הספרים החדשים של פרויד, ג'ויס, קסטנר, אורוול וליאת אלקיים

כותרים נוספים שפורסמו באחרונה: ספר ילדים של גיורא חמיצר, ספר עיון על שייקספיר כפסיכואנליטיקן וספר שירה מאת שחר־מריו מרדכי

רן שפירא
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אריך קסטנר. תרגום לספרו "עצרת החיות"
אריך קסטנר. תרגום לספרו "עצרת החיות"צילום: איור: עדי עמנואל

פרוזה מקור

צערו העתיק של הירח — נעמה דעי. בנו של רב ידוע נפצע קשה בתאונת אופנוע, המתרחשת בליל שבת ביישוב דתי. הוא מאבד את כושר הדיבור והקהילה כולה רוחשת. אביו הנוקשה צופה בו בזעם, אמו — בחרדה וכאב. אחיו וחבריו מחפשים בו לשווא את מי שהיה לפני התאונה. הוצאת עם עובד, 282 עמודים, 84 שקלים.

עטיפת ספרה של ליאת אלקייםצילום: הוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר

אבל הלילה עוד צעיר — ליאת אלקיים. אחרי חתונה מתישה וירח דבש שהשתבש, אם טרייה משייטת בפגייה כחללית בשביל חלב של אורות בוהקים ואינקובטורים מצפצפים. שנים אחר כך היא נסחפת למועדון הנכון עם הגבר הלא נכון, שילוב שמסחרר אותה לתוך מבוך מראות שבו יותר מעתיד אחד אפשרי. הוצאת כנרת, זמורה־ביתן, דביר, 368 עמודים, 98 שקלים.

פרוזה תרגום

מיתולוגיה נורדית — ניל גיימן. תירגם מאנגלית: תומר בן אהרון. בסיפורים מראשית הזמן ועד לקרב רוגנרוק (אחרית הימים) מתוארים תור, לוקי, אודין, פרייה ושאר האלים הנורדיים כדמויות רגזניות, רגשניות, שובבות ומלאות תשוקה. הוצאת הכורסא ומודן, 256 עמודים, 98 שקלים.

1984 — ג'ורג' אורוול. תירגם מאנגלית: ארז וולק. תרגום חדש לדיסטופיה הקלאסית, המתארת עולם ששרוי במלחמה בין־גושית מתמדת, שבו המפלגה שולטת שלטון אבסולוטי ומפקחת על נאמנותם האידיאולוגית של נתיניה באמצעים אלקטרוניים ואחרים. וינסטון, שמנסה לממש את אהבתו לג'וליה, נענש בחומרה. הוצאת עם עובד, 311 עמודים, 94 שקלים.

עיון מקור

מראות וכפילים: שייקספיר כפסיכואנליטיקן — מרדכי גלדמן. שבעה מאמרים המציגים רעיונות פסיכואנליטיים שהובלעו בכמה ממחזותיו הידועים ביותר של שייקספיר, ובהם "הסופה", "המלך ליר", "אגדת חורף" ו"המלט". הוצאת קשב לשירה, 144 עמודים, 72 שקלים.

עטיפת הספר "דימויים למרות הכל"צילום: הוצאת הקיבוץ המאוחד

עיון תרגום

דימויים למרות הכל — ז'ורז' דידי־הוברמן. תירגמה מצרפתית: מיכל ספיר. ארבעה תצלומים שהצליחו אנשי זונדרקומנדו להבריח מאושוויץ באוגוסט 1944 הוצגו בתערוכה בצרפת ועוררו פולמוס נוקב. המחבר רואה בתצלומים אלה אקט של התנגדות אל מול כוחו המוחץ של משטר המכוון לא רק להשמדתם של בני אדם, אלא גם להשמדת כל זכר לאותה השמדה. הוצאת הקיבוץ המאוחד, 280 עמודים, 88 שקלים.

זיגמונד פרויד: מכתבים — תירגם מגרמנית, העיר וערך: ערן רולניק. 150 מכתבים מתוך אלפים שכתב פרויד, המלווים את התפתחותו האינטלקטואלית והרגשית ואת ההתקבלות של רעיונותיו. חלקם מאירים היבטים ויחסים פחות מוכרים באישיותו כחבר, מאהב, אב, מטפל ומדריך. הוצאת מודן, 357 עמודים, 98 שקלים.

שירה

תפוֹס מקום לַגשם — שחר־מריו מרדכי. "שעה לפני השלג קפאנו / על עומדנו, הצבי ואני, / כלואים זה בשביו של זה. / דרוך להימלט, בכל זאת השתהה למעני / לוטש את קצה יכולתו את חושיו, / שאראה: אם חייו כל כך יקרים לו / יקרים לי חיי מעכשיו" (מתוך הספר). הוצאת פרדס, 83 עמודים, 69 שקלים.

ילדים ונוער

עצרת החיות — אריך קסטנר. תירגם מגרמנית: מיכאל דק. איורים: ולטר טריר. גיל הפיל, אריק האריה ורפי הג'ירף מרגישים שבני האדם עסוקים מדי במלחמות ושהם שכחו את טובת הילדים. לכן הם מזמינים את כל בעלי החיים לעצרת. האם בכוחות משותפים יצליחו בעלי החיים להשכין שלום בין העמים? הוצאת אחיאסף, 116 עמודים, 84 שקלים.

החתולים של קופנהגן — ג'יימס ג'ויס. תירגם מאנגלית: יהודה ויזן. איורים: ענבל אבן. ספר נונסנס אנטי־ממסדי, שבו מככבים חתולים שמנים ודמויות בעלות סמכות. הספר נכתב לאחר שג'ויס חיפש מתנה לנכדו בקופנהגן, ולא מצא בובת חתול. הוצאת אחוזת בית, 26 עמודים, 69 שקלים.

רוני ותום: החקירה הראשונה — גיורא חמיצר. סדרה של פשעים משונים שמתרחשים בבית ספרם שולחת את רוני ותום, שעדיין לא מלאו להם 12, לחקירה בלשית מלאת הפתעות וסיכונים. בדרך לפענוח התעלומה הם מבריזים מהלימודים, משקרים להוריהם, מסתבכים עם המשטרה ועוד. הוצאת תכלת, 177 עמודים, 84 שקלים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ