הספרים החדשים של ג'יי־קיי רולינג, מרגרט אטווד, רוקסן גיי ודנה אולמרט

כותרים נוספים שפורסמו באחרונה: ספר עיון של יובל דרור על החיים בעידן הדיגיטלי, ספר שירה מאת חוה לרנר וגיליון חדש של כתב העת "ביטחון סוציאלי"

רן שפירא
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'יי-קיי רולינג. תרגום חדש לספרה "חיות הפלא"
ג'יי-קיי רולינג. תרגום חדש לספרה "חיות הפלא"צילום: Christophe Ena / AP

פרוזה מקור

הסוף הראשון והסוף השני — אורן גזית. אברהם, מחזאי ופזמונאי יקיר הממסד; דנה, בתו המתבגרת הנתונה בכיסא גלגלים; מגי, חמותו; ודליה, שחקנית עבר ומאהבת, נמצאים בביתו של אברהם, בזמן שמחבל מאיים על השכונה התל־אביבית המבוססת שהוא גר בה. באותו לילה פוגשים הארבעה את מה שהתאמצו כל השנים להסתיר, גם מפני עצמם. הוצאת כנרת, זמורה־ביתן, דביר, 240 עמודים, 94 שקלים.

אוהבים/ות ספרים? הצטרפו לקבוצת הפייסבוק של מוסף "ספרים" של "הארץ"

עטיפת הספר "אוהבים כפי עת"צילום: ציור עטיפה: יורם ( ג'רי ) מרוז / הוצאת שלום עליכם

אוהבים כפי עת — בנימין כץ־בילצקי. 1956. על רקע מלחמת סואץ־סיני, שאליה יצאה ישראל עם צרפת ובריטניה, התפתחה ידידות בין שלושה נערים — חבר השומר הצעיר, חבר הצופים וחברת בני עקיבא. הם קוראים כתבים מרקסיסטיים, שמעוררים אותם לחפש דרך חברתית ומדינית חדשה. הוצאת שלום עליכם, 358 עמודים.

רעיס — ניר כהן. בתקופת המנדט הבריטי נער ערבי מירושלים נפצע ומחלים בעזרת ילד יהודי משכונת הפחים. המשפחה האמידה של הנער הערבי מאמצת את הילד היהודי. במלחמת 1948 הם נפגשים במחצבה של בית מחסיר. האם חברותם תעמוד במבחן בעת המלחמה? הוצאה עצמית, 320 עמודים, 98 שקלים.

פרוזה תרגום

והלב הולך אחרון — מרגרט אטווד. תירגמה מאנגלית: יעל אכמון. בתקופה של קריסה כלכלית־חברתית מנסים סטן ושרמיין להשאיר את הראש מעל למים. פרסומת משכנעת אותם להצטרף ל"פרויקט פוזיטרון", ניסוי חברתי המציע עבודה קבועה ובית משלהם. בתמורה למגורים בפרוורים, כל חודש שני בשנה עליהם לוותר על חירותם ולהחליף את ביתם בתא כלא. אחרי זמן מה נראה שהפרויקט הוא התגשמות של נבואה מצמררת. הוצאת כנרת, זמורה־ביתן, דביר, 368 עמודים, 98 שקלים.

עטיפת הספר "רעב"צילום: iStock / סידור ועיצוב עטיפה: נועה עברון / סטודיו דרום / הוצאת בבל ומשכל

רעב: הסיפור של הגוף (שלי) — רוקסן גיי. תירגמה מאנגלית: דבי אילון. חוויותיה של המחברת, אשה שחורה עם השמנת יתר: התקיפה המינית שעברה בילדותה, שבעקבותיה עלתה במשקל כדי להיות מוגנת, הקיבעונות, הבושה והאכזריות שבה מעצבות תפישות חברתיות את הדימוי העצמי שלנו. הוצאת בבל וידיעות ספרים, 266 עמודים, 98 שקלים.

עיון מקור

קוד סמוי: כל מה שלא רוצים שתדעו ואתם חייבים לדעת על החיים בעידן הדיגיטלי — יובל דרור. המחיר האמיתי של החיים בעידן הדיגיטלי: האופן שבו שירותים דיגיטליים מעצבים את תפישת העולם שלנו וההשלכות הפסיכולוגיות, התרבותיות והחברתיות שיש לעידן הטכנולוגי על חיינו. הוצאת כנרת, זמורה־ביתן, דביר, 464 עמודים, 98 שקלים.

מבוא לדרמה — דן אוריין. דיון בדרמה כמקבץ אמנויות ייחודי; בחינת הגבולות שבין הדרמה למציאות החוץ־דרמטית; מרכיבי הדרמה התיאטרונית: עלילה, דמויות, דיאלוג, מערכות סימנים, ז'אנרים, תיאטרון וחברה; דרכי הבימוי של "המלט" והתקבלותן של הצגות. הוצאת אור־עם, 248 עמודים, 98 שקלים.

כחומה עמודנה: אמהות ללוחמים בספרות העברית — דנה אולמרט. מופעיה של דמות אם החייל בספרות העברית החדשה. מה מרשה הספרות העברית לדמויות של אמהות לחיילים לרצות או להתנגד לו, מה היא אוסרת עליהן לבטא ומהן הסנקציות שמופעלות כלפי אמהות שחורגות מן המקום שהוקצה להן. הוצאת הקיבוץ המאוחד, 294 עמודים, 88 שקלים.

פרולטרים דתיים התאחדו: פועלי אגודת ישראל, אידיאולוגיה ומדיניות — יוסף פונד. פועלי אגודת ישראל היתה תנועה שצמחה מאגודת ישראל האורתודוקסית, אך ראשיה גיבשו אידיאולוגיה בעלת רכיבים סוציאליסטיים וביקשו לבנות בארץ ישראל חברה שוויונית המבוססת על התורה. הוצאת יד יצחק בן צבי, 554 עמודים, 128 שקלים.

עטיפת הספר "סודות הלידה"צילום: עיצוב ואיור עטיפה: אמרי זרטל / רקעים: shutterstock / הוצאות כנרת ואדמה

סודות הלידה: ידע קדום בעולם מודרני — ציפי מונט. ידע מסורתי על הריון ולידה, שמשמרות מיילדות במדגסקר, הודו, שבטי אמריקאים ילידים בדרום דקוטה, אלסקה, ירדן ומקומות אחרים בעולם. הוצאת כנרת, זמורה־ביתן, דביר ואדמה, 239 עמודים, 94 שקלים.

הדרכה ופנאי

צעיר לנצח, רזה ובריא — צבי א. ארצמן. איך לנהל אורח חיים בריא, להשיג תפקוד נכון ויעיל ולשמור על גוף רזה ללא תקלות ומחלות, בהתבסס על קריאה של מאמרים ופרסומים מדעיים. הוצאת אאוריקה אלפא, 188 עמודים, 89 שקלים.

שביל הפלאות — מגדה מלי־כלנתר. בני אדם חיים במציאות מכוסה, מכיוון שהעולם מתנהל בחוסר איזון ומשבש את התדר הפנימי שלהם. בתוך המציאות המכוסה יש שביל נקי שבו חווים איזון פנימי. מסע טיפולי יאפשר להתקבע על השביל שבו מתגלה המציאות היודעת. הוצאת הורוס, 189 עמודים, 111 שקלים.

כתבי עת

ביטחון סוציאלי: תרחישים ומדיניות ציבורית, גיליון 105 — תרחישים לשיפור תהליכי התכנון במינהל הציבורי. בין השאר: ד"ר אור קרסין ופרופ' אביעד בר־חיים על תרחישי רגולציה כסוג של תרחיש של מדיניות אסטרטגית; פרופ' יגיל לוי על השאלה כיצד תרחישי מדיניות יכולים להתמודד בכלים סוציולוגיים עם כשל מהותי של מקבלי ההחלטות. עורך אורח: יגיל לוי. הוצאת המוסד לביטוח לאומי, 180 עמודים, 15 שקלים.

שירה

קציר מאוחר — חוה לרנר. "בוא אלי / אמרה בלילה, / בוא אלי / פרמה את חולצתה. / אל קירות לבנים בערימה / של טיח, / עורמת עצמה / אל תוך החשיכה. // תמונתו על שידת הלילה / בתוך צהוב חרציות, / עלי הכותרת / התפזרו על הכר לידה. // נקרע הקוּר" (מתוך הספר). הוצאת ספרי עיתון 77, 88 עמודים, 55 שקלים.

ילדים ונוער

חיות הפלא: הפשעים של גרינדלוולד — ג'יי־קיי רולינג. תירגמה מאנגלית: גילי בר־הלל. קוסם האופל גֵלֵרְט גרינדֶלוַולד נלכד בניו יורק בסיועו של ניוט סלמנדרה. גרינדלוולד בורח מהמעצר ויוצא לגייס תומכים כדי להביא לכך שקוסמים טהורי־דם ישלטו בכל העולם. אַלבּוּס דֶמבְּלֵדוֹר מגייס את ניוט, תלמידו לשעבר בהוגוורטס, להכשיל את המזימה. הוצאת ספרי עליית הגג וידיעות ספרים, 266 עמודים, 98 שקלים.

לילדים טוב — יפעת ויינשטיין־זהר וירון קולטון. איורים: אביאל בסיל. עשרה סיפורים קצרים ועשרה סיפורים ארוכים להרגעה, להעצמה ולחיזוק המשאבים הפנימיים. הוצאת מטר, 96 עמודים, 84 שקלים.

חלבלובון: גיליון 18, חיות — בדיקת ראייה חייתית, שאלון לגילוי החיה שבך, חידות בחרוזים, חידון עקבות וגללים, בעלי חיים שזכו לפרסום עולמי ועוד. עורכות: טלי הרדאבל ואירית חוסחאלק. הוצאת חלבלוב, 36 עמודים, 40 שקלים.

קוסמת הנייר — צ'רלי נ' הולמברג. תירגמה מאנגלית: יעל אכמון. סיאוני טוויל סיימה את לימודיה בבית הספר לקוסמים ונשלחה להתמחות בקסם הנייר אצל אמרי תיין. היא לומדת את פלאי קסם הנייר ומתוודעת לסכנות הכרוכות בו. מכחיד, קוסם שמשתייך לכוחות האופול, פולש לביתו של תיין ועוקר את לבו וסיאוני חייבת להתייצב מולו. הוצאת אהבות, 245 עמודים, 86 שקלים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ