רן שפירא

פרוזה מקור

לא לומד לקח — זיו כהן. נדיר קאופמן, בן 32, חושב שהחיים מחייכים אליו. ואז הוא עובר לירושלים עם חברתו ושם הוא נקלע למפגשים מוטרפים עם חבר כנסת רודף פרסום, חברים במשבר גיל ה–30 שאינם מפסיקים להפתיע, שכנים שחיים בשלישייה, נשים שמעמידות את נאמנותו במבחן ודמויות מעברו. הוצאת סלע ספרים, 256 עמודים, 98 שקלים.

אוהבים/ות ספרים? הצטרפו לקבוצת הפייסבוק של מוסף "ספרים" של "הארץ"

עטיפת הספר "בלי מחסומים"צילום: עיצוב עטיפה: אמרי זרטל / איורים: Shutterstock / הוצאת גרף

בלי מחסומים — רע אקהויז. רע, בליין תל־אביבי צעיר, מתמנה למפקד מחסום בין ישראל לגדה המערבית. הוא מנסה להיאחז בכל שביב של שפיות במציאות שאליה נקלע, אבל דבר אינו מכין אותו למפגש עם דיאנה, אשת תקשורת ערבייה יפהפייה שמופיעה יום אחד במחסום. הוצאת גרף, 241 עמודים, 94 שקלים.

פרוזה תרגום

קופסת הציפורים — ג'וש מלרמן. תירגם מאנגלית: יואב כ"ץ. מלורי מגדלת את ילדיה בלי לצאת מהבית, עם דלתות נעולות, וילונות סגורים ומזרנים ממוסמרים לחלונות. הילדים ישנים בחדר בקצה המסדרון. היום הם יסכנו הכל וייצאו מהבית. הוצאת כנרת, זמורה־ביתן, דביר, 288 עמודים, 96 שקלים.

עטיפת הספר "שומר המגדלור"צילום: עיצוב עטיפה: נועה שניר / הוצאת מודן

שומר המגדלור — קמילה לקברג. תירגמה משוודית: יעל צוברי. מדוע נמצא מטס סוורין, מנהל אגף התקציבים בעיירת החוף השוודית פיילבקה, ירוי בראשו בדירתו? במאמציו למצוא את הרוצח בודק הבלש פטריק הדסטרום מה היה חלקו של סוורין בהפיכת מלון עתיק לספא ומדוע נפגש בלילה שלפני הירצחו עם אנני טאפיס בבית המגדלור האפל. הוצאת מודן, 407 עמודים, 98 שקלים.

דרמה

מרי — טל איפרגן. מרי, אשה בת 30 בערך, משוחחת עם שחר, בעל דוכן בשוק, ומספרת לו שפעם הסתתרה מפני גבר שאהבה ושהיא מחפשת את אביה הנעדר. שחר נרתם לעזור לה בחיפוש וביניהם נרקמים יחסי אהבה עדינים. הוצאת עמדה, 81 עמודים, 58 שקלים.

עיון מקור

בחזרה ללאקאן: כיצד הפכה הפילוסופיה של היידגר לפסיכואנליזה של לאקאן — אסתר הראל. באיזה אופן נוכחת הפילוסופיה של מרטין היידגר בפסיכואנליזה של ז'אק לאקאן? מתוך התחקות אחר מושגי המפתח של לאקאן עולה המסקנה שהסובייקט בהגותו הוא בעצם ה–Dasein של היידגר. הוצאת כרמל, 439 עמודים, 119 שקלים.

הדרכה ופנאי

מסמרו של הערב, או איך להציל עוד ערב אבוד? — גבי אקשטיין. מאות שעשועונים, חידות, משחקים, בדיחות וסיפורי חוכמה, וכן הדרכה להפקת אירוע בעצמכם, בדרך המיוחדת לכם. הוצאת דרורים, 272 עמודים, 128 שקלים.

כתבי עת

הומור מקוון: גיליון מספר 12 — גיליון מיוחד על היבטים הומוריסטיים ביצירות על השואה: מה בין אימת השואה לכתיבת הומורסקות? ההומוריסטן אפרים קישון מנקודת מבט נוספת (ד"ר בתיה רייכמן), ההומור החזותי ב"אנה פרנק: היומן הגרפי" (ד"ר ערגה הלר) ועוד. עורך: אריה סובר, מו"ל: האגודה הישראלית לחקר ההומור, 125 עמודים, 40 שקלים

שירה

אמת — יואב גלבוע. "אני מרגיש רעידות בתוכי, / מגיעות כנבואת אבותי, / כפי שסבתי רעדה והרעידה / כל זיכרון במחשבתי, כל נשיקה / שרעדה על כף ידי; / וקברה רועד ומעיף חצץ / על ידי המתרעדת, המתפללת / על רעדי עברי בתנועות הנפה — / כפי שסבתי רעדה" (מתוך הספר). הוצאה עצמית הוצאה לאור, 54 עמודים, 59 שקלים.

ילדים ונוער

המשחק 3 — דנה אבירם. אלכס, מיה, שרה ואדם יוצאים להציל ילדים ובני נוער ששבויים במשחק הווירטואלי "משחק החיים" וביניהם אלי, בת דודתה של שרה. בין השאר מצפים להם קרבות נגד דרקונים וזחילה בתעלות שורצות חולדות, אבל הארבעה הם היחידים שיכולים להציל את חבריהם, שחייהם בסכנה. הוצאת רימונים, 304 עמודים, 96 שקלים.

עיניים: גיליון 227 בנושא מוזיקה קלאסית — היצירות הגדולות של התרבות האנושית, הפסנתרן והמנצח מארי פרחיה מספר על עצמו, מה תפקיד המנצח, ילדים שיש להם כישרון מיוחד, כתיבת תווים ליצירה מוזיקלית, תפקיד הכינור בתזמורת, שיחה עם ילדים בנושׂא מוזיקה קלאסית ועוד. עורך אורח: מארי פרחיה, עורך: תמיר ראונר. "עיניים" הוצאה לאור מקבוצת "הארץ", 64 עמודים, 49 שקלים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ