הספרים החדשים של איטאלו סבבו, עמיה ליבליך ומרדכי נאור

כותרים נוספים שפורסמו באחרונה: רומנים מאת זאב הולנדר ורועי פלד, תרגום חדש למחזה "החכם נתן" של ג.א. לסינג וספר שירה מאת מסאוקה שיקי

רן שפירא
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עמיה ליבליך. ספר עיון חדש על המוות ומשמעויותיו
רן שפירא

פרוזה מקור

עיט: אויב מבית, אויב מחוץ — זאב הולנדר. ד"ר צבי קרקובסקי, מדען ישראלי, יוזם מהפכה במלחמה בטרור. מקס בוכמן הוא בן למשפחת אנשי עסקים שווייצים, שמספקת לישראל תשתית ביון יעילה. בעוד מקס מתמודד עם אויבים מחוץ לישראל, צבי מתמודד עם אויבים מתוך מערכת הפיתוח הביטחוני הישראלית, שמנסים להכשיל אותו. הוצאת ספרי צמרת, 420 עמודים, 68 שקלים.

עטיפת ספרו של רועי פלדצילום: שער: דפנה פיינס / עיצוב: נטלי שאול / הוצאת סטימצקי

רק דברים טובים — רועי פלד. עידו, צעיר ישראלי, מתאהב בקיבוצניקית. הם עוברים לגור יחד ומאמצים כלב. אבל לחיצה אחת על הדוושה מחברת את חייהם לעולם מסוכן ושפל. סיפור שהחל בנשיקה לוהטת על חוף הים מסתחרר למערבולת של דיפלומטיה ועולם תחתון. הוצאת סטימצקי, 258 עמודים, 94 שקלים.

פרוזה תרגום

תודעתו של זנו — איטאלו סְבֶבוֹ. תירגמו מאיטלקית: גאיו שילוני ואריאל רטהאוז. זֶנו, איש עסקים נוירוטי, כותב את קורות חייו לבקשת הפסיכיאטר המטפל בו. זֶנו אינו מסוגל לחיות "כמו כולם". הוא מסתתר מאחורי מסך כבד של העמדת פנים ומעשי ליצנות ומערער על הערכים המקובלים באירוניה הרסנית, צִדהּ האחר של תחושת הטרגיות הטבוּעה בעצם הקיום האנושי. מהדורה מחודשת של הספר, שפורסם בעברית לראשונה ב–1988. הוצאת מפרשים מבית מרכז הספר והספריות, 559 עמודים, 98 שקלים.

כל השקרים היפים — פיטר סוונסון. תירגם מאנגלית: דן כ"ץ. הארי אקרסון חוזר אל בית ילדותו במיין לאחר מות אביו. הוא פוגש שם את אליס, אמו החורגת המוזרה, ובחורה מסתורית בשם גרייס מקגאוון. הארי בטוח שהן מסתירות סודות מסוכנים, ואז מתגלה גופה נוספת. הוצאת דני ספרים, 334 עמודים, 98 שקלים.

עיון מקור

קפה מוות — עמיה ליבליך. תיעוד של סדרת מפגשים שהתקיימה בביתה של המחברת, שמשתתפיהם — אנשים משלל גילים, מקצועות, תחומי עניין ונסיבות חיים — שוחחו על המוות ועל משמעויותיו. הוצאת כנרת, זמורה־ביתן, דביר, 398 עמודים, 98 שקלים.

הצבא וחברת השוק בישראל — יגיל לוי, ניר גזית, רינת משה ואלונה הרנס (עורכים). מסגרת מושגית לבירור היחסים בין הצבא ובין חברת השוק, ההשפעה הניאו־ליברלית על עיצוב מודל צבא הקבע, השימוש בתמריצים כלכליים לגיוס חרדים, החדירה של מוטיבציות קרייריסטיות של קצינים לתחום הניהול המבצעי ועוד סוגיות הנוגעות להשפעות ההדדיות בין הצבא לחברת השוק. הוצאת האוניברסיטה הפתוחה, 218 עמודים, 89 שקלים.

עטיפת ספרו של מרדכי נאורצילום: תמונת עטיפה: freepik / עיצוב גרפי: סטודיו ליידי מק / אורנה יזכירוביץ' / לאה כהן / ספריית יהודה דקל / משרד התרבות והספורט / המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל

הכ"ג: שליחות עלומה — מרדכי נאור. באביב 1941 חשו חצי מיליון היהודים בארץ ישראל חרדה גדולה. צבאות גרמניה ואיטליה התקדמו מלוב למצרים והיה חשש משלטון צרפת של וישי בסוריה ובלבנון. כוח של ההגנה הפליג לעבר טריפולי שבלבנון כדי לפגוע בתשלובת זיקוק הנפט שלה, בשיתוף עם הבריטים. עקבותיו של הכוח נעלמו. ספריית יהודה דקל והמועצה לשימור אתרי מורשת בישראל, 269 עמודים, 80 שקלים.

דרמה

החכם נתן — ג.א. לסינג. תירגם מגרמנית: דורון תבורי. מחזה הקורא לסובלנות, המציג — לראשונה בספרות הגרמנית — תיאור חיובי של היהודי בתפקיד הראשי והמשבח את התבונה, חופש המחשבה והרעיונות שהולידה הנאורות. הוצאת רסלינג, 240 עמודים, 62 שקלים.

הדרכה ופנאי

לקפוץ למים: מהימנעות להשתתפות מלאה בחיים — אנאבלה שקד. מודל תיאורטי לבניית גשר מהימנעות מהתמודדות עם משימות ואתגרים אל עשייה ועמידה במטלות, בשילוב תרגילים להנעה מתוך תחושת שייכות חברתית. הוצאת מודן, 403 עמודים, 98 שקלים.

שירה

בעיר ההגירה — יותם ראובני. "להתראות, מוות. שׁלום לכם חיים / כי שׁוב מן המצר העליתם / אותי הנקלה והשב כקרקס / על כל מעשׂה צועק חמס / ועל דברתי לא אשבע / כי מה שׁעשׂיתי היה טוב / כי מה שׁעשׂיתי היה רע" (מתוך הספר). הוצאת עם עובד, 161 עמודים, 82 שקלים.

שני סתווים — מסאוקה שיקי. תירגם מיפנית: איתן בולוקן. "בית מרחץ בהרים / עירומים כל הלילה / נהרות השמים" (מתוך הספר). הוצאת ירח חסר, 175 עמודים, 60 שקלים.

ילדים ונוער

שומרת הערים האבודות — שאנון מסנג'ר. תירגמה מאנגלית: גליה אלוני־דגן. סופי פוסטר, בת 12, קוראת מחשבות אבל שומרת זאת בסוד. היא פוגשת את פיץ, נער שגם הוא קורא מחשבות, ומגלה שהיא אלפית. סופי מוותרת על משפחתה האנושית ונכנסת לעולם קסום, שאליו היא מרגישה שייכת, אבל בו אורבת לה סכנה גדולה. הוצאת כנפיים וכתר, 451 עמודים, 89 שקלים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ