הספרים החדשים של פול אוסטר, יוסי סוכרי והגר ינאי

כותרים נוספים שפורסמו באחרונה: תרגום לספר מאת אונורה דה בלזק, ספר עיון על שירה פוליטית בישראל וספרי ילדים של לוסי אסטנר ואיתי כהן

רן שפירא
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פול אוסטר. רומן חדש בן 887 עמודים
רן שפירא

פרוזה מקור

אמזלג — יוסי סוכרי. השבר שלאחר התפרקות נישואיו מוביל את עמנואל אמזלג — אינטלקטואל מזרחי תל־אביבי, פציפיסט וגנדרן — להתחקות אחר שורשיו. יחסיו עם הוריו, רעייתו לשעבר, ילדיו המתבגרים, האליטה האקדמית והמדינה שנעשית זרה — כל אלה עומדים למבחן. הוצאת עם עובד, 179 עמודים, 82 שקלים.

עו"ד ועו"ד — יעל שרר. נטלי שמש מתחילה לעבוד במשרדו של עורך הדין תומר בר־ציון, שזה עתה סיים את הסטאז'. היא מספרת לו שבשירותה הצבאי ניסה המועמד לתפקיד סגן הרמטכ"ל לאנוס אותה. בר־ציון מגייס את השותפה הבכירה במשרד, שירה יקותיאלי עצמון, לסייע לו בהגשת תביעה נגד הקצין הבכיר, ונטלי מוצאת את עצמה בסבך של מניפולציות והשמצות. הוצאת מטר, 306 עמודים, 95 שקלים.

פרוזה תרגום

4321 — פול אוסטר. תירגמו מאנגלית: יואב כ"ץ ואפרת נוה. ארצ'י פרגוסון נולד ארבע פעמים, באותו יום ולאותה משפחה יהודית מניו ג'רזי. ארבע הווריאציות של פרגוסון הן אנשים זהים אך שונים, שמתבגרים בשנות ה–50 וה–60. כל אחד מהם היה במקום אחר כשנרצחו ג'ון פ' קנדי ומרטין לותר קינג. שלושה מהם מאוהבים באיימי שניידרמן, אבל גם כל אחת משלוש השניידרמניות שונה מעט מהאחרות. הוצאת עם עובד, 887 עמודים, 118 שקלים.

רצח על כיפת הקרח — מאדס פדר נורדבו. תירגם מאנגלית: אילן פן. גופה חנוטה של ויקינג מתגלה בבקיע בקצה כיפת קרח בעיר הנידחת נוּק. העיתונאי מתיו קייב נשלח לסקר את הסיפור. קייב חושד שבמשטרה מטייחים את החקירה, אבל רק כשהוא פוגש את טוּפַּרְנאק, אינואיטית שהורשעה ברצח הוריה ושתי אחיותיה הקטנות, הוא מתחיל להבין לאיזה עומק הסיפור מחלחל. הוצאת פן וידיעות ספרים, 376 עמודים, 98 שקלים.

עטיפת הספר "המיסה של האתאיסט"צילום: הוצאת נהר ספרים

המיסה של האתאיסט — אונורה דה בלזק. תירגם מצרפתית: ראובן מירן. מדוע נכנס אתאיסט מושבע לכנסייה ומשתתף במיסה המתנהלת שם? מדוע הוא חוזר על כך ארבע פעמים בשנה? בלב התעלומה הזאת עומדים כירורג מהולל ואחד הרופאים המתמחים שלו, צעיר מוכשר שהתעלומה אינה נותנת לו מנוח עד שהוא פותר אותה. הוצאת נהר ספרים, 82 עמודים, 50 שקלים.

אמנות הבריחה — בראד מלצר. תירגמה מאנגלית: נועה מרום צדוק. גופתה של נולה נמצאה במטוס שנפל אחרי המראתו מבסיס צבאי סודי באלסקה. נולה היתה חברת ילדות של זיג, שתפקידו להביא לוחמים שנהרגו במשימות חשאיות. זיג מגלה שהיא עדיין בחיים ומצליח לאתר אותה. יחד הם מנסים לחשוף את הקנוניה החמורה ביותר בתולדות הצבא האמריקאי. הוצאת דני ספרים, 496 עמודים, 98 שקלים.

עיון מקור

שירה ופוליטיקה בין יישוב למדינה — תמר וולף־מונזון. שירים של זאב ז'בוטינסקי, אורי צבי גרינברג, נתן אלתרמן, דליה רביקוביץ, נתן זך ורבים אחרים ביקשו להשפיע ולעצב עמדות. במציאות חסרת הסובלנות שמאפיינת את החברה הישראלית, השיר הפוליטי מאפשר גם לקורא המתנגד לעמדה המובעת בשיר לגלות כלפיה קשב. אוניברסיטה משודרת, גלי צה"ל, הוצאת מודן ומשרד הביטחון — ההוצאה לאור, 346 עמודים, 58 שקלים.

אשמתו של אדיפוס ומשפטו של אורסטס: חוק, מוסר ותפקידו של בית המשפט בשתי טרגדיות יווניות — עדי פרוש. להתדיינויות בבית המשפט האתונאי במאה החמישית לפני הספירה — תקופה של תסיסה תרבותית, חברתית ופוליטית — היה אופי תיאטרלי. לטרגדיות של סופוקלס, אייסכילוס ואוריפידס היה אופי משפטי מיוחד. הוצאת נבו, 188 עמודים, 120 שקלים.

עטיפת הספר "עיניים בגב"צילום: הוצאת משכל (ידיעות ספרים(

עיניים בגב: שישה מבטים על חינוך — משה (קינלי) טור־פז. בחינה של מערכת החינוך דרך שש עיניים — של תלמיד, מורה, הורה, מנהל בית ספר, מנהל מערכת החינוך בירושלים וגם עין הצופה אל העתיד. המבט מנסה להקיף את החינוך מכל צדדיו ולהציע דרכים לשינוי עמוק. הוצאת ידיעות ספרים, 376 עמודים, 98 שקלים.

זיכרונות וביוגרפיות

ארווין: האיש שנקרא ובא — רחלי דור רפפורט. ארווין דורון עלה לארץ ישראל מגרמניה אחרי עליית הנאצים לשלטון והצטרף לקיבוץ יגור. בתקופת המנדט פעל בהגנה והיה נוטר במשטרה הבריטית. בצה"ל היה מג"ד, מח"ט, מפקד הנח"ל וראש אגף כוח האדם. בהמשך מילא תפקידים ציבוריים כמו מנכ"ל בית התפוצות ויו"ר ההתאחדות לספורט. הוצאת הקיבוץ המאוחד, 230 עמודים, 82 שקלים.

הדרכה ופנאי

להיות ראוי — אמתי מגד. גישת טיפול אפקטיבית, שעקרונותיה קלים ליישום עצמי, מבוססת על הטענה שאנשים חשים ראויים ובעלי ערך עצמי בריא, אם בהיותם ילדים נהגו בהם באופן אתי ואם בבגרותם הם ינהגו באופן אתי עם אחרים. הוצאת מרקם, 168 עמודים, 70 שקלים.

שירה

מראה מעל נהר הזמן — פיליפ רוזנאו. "שיר זה אינו / צוהר להצהרות / של / אמונים ואמונה / טיעונים וטענות / מופת ומופתים / לכן הוא שיר / של / אמונה ואמונים / טענות וטיעונים / מופתים ומופת / הוא אמת / על כן / הוא כאן / ואינו יכול / אחרת" (מתוך הספר). הוצאת כתב, 140 עמודים, 78 שקלים.

ילדים ונוער

מילה וחוטפי החלומות — הגר ינאי. יום ההולדת של מילה היה היום הגרוע ביותר בחייה. ואז הופיעה על צג המחשב הודעה שבישרה לה שרובוטית זהה לה לחלוטין תלך במקומה לבית הספר ותמלא את כל חובותיה. מילה לא שיערה שבואה של הכפילה יסחף אותה להרפתקה מסוכנת. היא הצטרפה לחבורת ילדים שהתגוררו באוטובוס נטוש על שפת הים ויחד הם נמלטו ממדען סיני שחוטף את חלומותיהם של ילדים. הוצאת עם עובד, 226 עמודים, 82 שקלים.

עטיפת ספרה של לוסי אסטנרצילום: איורים: ליזה הנש / הוצאת אגם

פולי שלוטרמוץ: הרפתקת פילי־פלאים — לוסי אסטנר. תירגמה מגרמנית: חנה לבנת. איורים: ליזה הנש. בוקר אחד מגלה פולי שבפיה צמחה שן גדולה, בולטת ומחודדת. הוריה מסבירים לה שהיא ערפדית, ומתברר שערפדים אינם קשורים למתים ואינם מוצצי דם. יש להם כוחות קסומים וייחודיים שפשוט צצים משום מקום, אבל יש להם גם חובות. הוצאת אגם, 216 עמודים, 86 שקלים.

מחבואים עם אמא — יסמין פרטוק וילנאי. איורים: דניאלה סוסה. יובל אוהבת לשחק מחבואים עם אמא. היא מגייסת לעזרתה את סבא עמוס, שבחברתו מסע החיפושים הוא הרפתקה בפני עצמה. הוצאת אוריון, 12 עמודים, 51 שקלים.

עד שניפול — איתי כהן. אור, עדן, גל ושקד היו תלמידי תיכון רגילים, עד שתאונת דרכים ונפילה ממצוק שינו את חייהם. הם חשדו ששני האירועים לא היו מקריים ושהיה להם קשר לתעלומות מוזרות. ככל שהעניינים הסתבכו גילה כל אחד מהארבעה את הכוח המיוחד הטמון בו והבין שכדי להציל את עצמם עליהם לגלות תעוזה. ספרי ניב, 121 עמודים, 84 שקלים.

אוהבים/ות ספרים? הצטרפו לקבוצת הפייסבוק של מוסף "ספרים" של "הארץ"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ