הספרים החדשים של מישל אובמה, רות בונדי ומנדלה מוכר ספרים

כותרים נוספים שפורסמו באחרונה: רומנים מאת איציק אורון ויריב ענבר, תרגום לעיבוד של פושקין ל"שלגייה" וספר על מסעותיו של איש עסקים ישראלי בסין

רן שפירא
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מישל אובמה. מספרת על החוויות שעיצבו אותה
רן שפירא

פרוזה מקור

הקוצר — איציק אורון. דבורה, ילידת כפר קומראן שלחוף ים הרפואה, פוגשת עובר אורח מסתורי. מתברר כי זה אותו אדם שהצית ניצוץ בלבה בנעוריה. הפגישה המחודשת מציפה בה שוב רגשות שלא ידעה שטמונים בה. על רקע אירועים היסטוריים לפני חורבן בית המקדש השני הוא מגולל באוזניה רשמים ממסע רוחני שארך שבע שנים. סיפוריו משנים את חייה. הוצאת כנרת, זמורה־ביתן, דביר, 366 עמודים, 96 שקלים.

אוהבים/ות ספרים? הצטרפו לקבוצת הפייסבוק של מוסף "ספרים" של "הארץ"

עטיפת הספר "לידה"צילום: עיצוב עטיפה: ינאי סגל / ציור העטיפה: רות שלוס / הוצאת הקיבוץ המאוחד

לידה — עמנואלה ברש רובינשטיין. שש דמויות — אם ואב, סבתא וסבתא וזוג חברים של ההורים — מתמודדות עם בואו של תינוק לעולם. במונולוגים שלהן נחשפים היבטים שונים של הולדת הילד: הבדלים בין נשים לגברים, שינוי בתפישה העצמית של ההורים, קונפליקט בין עבודה להורות ועוד. הוצאת הקיבוץ המאוחד, 196 עמודים, 88 שקלים.

הסדק — יריב ענבר. גואל, לוחם מוסד חדור מוטיבציה, הורחק מהארגון בגלל טעות מבצעית אחת ויחידה. הוא איבד את האשה שלה עמד להינשא וגם את הקשר למדינה. כמה שנים מאוחר יותר הוא יוזם מבצע מודיעיני פרטי: חדירה אל שטח עוין וחשיפה של אוצר עלום, בעל משמעות לאומית עליונה. המשימה מסתבכת וגואל נמצא בסכנת חיים. הוצאת ידיעות ספרים, 286 עמודים, 98 שקלים.

פרוזה תרגום

הסוסה — ש"י אברמוביץ (מנדלה מוכר ספרים). תירגם יידיש: דן מירון. סרוליק, בנה של ציפֶּה, הוא בחור בעל ראש חריף הנוטה למדעי הטבע והמבקש לנהל את חייו על פי התבונה הטהורה ומתוך רצון חופשי. הוא מחליט להתקבל ללימודי רפואה באוניברסיטה. בטיול מחוץ לעיר הוא נתקל בסוסה עלובה ומאמץ אותה. למרבה הפליאה הסוסה מתחילה לדבר אליו. מתברר שהיא גלגול של נסיך אומלל. הספריה החדשה, הוצאת הקיבוץ המאוחד / ספרי סימן קריאה בשיתוף עם הוצאת אפיק, 265 עמודים, 89 שקלים.

עיון מקור

רצינות ההומור של הצ'כים ושל יהודי צ'כיה — רות בונדי. האם יש הומור של עם? עד כמה משפיעים עליו בירה ומשטרים דיקטטוריים? האם גם בשואה אפשר היה להשתמש בהומור? הסופרת, המתרגמת והעיתונאית מתחקה אחר שורשי ההומור הצ'כי בכתביהם של קארל צ'אפק, מילן קונדרה, בוהומיל הראבאל, יאן נרודה, ואצלב האוול וכמובן פרנץ קפקא. הוצאת כנרת, זמורה־ביתן, דביר, 160 עמודים, 89 שקלים.

רב הנסתר על הגלוי: הנזירות הקתולית הלטינית בארץ ישראל בעת החדשה (1799–1914) — משה מעוז. תהליכי העיצוב של "הגיאוגרפיה הקדושה" הנוצרית הקתולית בארץ ישראל, שכללה הקמת מנזרים, מוסדות הומניטריים, אתרי צליינות ומוקדי השפעה. הוצאת גמא, 422 עמודים, 125 שקלים.

עטיפת ספרה של מישל אובמהצילום: ידיעות ספרים

זיכרונות וביוגרפיות

Becoming: הסיפור שלי — מישל אובמה. תירגמה מאנגלית: ענבל שגיב נקדימון. החוויות שעיצבו את הגברת הראשונה לשעבר — מילדותה בדרום שיקגו, דרך שנותיה כמנהלת המשלבת בין עבודה לאמהות ועד לימים שבהם התגוררה בבית הלבן. הוצאת ידיעות ספרים, 390 עמודים, 112 שקלים.

ישראלי בארץ סין — ישראל גל. מסעות העסקים של המחבר בסין, שבהם פגש פקידי ממשלה, ראשי ערים, מנהלים בחברות ממשלתיות ופרטיות, אנשי תקשורת, עיתונאים ואנשי עסקים פרטיים בערים הגדולות ובמחוזות המזרח והמערב ועבר חוויות מאתגרות ומרתקות. הוצאת מנדלי מוכר ספרים ברשת, 80 עמודים במהדורה דיגיטלית, 35 שקלים.

הדרכה ופנאי

במשפחות הכי טובות: איך לנהל בתבונה חשבונות רגשיים בעסק המשפחתי — ג'ו פול. תירגמה מאנגלית: חן זפט. כלים פשוטים ויעילים לבעלי עסקים משפחתיים ולבני משפחותיהם להתמודדות מיטבית עם מצבים הנובעים מהמבנה הייחודי של העסק שבנו. הוצאת יובל, 126 עמודים, 64 שקלים.

שירה

שירים — יפה פלד. "ואני שאינני איש מעשה בהרבה מובנים ידועים, / רוצה להגיד: / שמים כחולים / שמים כחולים. / וזה נותן לך זכות, וזה נותן לך זכות? / זה נותן לי נחלה, נחלה" (מתוך הספר). הוצאת ספרי עיתון77, 58 שקלים.

ילדים ונוער

האגדה על בת הצאר ושבעת האבירים — אלכסנדר סרגייביץ' פושקין. תירגמה מרוסית: ריטה קוגן. איורים: יבגני אנטוננקוב. עיבוד מרהיב לעלילה הארכיטיפית של "שלגייה", שבמרכזה ראי קסם מדבר. הוצאת קדימה (שמש) קלאסיקה לילדים, עמודים לא ממוספרים, 97 שקלים.

תומי — אורית רז. מלחמת העולם השנייה לקחה מתומי את אביו, שהתגייס לגדודי העבודה היהודיים, ואת אמו, שנרדפה על ידי השלטון ההונגרי האנטישמי. הוא מגיע למנזר לנשים. כדי שהימצאותו שם לא תעורר את חשדם של הנאצים, מסתירה אותו אם המנזר במרתף, ושם הוא מוצא כבשה שנהפכת לידידתו הטובה ביותר. הוצאת דני ספרים, 164 עמודים, 78 שקלים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ