הספרים החדשים של אמנון רובינשטיין, ג'יימס בולדווין ורונה רמון

כותרים נוספים שפורסמו באחרונה: ספר עיון על מקומו של הכדורגל בברזיל, רומן מתורגם מאת ג'וליה דאל וספר ילדים של נרי אלומה

רן שפירא
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אמנון רובינשטיין. ספר עיון על יהודים חילונים
רן שפירא

פרוזה מקור

סוֹליטוּדוֹ — יעל זילבר כהן. ממרחק השנים מתבוננת אשה בסבך ילדותה ונעוריה, שהוכתמו עם הופעתו המאוחרת והפוגענית של אביה וחוסר האונים של אמה. הוצאת פרדס, 117 עמודים, 79 שקלים.

אוהבים/ות ספרים? הצטרפו לקבוצת הפייסבוק של מוסף "ספרים" של "הארץ"

עטיפת ספרו של עוזי עילםצילום: כנרת זמורה דביר

נתיב הדמים — עוזי עילם. בטקס החופה של בתו מקבל ד"ר גדעון בן ארי — שחשף רשת טרור איסלאמי בפריז ופעל בשדה הסייבר בסינגפור — הודעה דחופה על שרשרת פיגועים. הוא יוצא לחפש את ד"ר נימר אל־חאלדי, מפקד הזרוע הצבאית בחיזבאללה, שעושה לילות כימים כדי לנקום את מות אהוביו בטבח סברה ושתילה. הוצאת כנרת, זמורה־ביתן, דביר, 336 עמודים, 98 שקלים.

מבחר הסיפור היהודי: 800 סיפורי חסידים וצדיקים — בני דון־יחייא. 800 סיפורים, שחלקם מתארים מעשים שהיו ואחרים מעשים שראוי היה שיהיו, שמהם עולה השאיפה לתיקון עולם, לאהבת האדם והבורא, לחסד ולרחמים. הוצאת אלומות, 351 עמודים, 98 שקלים.

בניין חסר — עידו כנען. איש מדיירי הבניין ברחוב הרואה 9 בתל אביב לא הכיר את עדנה, השכנה המתבודדת שגופתה מתגלה יום אחד. הם יוצאים למסע חטטני ומציצני ולאט לאט מכירים את שכנתם, תשוקותיה וסודותיה. הוצאת ספרי ניב, 376 עמודים, 78 שקלים.

פרוזה תרגום

החדר של ג'ובאני — ג'יימס בולדווין. תירגמה מאנגלית: עדה פלדור. דייוויד, צעיר אמריקאי שמתגורר בצרפת, מגולל את האירועים שהובילו לכך שארוסתו חוזרת לאמריקה בגפה וחברו ג'ובאני עומד לקפח את חייו. בארצות הברית התמודד עם אב שציפה שייהפך ל"גבר". בצרפת התייסר בשאלת זהותו המינית והתקשה להתמודד עם רגשות האשמה, הבושה והפחד ששיתקו את יכולתו לאהוב. הוצאת כתר, 273 עמודים, 68 שקלים.

מקבת — יו נסבו. תירגמה מנורווגית: דנה כספי. מפקד משטרה מושחת הלך לעולמו. מקבת ודאף, קציני משטרה שהם חברים בלב ונפש עוד מבית היתומים שבו גדלו, מתחרים על תפקיד בכיר במשטרה. ליידי, זוגתו של מקבת, רוקמת תוכניות רצחניות. הספר הוא גרסה עכשווית למחזהו של שייקספיר. הוצאת בבל, 493 עמודים, 112 שקלים.

הרשעה — ג'וליה דאל. תירגם מאנגלית: אילן פן. דה־שון פרקינס יושב בכלא 22 שנה, אחרי שהורשע ברצח משפחת האומנה שלו. הוא פונה לרבקה רוברטס, עיתונאית בצהובון ניו־יורקי, שחוקרת את הפרשה כדי לגלות את האמת. היא נעזרת בסול כץ, שוטר לשעבר והמקור שלה בקהילה החסידית בקראון הייטס. הוצאת פן וידיעות ספרים, 317 עמודים, 98 שקלים.

עיון מקור

הכדורגל וברזיל: 125 שנים של משחק, עם ואומה — אילן רחום. הכדורגל נוכח כמעט בכל אתר בברזיל מאז הגיע אליה ב–1894. בין המשחק לחיי החברה, התרבות והפוליטיקה יש מגוון של השפעות גומלין. תפניות חדות בחיים הפוליטיים בברזיל השפיעו על הכדורגל והושפעו מהישגיו וכישלונותיו בזירה הבינלאומית. הוצאת כרמל, 365 עמודים, 99 שקלים.

מסעות הנפש: גן עדן במחשבה ובדמיון בספרות הקבלה בימי הביניים — אבישי בר־אשר. דיון ביצירות שכתבו בעלי סוד בימי הביניים, שבהן תוארו מחוזות גן עדן ונדונו תפקידו של הגן במבני האלוהות, בתורת האדם ובתורת הנפש של הקבלה. הוצאת מאגנס, 604 עמודים, 118 שקלים.

עטיפת ספרו של מולי ברוגצילום: צילום העטיפה: מולי ברוג / כרמל ירושלים / אוניברסיטת בר אילן

יד ושם, למי? המאבק על דמותו של הר הזיכרון — מולי ברוג. התבוננות היסטורית, חברתית, אמנותית ונופית בהר הזיכרון כ"מרחב מקודש" לחברה הישראלית. הלבטים והמאבקים סביב הקמתו ועיצובו של יד ושם קיבלו ביטוי חזותי בהנצחה המוזיאלית במוסד. הוצאת אוניברסיטת בר־אילן וכרמל, 343 עמודים, 99 שקלים.

סיפורם של היהודים החילונים — אמנון רובינשטיין. במה מתבטאת יהדותו של אדם ללא אמונה דתית, שאינו מקיים מצוות? מסיפוריהם של ראשי הציונות ושל יהודים כאלברט איינשטיין, זיגמונד פרויד, פרנץ קפקא, אלבר ממי ואחרים עולות תשובות לשאלות אלה. הוצאת כנרת, זמורה־ביתן, דביר, 240 עמודים, 98 שקלים.

זיכרונות וביוגרפיות

שמים פתוחים — רונה רמון. סיפורה של אשה שבחרה להישיר מבט אל הכאב בעקבות מותם של בעלה, אילן, ובנה אסף, לחקור אותו, לחיות איתו ולצמוח ממנו. הוצאת ידיעות ספרים, 160 עמודים, 98 שקלים.

וחושך על פני תהום: קווים לדמותו של דוד לייזר — רפאל לירז. דוד לייזר נולד בפולין ושירת בצבאה. בתקופת השואה הצליחו הוא ואשתו לחמוק מהנאצים וממשתפי הפעולה איתם ומצאו מקלט בביתה של משפחת איכרים פולנית. הוצאה עצמית, 147 עמודים, 39 שקלים.

עטיפת הספר "סטיילינג תרפי"צילום: עיצוב תמונת הכריכה: תומר מלובן / Styling Therapy

הדרכה ופנאי

סטיילינג תרפי: להתלבש כמו האשה שאת רוצה להיות — טלי סטולובי. תיאוריה על החיבור הרגשי אל הבגד והשפעתו על תהליכי חשיבה והתנהגות וכלי מעשי להעלאת המודעות העצמית של נשים ולהגמשת גבולות פנימיים, כדי לא להיאבק על שינוי הגוף אלא לשנות את אופן החשיבה עליו. הוצאה עצמית, 136 עמודים, 96 שקלים.

כתבי עת

נכון: כתב עת לאוטופיה ולדיסטופיה בספרות, גיליון 2 — אלי אשד על "עד מוות" של עמוס עוז כסיפור אימה על־טבעי, עירית חגי על מקומו של המדע הבדיוני בכינון עולמם הרגשי של ילדים על הרצף האוטיסטי, סיפורים מאת אורסולה לה גווין, אור ארנסט, שמעון רוזנברג, יבשם עזגד ואחרים ושירים מאת אורציון ברתנא, אבישר הר שפי ואחרים. עורך: אורציון ברתנא. הוצאת נכון, 171 עמודים, 54 שקלים.

שירה

שלושה מראות של האי — טוני קרטיס. תירגם מאנגלית: ליאור שטרנברג. "שלושה סיפורים / סיפר לי אבי. / מבטה הנוטה אל הצד / של אמי / כשהיא סקרנית ולבדה. / תפילותיה החרישיות. / כמה מסמרים חלודים מדלת המטבח. // שלושה מראות של האי: / בערפל, בגשם, / וכשהוא מתנודד בים שיכור" (מתוך הספר). הוצאת קשב לשירה, 93 עמודים, 64 שקלים.

ילדים ונוער

הגיבור שלי ברקו — נרי אלומה. איורים: עידן ברזילי. ברקו, גיבור־על שיכול להפוך כלב מפחיד לעכבר צעצוע וענק מצולק עם ריר ירקרק לגמד, הוא חבר של עמי. יום אחד ברקו נעלם ועכשיו תורו של עמי להיות גיבור ולחפש את ברקו. הוצאת הקיבוץ המאוחד, 24 עמודים, 72 שקלים.

קסם לא נורמלי — שרה מלינובסקי, לורן מירקל ואמילי ג'נקינס. תירגמה מאנגלית: שרון פרמינגר. נורי הוראס היא מתהפכנית, כלומר, יש לה יכולת להפוך לבעל חיים. אבל כשנורי מנסה להפוך לחתול שחור קורים דברים משונים. אביה מנהל את אקדמיית אשפים, ולמרות זאת היא משובצת בכיתה אחת עם קוסמים צעירים אחרים, שגם הם שונים מאחרים. הוצאת ידיעות ספרים, 173 עמודים, 78 שקלים.

הזוג הנורא מתפרע — ג'ורי ג'ון ומק ברנט. איורים: קווין קורנל. תירגמה מאנגלית: דנה אלעזר הלוי. החופש הגיע ומיילס וניילס נהנים בטבע, מטפסים על עצים ופה ושם מותחים מישהו כדי לשמור על כושר. עד שהאויב המושבע שלהם מחליט לחסל אותם. הוצאת כתר, 222 עמודים, 68 שקלים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ