הספרים החדשים של ויסלבה שימבורסקה, בוב וודוורד ויותם ראובני

כותרים נוספים שפורסמו באחרונה: רומנים מתורגמים מאת מנואל פואיג ודניאל קול, ספר זיכרונות של איש החינוך ישעיהו תדמור וספר עיון על תולדותיה של חיפה

רן שפירא
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ויסלבה שימבורסקה. קובץ שירים מתחילת דרכה, שפורסמו רק לאחר מותה
ויסלבה שימבורסקה. קובץ שירים מתחילת דרכה, שפורסמו רק לאחר מותהצילום: ASSOCIATED PRESS

פרוזה מקור

ישזמן: פרגמנטים — יותם ראובני. אוסף של פרגמנטים, מחשבות וחלומות המתארים תמונת מצב הבנויה על היפוכו של צו השעה. אנחנו חיים בבהלה לא מוצדקת שמא הזמן לא יספיק, אבל למעשה יש שפע של זמן. הוצאת נמרוד, 217 עמודים, 69 שקלים.

אוהבים/ות ספרים? הצטרפו לקבוצת הפייסבוק של מוסף "ספרים" של "הארץ"

פסח — משה בן זאב. צעיר ירושלמי, שנולד בימי מלחמת העצמאות למשפחה מוותיקי הארץ, מאבד את אמו שמתה בלידתו. בזה אחר זה מתים גם סבתו, אביו ודודתו, האחרונה שטיפלה בו. בבגרותו הוא עוזר לאנשים שבהם נתקל ומחליט להקים גלעד לציון הטוב המועט שחווה בילדותו, בייחוד בחג הפסח. הוצאת כרמל, 398 עמודים, 84 שקלים.

פרוזה תרגום

זיעה — ז'ורז'י אמאדו. תירגם מפרטוגלית: רמי סערי. סיפורים קצרים השזורים זה בזה על חייהם של נשים וגברים קשי יום, הגרים בשיכון ענק במרכז העיר סַלְבָדוֹר, בירתה של מדינת בָּאהִיָּה בצפון־מזרח ברזיל. הוצאת רימונים, 224 עמודים, 88 שקלים.

בגידתה של ריטה הייוורת — מנואל פואיג. תירגמה מספרדית: ליה נירגד. טוֹטוֹ, ילד רגיש, מוכשר ו"לא גברי", גדל בעיירה מאובקת בלב הפמפס של ארגנטינה בשנות ה–30 של המאה שעברה. בהתמודדותו עם סביבה משמימה ולפעמים עוינת הוא מוצא מזור בקסמם של הסרטים ההוליוודיים של התקופה, תשוקה שהוא חולק עם אמו. הוצאת עם עובד, 332 עמודים, 89 שקלים.

עטיפת הספר "ציפורי גשם"צילום: עיצוב עטיפה: חן יאקה־שומרון / סטודיו לימונדה / הוצאת תמיר סנדיק

ציפורי גשם — קלריסה גוּנְאוֹוָן. תירגמה מאנגלית: אורה דנקנר. שבע שנים אחרי שעזבה את טוקיו נרצחה קייקו, אחותו של רֶן אישידה, בדקירות סכין. כדי למצוא מיהו הרוצח מחליט רן להישאר באקאקאווה, שם הוא מחליק אט־אט למסלול חייה של אחותו. הוצאת תמיר//סנדיק וידיעות ספרים, 344 עמודים, 98 שקלים.

תליין — דניאל קול. תירגמה מאנגלית: טל ארצי. שורה ארוכה של גופות, שבעורן נחרתו המלים "פיתיון" ו"בובה", נפרשת לפני הבלשית אמילי בקסטר בין לונדון למנהטן. למרות הניסיון והתחכום של בקסטר ועמיתיה האמריקאים, הרוצח או הרוצחים מקדימים אותם בכמה צעדים. הוצאת כתר, 410 עמודים, 98 שקלים.

עיון מקור

הכלכלה החברתית החדשה בישראל — בני גדרון, יסכה מוניקנדם־גבעון, ענבל אבו ואורן קפלן. המקורות ההיסטוריים והאידיאיים של הכלכלה החברתית החדשה בישראל וממצאי מחקר על ארגוני כלכלה חברתית בישראל, שנאספו במסגרת מחקר השוואתי בינלאומי בכ–50 מדינות. הוצאת רסלינג, 230 עמודים, 84 שקלים.

חיפה אהובתי — נילי שרף גולד. סיור היסטורי, ספרותי, פוליטי ואדריכלי בשכונת הדר בחיפה דרך עיניה של המחברת: בתי הבאוהאוס, קורותיהם של אתרים מרכזיים וקורות חייהם של אישים ותושבים ערבים ויהודים, מתקופת השלטון העותמאני, דרך המנדט הבריטי ועד לעצמאות הישראלית. הוצאת כנרת, זמורה־ביתן, דביר, 296 עמודים, 94 שקלים.

עטיפת הספר "פחד"צילום: גאלה קדם דפוס בע"מ / הוצאת משכל ( ידיעות ספרים )

עיון תרגום

פחד: טראמפ בבית הלבן — בוב וודוורד. תירגם מאנגלית: עמנואל לוטם. תהליכי קבלת ההחלטות בממשל של דונלד טראמפ: המשא ומתן בין עורכי הדין של הנשיא לרוברט מולר, הפרקליט החוקר את ההשפעה הרוסית על הבחירות של 2016, ותיאור האופן שבו גנבו בכירים בבית הלבן טיוטות של מכתבים משולחנו של הנשיא כדי למנוע ממנו לתת הוראות שהיו מעמידות בסכנה פעילות מודיעינית חיונית. הוצאת ידיעות ספרים, 328 עמודים, 112 שקלים.

1939: הספירה לאחור לקראת המלחמה — ריצ'רד אוברי. תירגם מאנגלית: יוסי מילוא. 24 באוגוסט 1939. הדיקטטור הגרמני החליט לפלוש לפולין והוא ממתין להבטחתו של שליט ברית המועצות שישתף פעולה עם כוונות ההתפשטות של גרמניה הנאצית. ראשי העולם המערבי מבינים היטב את כוונותיו, אבל מנסים ברגעים האחרונים להציל את העולם ממלחמה ארוכה. הוצאת עם עובד, 119 עמודים, 79 שקלים.

זיכרונות וביוגרפיות

חינוך: מהו לי? — ישעיהו תדמור. סיפורו של המחבר, המנהל לשעבר של בית הספר הריאלי בחיפה, על גיבוש זהותו כאיש חינוך ועל תפישתו החינוכית, בשילוב תיאוריות מדעיות, תובנות וביקורת עצמית. הוצאת סטימצקי, 478 עמודים, 98 שקלים.

עטיפת הספר "זמר שחור"צילום: צילום: Joanna Helander / עיצוב עטיפה: יעל בר דיין

שירה

זמר שחור — ויסלבה שימבורסקה. תירגמה מפולנית: מירי פז. קובץ שירים מתחילת דרכה של המשוררת, שפורסמו בספר רק ב–2014, לאחר מותה. "אצלנו הטליאו בריון על המרפקים, / על העכוז טלאים של פחד, / הרגל מיטלטלת בשולי הבניין / ושמה אותך ללעג, / במקום לומר: בהתחלה היתה שריפה. / במקום לומר: בהתחלה היתה חורבה" (מתוך הספר). הוצאת כרמל, 70 עמודים, 74 שקלים.

ילדים ונוער

הידעתם? טריוויה לכל המשפחה, חיות — סיימון טדהופ. תירגם מאנגלית: חגי ברקת. 47 חידונים על חתולים גדולים, כרישים, חיות מחמד, קופים וקופי אדם, חרקים ויצורים קטנים, דגים, עופות ועוד. הוצאת דני ספרים, 112 עמודים, 78 שקלים.

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ