הספרים החדשים של נעמי קליין, חאלד חוסייני, ג'ונתן פראנזן ואביטל דיקר

כותרים נוספים שראו אור באחרונה: תרגום לספר המתח של ביל קלינטון וג'יימס פטרסון, ביוגרפיה של יוזף גבלס וספר שיחות בין יועז הנדל לנשיא ראובן ריבלין

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נעמי קליין. מציגה את דונלד טראמפ כתוצר של כלכלת המותגים החלולים

פרוזה מקור

הם היו שניים — ענבר אשכנזי. ציונה מתייחסת לעצמה בלשון רבים, בשל מום נדיר שעמו נולדה ושמכונה — בהעדר מינוח קליני מתקבל על הדעת — "זנב איתן". אותו זנב נהפך לחלק בלתי נפרד ממנה, אך יש לשמור עליו בסוד מפני החברה. הוצאת פרדס, 309 עמודים, 69 שקלים.

"עטיפת הספר "יעקב וקשקשנים אחריםצילום: איור על העטיפה: נעם נדב / עיצוב עטיפה: ירמי אמסטר / עולם חדש הוצאה לאור

יעקב וקשקשנים אחרים — יוסף חרמוני. יענקלה, אשף בטוויית סיפורים בכוסית משקה, אחראי לרוב הסיפורים בקובץ, שמצטרפים לסיפור אחד על קיבוץ בן 100 שנה. הוצאת עולם חדש, 331 עמודים, 88 שקלים.

פרוזה תרגום

הנשיא נעדר — ביל קלינטון וג'יימס פטרסון. תירגמה מאנגלית: אינגה מיכאלי. מתקפת סייבר־טרור חסרת תקדים מאיימת להכות בארצות הברית. בדרגים הגבוהים ביותר בבית הלבן מסתתר בוגד והתקשורת מתחילה לתהות לאן נעלם הנשיא, ג'ון דאנקן. דאנקן חייב לסכן כל מה שיש לו, ולקוות שזה יספיק. אחרת העולם כפי שאנחנו מכירים אותו ייעלם ויותיר אחריו תוהו ובוהו. הוצאת מודן, 531 עמודים, 98 שקלים.

האוהד — וייט תאן נוון. תירגמה מאנגלית: ברוריה בן ברוך. בווילה שלו בסייגון המתמוטטת, באפריל 1975, יושב גנרל בצבא הדרום המובס עם קצין השלישות שלו. יחד הם מחברים את רשימת בני המזל שיימלטו איתם לאמריקה. אחרי הבריחה הם מנסים להסתגל לחיים בלוס אנג'לס. הגנרל אינו מעלה על דעתו שדווקא עוזרו הוא מרגל שהושתל בצבא הדרום על ידי הווייטקונג. הוצאת ידיעות ספרים, 251 עמודים, 118 שקלים.

עטיפת הספר "העיר העשרים ושבע"צילום: איור העטיפה: istock / Pattadis Walarput עיצוב עטיפה: דורית שרפשטיין / עם עובד

העיר העשרים ושבע — ג'ונתן פראנזן. תירגם מאנגלית: ארז וולק. ב–1984 ממונה ס' ג'אמו, צעירה מהודו, לראשות המשטרה בסנט לואיס. זמן מה לאחר מכן העיר הדועכת נתקפת סערה, שתנופת בנייה, טרור ושוחד מיני הם רק חלק מביטוייה. מהנדס הבניין מרטין פרובסט מנסה לעצור את השחיתות. הוצאת עם עובד, 566 עמודים, 98 שקלים.

תפילת ים — חאלד חוסייני. איורים: דן ויליאמס. תירגמה מאנגלית: צילה אלעזר. רומן גרפי המתאר אב הממתין על חוף הים עם בנו הישן לסירה שתגיע. האב מספר לילד על בית סבו בסוריה ועל קרקוש סירי הבישול של סבתו. הוא מספר לו גם על העיר חומס בימים שלפני המלחמה שאילצה אותם לברוח. עם זריחת השמש ייצאו למסע מסוכן בים, בחיפוש אחרי בית חדש. הוצאת מטר, עמודים לא ממוספרים, 78 שקלים.

עיון מקור

שיחות על תקווה ישראלית — יועז הנדל. דיונים של המחבר עם נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, בניסיון למצוא מענה לשאלות כמו: האם נותרה עדיין ממלכתיות בישראל או שהיא התמוססה במדמנת השיח הפוליטי? האם כור ההיתוך שיצר דוד בן־גוריון התפרק לשבטים שתיאר ריבלין בנאומו המפורסם? מהו מקומם של המיעוטים בישראל? הוצאת ידיעות ספרים, 134 עמודים, 98 שקלים.

"עטיפת הספר "חבלי אנושצילום: דימוי העטיפה: C. Stephan Brigidi / עיצוב עטיפה: יעל בר־דיין / הוצאת כרמל

חבלי־אנוש: הלידה בפסיכואנליזה ובקבלה — רות קרא־איוונוב קניאל. בקבלה ובפסיכואנליזה הלידה היא מטפורה לתהליכים נפשיים ונגזרות ממנה תפישות אתיות וריטואליות חדשות. דיון בסוגיות יסוד בתפישת הלידה כרפלקסיה להתהוות העצמי. הוצאת כרמל , 500 עמודים, 119 שקלים.

עיון תרגום

לא זה לא מספיק — נעמי קליין. תירגם מאנגלית: ברוך גפן. ניתוח עלייתו של דונלד טראמפ לנשיאות ארצות הברית וביקורת על נשיאותו — וגם על התקשורת והאינטלקטואלים הליברלים. לטענת קליין, טראמפ הוא תוצר של כלכלת המותגים החלולים, שהתבססה החל בשנות ה–80 והחליפה את כלכלת המוצרים. הוצאת ספרי נובמבר, 240 עמודים, 80 שקלים.

זיכרונות וביוגרפיות

גבלס: ביוגרפיה של רוצח במלים — פטר לונגריך. תירגמו מגרמנית: יכין אונא ואביה אונא־ברוכי. איך הצליח יוזף גבלס, סופר מתוסכל בן המעמד הבינוני־הנמוך, להיות לאדם הקרוב ביותר לאדולף היטלר? האם אכן היה מגדולי התועמלנים במאה ה–20 והאם מילא תפקיד מרכזי בהכנת הקרקע לשואת יהודי אירופה? הוצאת כנרת, זמורה־ביתן, דביר, 784 עמודים, 116 שקלים.

הדרכה ופנאי

מה עושים עכשיו? המדריך המעשי להורות עכשווית מגיל שנתיים עד 12 — עמוס רולידר ומור אסאל. איך מתמודדים עם ילדים שאינם מסכימים לקחת תרופה? מה עושים כשפעוט משתטח על הרצפה בבכי אם לא נענים לבקשתו? תשובות לשאלות של הורים, המבוססות על מחקרים ועל ניסיון קליני וחינוכי. הוצאת מודן, 342 עמודים, 128 שקלים.

שירה

סלפי — גד קינר קיסינגר. "מבטוֹ החי של אבי קושׁר איתי קשׁר / נגד תמונתו המתה, / שורה עם אראלי כתונת המשוגעים / של המסגרת הלבנה. / ויכול לי. / אבי יורד מהתמונה לעטוף אותי במבטו / החומל כמו בטליתו המצהיבה כשחרדתי / כילד מאימת יום הדין" (מתוך הספר). הוצאת ספרא, 118 עמודים, 45 שקלים.

ילדים ונוער

השער האבוד — אביטל דיקר. אניס, ים ומור, יהודי, מוסלמית ונוצרי, נפגשים בפיגוע שבו נפגעים הוריהם. בעזרת מפה מסתורית הם נמלטים אל מערכת מנהרות סודית מתחת לעיר העתיקה בירושלים, ושם עליהם למצוא שער קדום שהאגדות מספרות כי הוא מוביל ישר אל ממלכת השמים. הוצאת עם עובד, 282 עמודים, 78 שקלים.

כוכב הלב — מיכל מונקה. איורים: ברוך ענבר. ילד ששמו סקיי פוגש אשה זקנה ענייה ומכבד אותה בפיצה שהוא אוכל. הזקנה נותנת לו בתמורה שרשרת עם כוכב שמפיץ זוהר מסתורי. סקיי מגלה שזוהי שרשרת קסמים, שיכולה להפגיש לבבות. הוצאת רויאל ג'יפסי, עמודים לא ממוספרים, 96 שקלים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ