הספרים החדשים של אילנה ברנשטיין, בני מר ויונתן ברג

כותרים נוספים שפורסמו באחרונה: ספר עיון של שאול אריאלי על המאבק על גבולות ישראל, ספר ילדים מאת מאיה גז וגיליון חדש של כתב העת "עתון 77"

רן שפירא
אילנה ברנשטיין. רומן חדש
רן שפירא

פרוזה מקור

הרחק מעצי התרזה — יונתן ברג. יעקב, פרופסור בדימוס יליד ברלין, גרוש פעמיים שבניו התרחקו ממנו, נחלץ מבדידותו ויוצא למסע אל בני ביתו שעזבו אותו, אל השכנה בדלת ממול ואל זיכרונותיו. המפגש עם שכנתו הצעירה בר מוליד מסע מעֶרב קריוקי אל יישוב קטן בגליל, מווילה מפוארת בהרצליה פיתוח אל דירת שיכון בדימונה, אל זוג חוזרים בתשובה ואל נזיר בודהיסטי ששב מהמזרח. הוצאת עם עובד, 267 עמודים, 84 עמודים.

אוהבים/ות ספרים? הצטרפו לקבוצת הפייסבוק של מוסף "ספרים" של "הארץ"

מחר ניסע ללונה פארק — אילנה ברנשטיין. על רקע משבר קיומי מתמשך, כשחורף מר ואכזרי משתולל בחוץ ורגע לפני שהיא מאבדת לחלוטין שליטה על חייה, אם צעירה, ילדה כמעט בעצמה, מחליטה לקחת את שני ילדיה ללונה פארק. הוצאת כנרת, זמורה־ביתן, דביר, 224 עמודים, 94 שקלים.

עטיפת הספר "לא רחוק מעצמך"צילום: צילום: iStock / AleksandarNakic / עיצוב העטיפה: סטודיו תמר בר-דיין / מטר סיפורת

פרוזה תרגום

לא רחוק מעצמך — סאשה מריאנה זלצמן. תירגמה מגרמנית: יוסיפה סימון. אנטון, אחיה התאום של אליסה, נעלם בלי להשאיר עקבות כששניהם היו נערים בבית מחסה בגרמניה, שאליה הגיעו ממוסקבה הפוסט־סובייטית. יום אחד מגיעה אליה גלויה מאיסטנבול, בלי שם השולח, והיא מחליטה לחפש שם את אחיה האבוד. הוצאת מטר, 311 עמודים, 98 שקלים.

פראנסין — ג'. ל. באטלר. תירגם מאנגלית: כפיר לוי. פראנסין דיי, עורכת דין המתמחה בתיקי גירושים, נסחפת לרומן עם מרטין ג'וי, לקוח עשיר ומושך שמבטיח לה להתגרש מאשתו דונה. ערב אחד פראנסין רואה את שניהם בארוחת ערב — והם נראים מאוהבים מתמיד. למחרת נמחקים מזיכרונה כל אירועי הערב והיא נקלעת לסבך של שקרים, בגידות וסודות. הוצאת דני ספרים, 503 עמודים, 98 שקלים.

דרמה

שתיקה רועמת — אנדראה באואב. תירגמה: ליהיא ברזל מלמד. שלושה גברים ללא דופי — רופא, שופט ועיתונאי — מחליטים לכסות על זהותו של אדם שהרג ילד קטן. הם מתלבטים בין עשיית צדק לגרימת עוול ומתמודדים עם הצדדים האפלים באישיותם. הוצאת אור עם, 94 עמודים, 39 שקלים.

עטיפת ספרו של בני מרצילום: איור ועיצוב עטיפה: מיכל אריאלי / הוצאת הספרים ע"ש י"ל מאגנס

עיון מקור

סמוצ'ה: ביוגרפיה של רחוב יהודי בוורשה — בני מר. מדריך למטייל בוורשה שבין מלחמות העולם, בעיקר ברחוב סמוצ'ה, שבבתיו הצפופים התגוררו עשרות אלפי יהודים: שומרי מצוות, ציונים, אנשי ה"בּוּנד", קומוניסטים, סנדלרים ותופרות, משוררים ונשות רחוב. ברחוב שוקק החיים פעלו בתי כנסת וגם תיאטרון, בזאר, בתי קפה ועוד. הוצאת מאגנס בשיתוף עם בית שלום עליכם, 270 עמודים, 88 שקלים.

כל גבולות ישראל: מאה שנים של מאבק על עצמאות, זהות, התיישבות וטריטוריה — שאול אריאלי. מה מיוחד במאבק על גבולות ישראל, מה בדיוק הובטח ליהודים בהצהרת בלפור, מדוע ישראל מעולם לא הכריזה על גבולותיה הסופיים, האם ההתיישבות קבעה את גבולות המדינה ועוד שאלות בסוגיית הגבולות. הוצאת ידיעות ספרים, 442 עמודים, 128 שקלים.

זיכרונות וביוגרפיות

הסיפור המעניין על חייו של אולאודה אקוויאנו; או גוסטבוס ואסה, האפריקאי — אולאודה אקוויאנו. תירגמה מאנגלית: יעל ענבר. קורות חייו של אקוויאנו / ואסה, שנולד באפריקה ובגיל 11 נחטף, שועבד, הובל לאמריקה ושמו שונה לגוסטבוס ואסה. הוא היה עבד במשך 20 שנה, נמכר כמה פעמים, התנצר ולימד את עצמו קרוא וכתוב. ב–1766 הצליח לקנות את חירותו, התיישב בלונדון ונרתם למאבק לביטול סחר העבדים. הוצאת האוניברסיטה הפתוחה, 245 עמודים, 70 שקלים.

כתבי עת

עתון 77: גיליון 403 — שירים מאת אמיר סומר, חוה פנחס־כהן, אליס ווקר, זיוה כל ואחרים, סיפורים מאת שרית אלקון ורון סגל, ביקורת על ספריהם של מירון איזקסון, אסתר פלד, ורד טוהר, גד קינר ואחרים, מאמרים, רשימות ומדורים. עורכים: מיכאל בסר ועמית ישראלי־גלעד. מו"ל: אגודת סופרים ואמנים לקידום הספרות והתרבות, 52 עמודים, 50 שקלים.

שירה

שירה והאמת המופשטת / בנבכי חשיכות, תחת רקיעים — אריק אלף. "ואין לראות. אנחנו תועים בישימון. בודדים וכושלים. ואין לגשת. פשוט לגשת / ולהניח יד על כתף ולמשוך בחוזקה ולהצמיד גוף שני לאחד. ולהגיד עמדי! עמדי רגע! ולהגיד תהיי עימדי! עימדי לרגע! / ונגולל יחד (את הכאב, את החדווה) זה קל" (מתוך הספר). הוצאת כרמל / עמדה חדשה, 40 עמודים, 50 שקלים.

עטיפת הספר "מי יעצור את אייבי פוקט?"צילום: זמורה ביתן

ילדים ונוער

מי יעצור את אייבי פוֹקֶט? — קאלב קריספ. תירגמה מאנגלית: יעל אכמון. אייבי פוקט, יתומה שתמיד משאירה מאחוריה מהומות וצרות, נשלחת להביא מתנה מסתורית ליום הולדתה ה–12 של מתילדה בטרפילד, בת עשירים מפונקת. מתברר שלמרות עברה המפוקפק, אף אחד אינו יכול לעצור את אייבי פוקט. הוצאת כנרת, זמורה־ביתן, 256 עמודים, 84 שקלים.

המגדל של גוסטב — מאיה גז. איורים: חוליה פיליפונה־ארז. איתמר מתגעגע לאמא, שטסה לעתים תכופות לפריז בענייני עבודה. היא מבטיחה שתביא לו משם את מגדל אייפל. איך אפשר להביא מגדל במזוודה? אמא מקיימת את ההבטחה ומספרת לו על גוסטב אייפל, שבנה את המגדל היפה ביותר בפריז. הוצאת רימונים, 46 עמודים, 74 שקלים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ