הספרים החדשים של הנרייט דהאן כלב, יהושע בר־יוסף, אורי יוגב ושרי גולן

כותרים נוספים שפורסמו באחרונה: ביוגרפיה של הרב חיים דרוקמן, ספר ילדים מאת רוני פלומן וגיליון חדש של כתב העת "היסטוריה"

רן שפירא
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הנרייט דהאן כלב. ספר עיון על "מרי וסירוב בשולי החברה"
רן שפירא

פרוזה מקור

חתול יווני — משה קרסו. קורות חייו של אדם שנולד למשפחה יהודית עשירה, שירדה מנכסיה, המתגוררת באחד מאיי יוון. נופי האי, הווי הדייגים, חיי היום־יום תחת הכיבוש הנאצי ועוד. הוצאת אסיף, 241 עמודים, 74 שקלים.

סוכת שלום — יהושע בר־יוסף. הווי החיים של חוג תלמידי האר"י בצפת של המאה ה–16, ובהם ר' חיים ויטאל, המשורר ישראל נג'ארה והסוחר רודריגו גלאנטי. צפת עיר המקובלים מתוארת כמרכז רוחני ודתי, שבצדו תוססים חיי המלאכה והמסחר. הוצאת כתר, 312 עמודים, 96 שקלים.

המיניסטר בארגז — אהרן בן־שחר. קנאה, שנאה ויצרים בעלילה המדלגת בין סנט פטרבורג, מדינה אפריקאית, תל אביב, פנמה סיטי ולונדון ובמרכזה אדם ששמו ביקו. הוצאת אופיר, 248 עמודים, 79 שקלים.

עטיפת הספר "ארטמיס"צילום: עיצוב עטיפה: מירב רוט / הכורסא הוצאה לאור

פרוזה תרגום

ארטמיס — אנדי וייר. תירגם מאנגלית: דידי חנוך. ג'זמין בשארה, שמתקשה להפיק רווח הולם מהברחת מוצרים בלתי חוקיים בארטמיס, המושבה האנושית הראשונה על הירח, מקבלת הצעה לחבל במפעל מקומי תמורת סכום דמיוני. קבלת ההצעה מסבכת אותה עם כוחות שמעמידים בסכנה את המושבה כולה. הוצאת הכורסא, 357 עמודים, 98 שקלים.

מחברת הלב — לורי נלסון ספילמן. תירגמה מאנגלית: אסנת הדר. במשפחתה של אריקה, שגרה בניו יורק עם בנותיה, עוברת מדור לדור "מחברת הלב", שבה רשומים משפטי מפתח. בעקבות אימיילים שבהם שזורים משפטים מ"מחברת הלב" נוסעת אריקה לאי שבו נולדה. היא מנסה לפתור את תעלומת האימיילים, אבל מוצאת פתרון לתעלומה אחרת לגמרי. הוצאת ידיעות ספרים, 356 עמודים, 98 שקלים.

רחוק מן האמת — לינווד ברקלי. תירגמה מאנגלית: מיכל כהן. ימים ספורים לפני שקולנוע הדרייב־אין של העיירה פרומיס פולס נסגר, המסך הענק שלו קורס וארבעה אנשים נהרגים. בין ההרוגים היו סופר בשם צ'אלמרס ואשתו השלישית. זמן לא רב קודם לכן נרצחו שלוש סטודנטיות בקולג' המקומי ותינוק נחטף מאמו. הבלש הפרטי קאל ויבר והשוטר בארי דאקוורת חוקרים את האירועים ומגיעים למסקנה שיש קשר ביניהם. הוצאת מודן, 468 עמודים, 98 שקלים.

עיון מקור

כוריאוגרפיה של שינוי — הודל אופיר. סיפורן של ארבע מורות ויוצרות מחול פלסטיניות בישראל, המתמודדות עם מקצוע אמנותי־פרפורמטיבי־גופני בתרבות שיחסה לגוף ולריקוד מורכב, בתנאים של חסר מובנה בתשתיות ובמשאבים. הוצאת רסלינג, 150 עמודים, 82 שקלים.

אליטות אסטרטגיות בישראל: חלוקת הכוח בחברה הישראלית — שגיא אלבז וניוה גולן־נדיר. שלוש קבוצות כוח בישראל — אליטה פוליטית, אליטה צבאית ואליטה כלכלית — מהוות קבוצה קטנה שמצליחה לתמרן את הרוב ולשלוט בו. קבוצות אלה משתמשות בכוח שצברו כדי להנציח את הסדר הקיים כדבר טבעי והכרחי. הוצאת כרמל, 194 עמודים, 79 שקלים.

לאור המציאות: שירתו העיתונאית של נתן אלתרמן — גידי נבו. קריאה מקיפה של קורפוס טורי השירה שכתב נתן אלתרמן במשך קרוב ל–30 שנה ב"דבר" וב"הארץ", ובהם התייחס לאירועים טרגיים ודרמטיים בהיסטוריה של העם היהודי והיישוב העברי. הוצאת הקיבוץ המאוחד, 269 עמודים, 89 שקלים.

נשים בישימון: מרי וסירוב בשולי החברה — הנרייט דהאן כלב. באמצעות מעקב אחרי שתי נשים — חבצלת אינגבר שהובילה את מאבק פועלות הטקסטיל במצפה רמון וויקי כנפו שהובילה מאבק של אמהות חד־הוריות — מנסה המחברת למצוא תשובה לשתי שאלות: מה גורם לנשים להסכים להסכמים דכאניים לאורך זמן ומה מעורר את רגע המרי. הוצאת רסלינג, 249 עמודים, 84 שקלים.

עטיפת הספר "עבודת נמלים"צילום: עיצוב עטיפה: מירב ראובני / הוצאת מטר

עבודת נמלים: זירת הקרבות בין הממשלה לוועד העובדים החזק בישראל — יואב צוקרמן. תיאור המאבק בין הממשלה לוועדי העובדים בנמלים על הרפורמה בנמלי הים. רק בשנים האחרונות הצליחה הממשלה לשבור את המונופול של ועד העובדים, בהחלטה על הקמת שני נמלים חדשים בחיפה ובאשדוד. הוצאת מטר, 342 עמודים, 98 שקלים.

זיכרונות וביוגרפיות

הנני: סיפורו של הרב חיים דרוקמן — אלישיב רייכנר. חיים דרוקמן הגיע לבדו לארץ כנער צעיר, לאחר מסכת של תלאות באירופה. כאן נהפך לאחר ממנהיגי הציונות הדתית, מבכירי תלמידיו של הרב צבי יהודה קוק, העוסק עשרות שנים בפעילות חינוכית, ציבורית והתיישבותית. הוצאת ידיעות ספרים, 263 עמודים, 98 שקלים.

ללא שיקולים זרים — אורי יוגב. התככים והיצרים שמאחורי הקמת נבחרת הדירקטורים, שנועדה לנהל את החברות הממשלתיות באמצעות מנהלים מוכשרים שהחליפו את המקורבים לפוליטיקאים, והמחיר האישי והציבורי ששילם המחבר שיזם את הרפורמה. הוצאת ידיעות ספרים, 255 עמודים, 98 שקלים.

נקישות של תקווה — מיכי זייפה. מלחמת ההישרדות והמאבק בבדידות, בהשפלות ובעינויים שהיו מנת חלקו של המחבר שנפל בשבי המצרי במלחמת יום הכיפורים. תיאור הקשיים עם החזרה הביתה וההתמודדות עם מערכת צבאית ומערכת אזרחית שלא גיבשו טיפול הולם לטראומה של פדויי השבי. הוצאת ידיעות ספרים, 224 עמודים, 98 שקלים.

כתבי עת

היסטוריה: גיליון 41 — דני אורבך על ההרפתקנים הזרים והמעצמות במרד הטאי־פינג, איתן גינזברג על שאלת החוקיות של כיבוש אמריקה בהגותם של התיאולוג פרנסיסקו דה ויטוריה ותלמידיו, שרון חליפה־גואטה על עילוי הנשמה בפרסקו מווילה בפומפיי ועוד. עורכים: רות ג'יניאו, אלכסנדר יעקובסון, יורי פינס ויוסי ציגלר, הוצאת החברה ההיסטורית הישראלית, 149 עמודים, 70 שקלים.

הדרכה ופנאי

סקס, תרופות ורוקנרול: מי אמר שהעולם שייך רק לצעירים — ליאת איילון. איך לשמור על אורח חיים בריא, איך לזהות מחלות בשלב מוקדם, איך להשתמש בתרופות באופן נכון, יחסי הורים מבוגרים וילדים בוגרים, התמודדות עם שינויים במראה הפיזי ועוד סוגיות שקשורות להתמודדות עם הזקנה. הוצאת מטר, 311 עמודים, 98 שקלים.

עטיפת הספר "קילר אינסטינקט"צילום: עיצוב כריכה: יורם רובינגר / הוצאת משכל - ידיעות ספרים

קילר אינסטינקט — איל ארד, משה גאון וארז יעקובי. דרכי הפעולה ושיטות העבודה של מערכת ההסברה הפוליטית, האופן שבו היא משפיעה על דעת הקהל ומעורבותם של יועצי הספין בקבלת ההחלטות. הוצאת ידיעות ספרים, 493 עמודים, 118 שקלים.

שירה

שירים על הקצה — דודו אייל־סייג. "מדפדף בחיי מקצה לקצה / תמונתךְ מביטה בי ברכות / כי בסופו של יום / נעלמים ההיסוסים וכל הספקות. / לילה צולל על כורסתי / תפילת ערבית נשמעת ממרחקים" (מתוך הספר). הוצאת עקד, 82 עמודים, 76 שקלים.

ילדה בשם תהום — שרי גולן. "לכתוב על הקרח / זה יימחק / אבל אני כתבתי / אני הייתי שם // לבד" (מתוך הספר). אש קטנה 77, 44 עמודים, 55 שקלים.

ילדים ונוער

מחברת החלל — רוני פלומן. יוסף, תלמיד כיתה ד', לומד איך מחפשים חייזרים ועוד כל מיני דברים על החלל ומבין שיש סודות שאסור לגלות. ספרי עליית הגג וידיעות ספרים, 179 עמודים, 78 שקלים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ