה. הוצאת הכורסא, 301 עמודים, 98 שקלים.

עיון מקור

21 מחשבות על המאה ה–21 — יובל נח הררי. דיון בסוגיות המורכבות של ההווה — הגירה, טכנולוגיה, עבודה, טרור, סביבה, פוליטיקה — וכן במהפכות, בספקות, בסכנות ובהזדמנויות של הרגע הזה. הוצאת כנרת, זמורה־ביתן, דביר, 352 עמודים, 96 שקלים.

אל תקרא לי גיבור: הקולנוע והגבולות הנזילים של המציאות — רחל אסתרקין. יחסי הגומלין בין הצופה לגיבור הקולנועי. התבוננות בסיפוריהם של אחרים היא התבוננות בעצמנו, בעוולות שעשו לנו או באלה שעוללנו לאחרים. הוצאת רסלינג, 260 עמודים, 82 שקלים.

מוסלמים במדינת היהודים: דת, פוליטיקה, חברה — מאיר חטינה ומוחמד אל־עטאונה (עורכים). האתגרים שעמם מתמודד הציבור המוסלמי בישראל: האם בישראל קיים מודל בעל מאפיינים ייחודיים של האיסלאם, האם אפשר לזהות בו יסודות של מחשבה דתית מקורית ועוד דילמות. הוצאת הקיבוץ המאוחד, 381 עמודים, 92 שקלים.

עטפת הספר "שלאלה"צילום: ספיר עד / החברה לחקירת ארץ ישראל ועתיקותיה

שלאלה: עיר כרמל הקדומה — שמעון דר ויגאל בן־אפרים. סיכום של יותר מעשר שנים של חפירה בחורבת שלאלה, שהחוקרים זיהו עם עיר כרמל הקדומה, שהיתה מיושבת מתקופת הברונזה הקדומה ועד לתקופת המנדט הבריטי. הוצאת החברה לחקירת ארץ ישראל ועתיקותיה, 288 עמודים, 195 שקלים.

שיחה: מסות ומאמרים 1988–2018 — אמיר אור. התבוננות חדשה ולעתים נון־קונפורמיסטית בסוגיות ממגוון תחומים — היסטוריה, חברה, מקרא, דתות, ספרות, שפה ופילוסופיה. הוצאת הקיבוץ המאוחד, 347 עמודים, 98 שקלים.

למצוא מתוכו את האור: חליפת מכתבים עם אילן לוטנברג — ליאורה אליאס בר־לבב. התכתבות שניהלה ליאורה אליאס בר־לבב, מורה לתלמוד באוניברסיטה העברית, עם אילן לוטנברג, מורה לבודהיזם ומדיטציה, בשנה האחרונה לחייה. הוצאת כרמל, 204 עמודים, 64 שקלים.

תקווה בשולי הקמפוס: סטודנטים פלסטינים וישראלים בירושלים — דפנה גולן. מסע מקמפוס הר הצופים בירושלים אל השכונות הפלסטיניות הסמוכות לאוניברסיטה העברית. דיון בהעדר השיח הפוליטי בקמפוס האוניברסיטה העברית ובפוטנציאל העצום שיש בו למפגש בין צעירים ישראלים לפלסטינים. הוצאת רסלינג, 156 עמודים, 78 שקלים.

עטיפת כתב העת "המזרח החדש"צילום: פרדס הוצאה לאור / אילמ"א / דימוי: אניסה אשקר, "אני אשה למה?"

כתבי עת

המזרח החדש: גיליון מיוחד על נשים ומגדר במרחבים מזרח־תיכוניים — התמודדות של נשים דרוזיות בישראל עם נורמות פטריארכליות בחברתן; מקומן של הנשים בתנועת האחים המוסלמים במצרים; המהפכה המגדרית בסעודיה; המצוקות שחוות נשים בנישואים פוליגמיים בישראל; מעורבותן של נשים במהפכות בעיראק ועוד. עורכות: מירה צורף ותמי רזי, הוצאת האגודה הישראלית ללימודי המזרח התיכון והאיסלאם, 220 עמודים, 100 שקלים.

עתון77: הגיליון הארבע־מאות — שירים מאת רייזל ז'כלינסקי, עמית זרקא, רוני דמבינסקי, מירון איזקסון ואחרים; סיפור מאת מנאנה דומבדזה; ביקורת ספרים, מאמרים ומדורים. עורכים: מיכאל בסר ועמית ישראלי־גלעד, מו"ל: אגודת סופרים ואמנים לקידום הספרות והתרבות, 64 עמודים, 50 שקלים.

הדרכה ופנאי

מצמיחים ברשת: כלים לצמצום אלימות, שיימינג ובריונות של ילדים ברשתות החברתיות — יוני צ'ונה. הסבר על המנגנון שבבסיס התוקפנות החברתית של ילדים כלפי ילדים ברשת וכלים לדיון שיסייע בהפחתת אלימות ברשת ומחוץ לה. ספרי ניב, 531 עמודים, 90 שקלים.

יציבות: מחקר על גוף, תודעה וסביבה — דניאל מישורי. איך להקפיד על יציבה נכונה כדי לשמור על יציבות ולא לוותר על ההיגיון שבגוף ואיך להימנע מטעויות הנובעות מהיחס לגוף כמכונה, כדי לאפשר שליטה בגוף ובתודעה. הוצאת גרף, 256 עמודים, 88 שקלים.

שירה

קידה לקיוכלבקר — דוד ישראל ארונשטם. "מול הבל פיו של הגורל / צמחים פורחים ואנשים / קמלים לאט. אז יין־טל / נוטף מהם, הם מתקשים. / כל הסיבות לשמוח / מצטמצמות ומתעצמות, / שלכת של המוח, / עוד מלחמה, / וקיץ אינדיאני / עמוק בתוך העצמות" (מתוך הספר). הוצאה עצמית הוצאה לאור, 79 עמודים, 49 שקלים.

ילדים ונוער

כך הפכנו למשפחה — הילה מידן. איורים: מיכל זינגר. ביום הולדתה השלישי גלי מתבוננת באלבום התמונות שלה עם אמה ושואלת מדוע אבא אינו בתמונה. אמא משיבה לה שהיא נולדה מתרומת זרע. הוצאת אוריון, 20 עמודים, 49 שקלים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ