הספרים החדשים של או. הנרי, פלוטרכוס, צבי גילת ואורית וולפיילר

כותרים נוספים שפורסמו באחרונה: רומן מאת איתמר לוי, ספר שירה של מיכאל אבשטיין וספר הדרכה לגברים שנשותיהם בהריון

רן שפירא
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
או. הנרי. קובץ סיפורים חדש
רן שפירא

פרוזה מקור

עד שנולדתי — איתמר לוי. סיפוריהן של שתי משפחות יהודיות, האחת מטורקיה והשנייה מפולין, שקורותיהן משתלבים ומתמזגים אלה באלה, מוצגים על ידי "איתמר לוי", אחד מצאצאי המיזוג בין שתי המשפחות. הוצאת כנרת, זמורה־ביתן, דביר, 192 עמודים, 94 שקלים.

אוהבים/ות ספרים? הצטרפו לקבוצת הפייסבוק של מוסף "ספרים" של "הארץ"

עטיפת ספרו של צבי גילתצילום: ציור עטיפה: עינת לרנר / עיצוב עטיפה: אילת טיקוצקי / הוצאת הקיבוץ המאוחד

תמיד יישאר סדק — צבי גילת. חייל משוחרר נוטש את הבוס שלו כדי לנסות להציל נרקומן־לשעבר, שלושה חברים מבוגרים מתוודים בטיול משותף על הפנטזיות המגלומניות שלהם, "צייד" של סיפורי שואה רוצה להתקרב באמצעות סיפוריו לאביו ועוד סיפורים, שבכל אחד מהם מתרחש רגע של הארה. הוצאת הקיבוץ המאוחד, 219 עמודים, 88 שקלים.

להרוג את בת שבע — סופי רון מוריה. יעל, שהתמודדה בפריימריז נגד כל הסיכויים, מתאוששת מלידה בבית החולים ומספרת כיצד נדבקה בחיידק הפוליטי אחרי שנקלעה לוויכוח בהפגנה מול בית ראש הממשלה. ספרי צמרת, 360 עמודים, 68 שקלים.

סלעים במים — ורדה סמול. בעקבות החלטה אחת, חייה של אורנה, נערה בשיא פריחתה, משתנים לבלי הכר. עליה לוותר על חלומותיה ולהתמודד עם מציאות קשה. אורנה מחליטה לרכוש עצמאות וליצור לעצמה חלומות חדשים. הוצאת סטימצקי, 220 עמודים, 94 שקלים.

את המוות את רוצה לראות בעיניים — אורית וולפיילר. מירי היא גיבורה בעל כורחה, כנראה כל חייה, ואין לה ברירה אלא למצוא דרכי התמודדות. בעבר, לצד אמה ואביה, היתה כבולה ובנתה לעצמה תכסיסי הגנה כמעט מכל דבר — מהורים, מילדים, מחפצים, מבגדים ומגוף. הוצאת הקיבוץ המאוחד, 159 עמודים, 76 שקלים.

עטיפת הספר "אנבל"צילום: הוצאת כנרת זמורה

פרוזה תרגום

אנבל — לינה בנגטסדוטר. תירגמה משוודית: יעל צובארי. צ'רלי לאגר, חוקרת במטה המשטרה בשטוקהולם, חוזרת לגולספונג, העיירה שבה נולדה, כדי למצוא את אנבל, שנראתה לאחרונה כשחזרה ממסיבה בליל קיץ. היא נשבעת להסתלק משם לפני שכולם יגלו את האמת עליה. הוצאת כנרת, זמורה־ביתן, דביר, 334 עמודים, 98 שקלים.

בניניה מקיאוולי — שרלוט פרקינס גילמן. תירגמה מאנגלית: תמר רפאל. בגיל צעיר מבינה בניניה מקיאוולי ש"הטובים" בספרים מתוארים תמיד כתמימים חסרי כל יוזמה, ואילו "הרעים" מפעילים את שכלם ושולטים בגורלם. בניניה מחליטה להשתמש בשכלה כדי להבטיח לעצמה חיים מעניינים ועשירים, ואגב כך לעזור לזולת ובפרט לאמהּ ולאחותה, שכמותה סובלות מחמתו של אביה. הוצאת לוקוס, 256 עמודים, 84 שקלים.

כיכרות לחם של מכשפות — או. הנרי. תירגמה מאנגלית: דפנה רוזנבליט. אנשים חסרי כל, נמלטים מאימת החוק, אסירים משוקמים, זוגות אוהבים, נשים חולות ואמנים המקריבים את עצמם על מזבח אמנותם בסיפורים שבהם כולם שווים בפני הגורל וגחמותיו. הוצאת כתר, 127 עמודים, 68 שקלים.

עיון מקור

לפרוץ את חומת הזכוכית: זוגיות ונישואין לאנשים עם מוגבלות — עורך: רפאל פ. פוירשטיין. חוקרים, מלומדים, רבנים ואנשי מקצוע מסבירים שאפשר לפרוץ את חומת הזכוכית שמאחוריה חיים אנשים שהתרגלנו לראות כשוליים חברתיים, כדי שיוכלו להקים משפחה, לחיות בזוגיות ואף להיות הורים. הוצאת ידיעות ספרים, 383 עמודים, 118 שקלים.

כיצד נוצרה ארץ ישראל בעת החדשה 1799–1949 — יהושע בן־אריה. במשך מאות שנים כונתה היחידה הגיאוגרפית שבה הוקמה מדינת ישראל "ארץ הקודש" או Palestine. השם "ארץ ישראל" נקבע לראשונה בתרגומים העבריים של הצהרת בלפור. מעקב אחר השינויים שהתרחשו בארץ ישראל מאז פלישת נפוליאון למזרח התיכון ועד להקמתה של מדינת ישראל. הוצאת מאגנס, 732 עמודים, 138 שקלים.

גן ספרים — יוסף פונד. סיור בספרייתו של חובב ספרים, שבה כרכי ספרות וספרים על השואה, על העולם היהודי, כתבי יד, ספרים בהדפסות מיוחדות, אמנות יהודית ועוד. סיפורים על הספרים ועל הקשרים שנוצרו בין בעליהם ובינו. הוצאת אבן חושן, 82 שקלים.

עטיפת הספר "על הפטפטנות"צילום: ראובן מירן / עיצוב: רמה חרמוני / גאלה קדם דפוס / הוצאת נהר ספרים

עיון תרגום

על הפטפטנות — פלוטרכוס. תירגם מיוונית: אברהם ארואטי. הפילוסוף וההיסטוריון הנודע מתאר את הפטפטנות כנגע שיש למגרו, בטיעונים עקביים ובהסתמך על ציטוטים מן המורשת הקלאסית. הוצאת נהר ספרים, 88 עמודים, 59 שקלים.

זיכרונות וביוגרפיות

פנקסי חרמון — דניאל א. דרבקין. הגיגים ורשימות שכתב המחבר בפנקסים שרכש בקנטינה של בית הסוהר חרמון, שם ריצה עונש מאסר בגלל עבירות מרמה שביצע כשהיה עורך דין. הוצאת בבואה, 532 עמודים, 98 שקלים.

חיובית: סיפורה של נשאית HIV — מירי קנבסקי. הוא היה זר כהה עור מאיי בהאמה, היא היתה נערה מבית קשה יום. כשגילתה שהדביק אותה ב–HIV היה מאוחר מדי. כשנודע לה שהדביק נשים נוספות, החליטה להיאבק נגדו במשפט שהסתיים בהרשעתו. הוצאת איפאבליש, 400 עמודים, 88 שקלים.

הדרכה ופנאי

אבאבא: הוראות הפעלה לגבר לתקופת ההריון — יהונתן קינן. איך לעבור ביתר קלות את תקופת ההריון, באיזה אופן מתמודדים עם הביקור הראשון אצל הגינקולוג, הרגע שבו מספרים להורים וסיטואציות מורכבות נוספות. הוצאת כנרת, זמורה־ביתן, דביר, 147 עמודים, 89 שקלים.

שירה

ולא תיזכרנה הראשונות — מיכאל אבשטיין. "קורס ארצה ומשתטח / על האספלט הרטוב. / מים רבים שוצפים מכל עבר / מלוא האוויר קדרות. / מעוצם שברי גועה בבכי / לא מעצורים, / לפתע / חש בו עובר על פני" (מתוך הספר). הוצאת כרמל, 69 עמודים, 69 שקלים.

ילדים ונוער

יחיאל שתיל התאנה — דרור מל. איורים: אינה קצב. יחיאל, שתיל תאנה צעיר, שואל בעלי חיים וגופים דוממים סביבו מהו טעם החיים. בחיפוש תשובה הוא יוצא למסע ומגיע להר עתיק, שאומר כי התשובה נמצאת בחיים עצמם. בזקנתו ציפור צעירה מתיישבת בין ענפיו ושואלת מהו טעם החיים. ליחיאל יש תשובה ארוכה לשאלתה. הוצאת אוריון, עמודים לא ממוספרים, 49 שקלים.

לפיד השלום — דורון ארז. יותם וחבריו משחקים בחצר ומדמים את עצמם לבנאים שבונים קיר מלבנים. בעל הבית שבו גרים הוריו של יותם דורש מהם לפרק את מה שבנו. בעקבות סיפור שמספר לו אביו יותם משוחח עם בעל הבית, שמתרצה ומרשה לילדים להמשיך לשחק בלבנים. הוצאת ספריית דורון עפרון, 24 עמודים, 79 שקלים.

ערי טרף — פיליפ ריב. תירגמה מאנגלית: יעל אכמון. מלחמה בין מזרח למערב החריבה את העולם ובני האדם מתגוררים בערים ניידות, ש"טורפות" זו את זו במאבק הישרדות אינסופי. טום חי בלונדון, שרק ערים מעטות יכולות לטרוף. במתקפה על עיירה קטנה צעירה זרה מנסה לרצוח את אחד ממנהיגיה של לונדון. טום נאבק בתוקפת ושניהם נופלים מהעיר הנוסעת. טום צריך לחזור ללונדון הדוהרת לפני שייהפך לטרף בעצמו. הוצאת כנרת, זמורה־ביתן, דביר, 272 עמודים, 84 שקלים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ