הספרים החדשים של רוביק רוזנטל, מרדכי נאור ואורן חפץ

כותרים נוספים שפורסמו באחרונה: ספר עיון על סיפורי הסגרות בינלאומיות של עבריינים ומבוקשים, ספר שירה מאת אהרון בונה וגיליונות חדשים של כתבי העת "מאזניים" ו"חברה ורווחה"

רן שפירא
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רוביק רוזנטל. ספר עיון על שפת התנ"ך
רן שפירא

פרוזה מקור

המלך עמוס הראשון — מרדכי נאור. 1,000 מלה מפרסם עמוס גבעוני, עיתונאי בכיר, בטורו היומי בעיתון המוביל במדינה. לגבעוני יש קשרים חובקי עולם וכמעט תמיד הוא מפרסם גילויים מרעישים. קבוצת סחטנים מגלה כתם בעברו, אבל לא איש כמוהו ייסחט. העלילה מסתבכת ושניים מגיבוריה הם צעירה עולה חדשה ותוכי. הוצאת קונטנטו נאו, 204 עמודים, 79 שקלים.

אוהבים/ות ספרים? הצטרפו לקבוצת הפייסבוק של מוסף "ספרים" של "הארץ"

עטיפת ספרו של אורן חפץצילום: הוצאת גוונים

פגיון אפולוניה — אורן חפץ. טל בלו"ך, סטודנט מתל אביב, יוצא עם גאורגיוס, בן המאה השנייה לספירה ותושב אפולוניה, בעקבות הסוד השמור ביותר בתולדות העם היהודי. התעלומה שהם מנסים לפתור כורכת את גורלותיהם זה בזה, בניסיון למנוע את חורבן הבית השלישי. הוצאת גוונים, 284 עמודים, 98 שקלים.

מונדרה — מאיר גז. אריק דנן, נשוי ואב לילדה, עובד בחברת ביוטק שפיתחה טכנולוגיה מהפכנית. נישואיו עולים על שרטון ומתברר שמישהו עוקב אחריו ויש מי שמנסה להתנקש בחייו. בחייו מעורבים משפחת פשע, מיליונר מסתורי וחוקרי משטרה. מעל כל המאורעות המוזרים שפוקדים אותו מרחף המונדרה, כוח קמאי ומסתורי. הוצאת סגול, 152 עמודים, 69 שקלים.

אל העמק הנעלם — צחי ליבנה. מושבים ועיירות פיתוח, ההתיישבות העובדת ותל אביב, מודרניות ואמונות תפלות, צעירים וזקנים, זוגיות, פציעות והלם קרב, פיגועים, אובדן ואופטימיות ב–54 סיפורים על החברה והתרבות הישראליות. הוצאת סטימצקי, 380 עמודים, 94 שקלים.

עיון מקור

מדברים בשפת התנ"ך — רוביק רוזנטל. מדוע קשה לנער עברי להבין פסוקים מספר במדבר, מחזונות הנביא ישעיהו וממגילת איכה? איך שירתה שפת התנ"ך את מונחי היסוד של התנועה הציונית, את המילון הצה"לי ואת חיי הכלכלה המודרנית? איך נסלל המעבר משפה דתית לשפה המשרתת חילונים ודתיים, ותיקים ועולים ועוד בישראל של המאה ה–21? הוצאת כתר, 402 עמודים, 128 שקלים.

מלך ולא מלך: מאחורי הקלעים של הדרמה החברתית בתנ"ך — אלעזר היון. המהלך הפוליטי המרשים שמאחורי פרשת אמנון ותמר, התרגיל שרקח צעיר מבריק בשם אחיתופל ועוד דרמות חברתיות ופסיכולוגיות שמתוארות בתנ"ך. הוצאת אלומות, 286 עמודים, 98 שקלים.

שואה: הכרוניקה — עופר ריחני. תיאור כרונולוגי של מהלך האירועים שהתחוללו מעלייתו לשלטון של אדולף היטלר ב–1933 ועד לנפילתה של גרמניה הנאצית ב–1945. הוצאת אוריון, 370 עמודים, 99 שקלים.

פושעים ללא גבולות: סיפורי הסגרות בינלאומיות — גל לברטוב. סיפורי הסגרתם של עופר מקסימוב, גרגורי לרנר, אליאור חן, משה בן־איבגי, עו"ד דן כהן, בועז יונה, הרב אליעזר ברלנד, זאב רוזנשטיין, ויליאם נקש ועוד עבריינים ומבוקשים שהעסיקו את רשויות אכיפת החוק בישראל ומחוצה לה. הוצאת ידיעות ספרים, 470 עמודים, 118 שקלים.

עטיפת הספר "ההצלחה בהישג ידך"צילום: עיצוב עטיפה: סטודיו פיני חמו

הדרכה ופנאי

ההצלחה בהישג ידך: אסרטיביות, מוטיבציה, ניהול זמן והתמודדות עם לחץ — דנה מישלי, קריסטיאן הרווי, דקלן טרייסי, קארי קופר ואליסון סטראו. עורך: אלישע בן מרדכי. יסודות ההצלחה טמונים בתכונות שכל אחד ניחן בהן, ואת כולן אפשר לשכלל ולהעצים. הוצאת אסטרולוג, 319 עמודים, 98 שקלים.

כתבי עת

מאזניים: גיליון 5, כרך צ"ב — גיליון מיוחד לציון 75 שנה למותו של שאול טשרניחובסקי. אריאל הירשפלד והלנה רימון על מחזורי השירה הגדולים שלו; זלי גורביץ' על שירת הסגידה שלו; תמר סוברן על מורכבות הלשון שלו; עמינדב דיקמן על תרגומיו; "ברנטיאוש", הסיפור האחרון של טשרניחובסקי, ועוד. עורך אורח: עידו בסוק. מו"ל: אגודת הסופרים העברים במדינת ישראל, 156 עמודים, 250 שקלים לשישה גיליונות בשנה.

חברה ורווחה: חוברת ל"ח–2 — גיליון מיוחד על טיפול בגברים בעבודה סוציאלית: בחינת מעמדם של אבות במדיניות החברתית בישראל דרך חוק חופשת לידה לאב והגבלת שעות עבודה ומנוחה, הוצאת ילדים מהבית בצו בית משפט: אבות מספרים על חוויותיהם, הבניית תהליכי שינוי בנרטיבים של גברים שטופלו במרכזים לטיפול ומניעת אלימות במשפחה ועוד. עורכת: ורדה סוסקולני, עורכת אורחת: נחמי באום, מו"ל: משרד הרווחה והאגודה לקידום העבודה הסוציאלית, 469 עמודים, 90 שקלים לארבע חוברות בשנה.

שירה

נפש משחקת — אהרון בונה. "ראי את הזמן, זוחל על צדו / ישר לא היה לנו / ראי את החול, מתעופף ברוח / מתפזר, כדיונות מדבר / ראי אותי לצדך / הזמן אינו עומד מלכת / תני לי דקה, רק דקה / עד שקיעת החמה" (מתוך הספר). הוצאת סטימצקי, 108 עמודים, 69 שקלים.

ילדים ונוער

נסיך שחור, נסיך לבן — לובה אלתרמן. רגש של קנאה מוביל למלחמה בין שני אחים, אבל מהלך חכם שתיכנן אביהם מביא לפתרון המחלוקת באמצעות משחק שחמט. הוצאת שחמט אלתרמן, 28 עמודים, 50 שקלים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ