הספרים החדשים של הרמן מלוויל, איריס לעאל וכריסטופר מארלו

כותרים נוספים שפורסמו באחרונה: רומן מאת שאול ובר, ספר עיון על תהליך הגירושים וספר שירה מאת אביביה רז

רן שפירא
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הרמן מלוויל. שלושה סיפורים שבהם ההתמודדות האנושית עם אתגרי הקיום מסתיימת בתבוסה
הרמן מלוויל. שלושה סיפורים שבהם ההתמודדות האנושית עם אתגרי הקיום מסתיימת בתבוסהצילום: Joseph Oriel Eaton

פרוזה מקור

נֵפֶל — שאול ובר. הכישלון בחייו של אדם הלום קרב, שלא הצליח לעמוד בדרישות הגבוהות שהציבה המדינה בתחום הצבא והביטחון והידרדר לבגידה ולאשפוז. הוצאת כרמל, 158 עמודים, 74 שקלים.

עטיפת הספר "לא העזנו לדעת"צילום: תצלום על העטיפה: Birthe Oiontek / עיצוב העטיפה: דורית שרפשטיין / עם עובד

לא העזנו לדעת — איריס לעאל. אדם צעיר מת במלחמה חסרת תוחלת. המשפחה כולה נשאבה לתוך החלל שנפער בה והתלכדה בשבעה במושב בצפון. הסחרור הרחיק זה מזה אחים, גיסות ובני דודים ששמרו בלבם טינות ישנות. שניים נפלטו מהמערבולת, המספרת ובעלה. לאחר שנים הם מקיימים שיחה חשופה, שממנה עולים כאב המסרב להיעלם ואהבה גדולה. הוצאת עם עובד, 240 עמודים, 84 שקלים.

אי אפשר לברוח מהשמש — שרגא זילברמינץ. ארבעה חיילים מיחידה סודית יוצאים למשימה במדבר ומסתבכים. הם מאבדים את הדרך ושני קצינים הולכים להזעיק עזרה. אך הם תועים, המים שברשותם אוזלים והגיבור נותר לבדו, תשוש ומיובש, מול איתני הטבע. המסע משנה את חייו. הוצאת כנרת, זמורה־ביתן, דביר, 240 עמודים, 94 שקלים.

פרוזה תרגום

בֶּניטו סֶרֶנוֹ ושני סיפורים — הרמן מלוויל. תירגמה מאנגלית: לאה פרייליך־ילינק. שלושה סיפורים: על עבד שחור שנחשף כאמן גאוני וכמורד טרגי; אדריכל רנסנסי המבקש לרתום את הטבע לאומנותו; וממציא של מכונה ההופכת עיסת בד לנייר לבן. בשלושתם ההתמודדות האנושית עם אתגרי הקיום מסתיימת בתבוסה, שיש לה פן של גדולה טרגית. הוצאת כתב, 175 עמודים, 78 שקלים.

עטיפת הספר "שריקה באפילה"צילום: עיצוב: חן יאקה שומרון / סטודיו לימונדה / הוצאת תמיר סנדיק / ידיעות ספרים

שריקה באפילה — אמה הילי. תירגם מאנגלית: שי סנדיק. לאנה, בתם בת ה–15 של גֶ'ן ויוּ מדוקס, נעלמה ונמצאה לאחר ארבעה ימים מדממת, חבולה ומבולבלת. איפה היתה לאנה? איך היא נפצעה? האם הנער שהתיידד איתה מעורב במעשה? לדבריה, היא לא זוכרת. כדי לגלות את האמת יוצאת ג'ן, בלי לספר לאיש, למסע בעקבות לאנה. הוצאת תמיר // סנדיק וידיעות ספרים, 400 עמודים, 98 שקלים.

דרמה

היהודי ממלטה — כריסטופר מארלו. תירגם מאנגלית: דוני ענבר. היהודי החמדן בראבס מבצע סדרה של מעשים נתעבים — בגידה, שקר והרג. לכאורה עלילת המחזה אנטישמית, אבל מבט מעמיק יותר צובע בצבעים אחרים את דמותו של בראבס ואת מניעיהם הפסולים של יריביו הנוצרים והמוסלמים. הוצאת קמין, 206 עמודים, 84 שקלים.

עיון מקור

נפרדנו כך: על ההחלטה של נשים וגברים ליזום גירושין — יעל הרשקוביץ. התהליך המורכב שעוברים נשים וגברים בדרך להחלטה ליזום גירושים. אובדן המרחב הזוגי־המשפחתי וההתמודדות עם בניית זהות חדשה של גרוש/גרושה. הוצאת רסלינג, 165 עמודים, 82 שקלים.

עצי לבנה ומסילות ברזל: על קליטת ניצולים ממחנות הריכוז בשוודיה ב–1945 — מרדכי גילה. בסוף מלחמת העולם השנייה קלטה שוודיה יותר מ–20 אלף ניצולים ממחנות ההשמדה של הנאצים. מוסדות ציבור וארגוני מתנדבים העניקו להם סיוע ותמיכה. חלק מהניצולים עלו לישראל, חלקם היגרו לארצות אחרות ואלפים מהם השתקעו בשוודיה. הוצאת פרדס, 318 עמודים, 88 שקלים.

שירה

כאן את הולכת — אביביה רז. "אני זקוקה לסימנים / בטרם תבוא האהבה. // על משכבי בלילות / יצלצל הטלפון. // כיצד אדע הלילה / מה שלא ידעתי היום?" (מתוך הספר). הוצאת עולם חדש, 100 עמודים, 56 שקלים.

ילדים ונוער

גילדת ההרפתקנים — זאק לוראן קלארק וניק אֶליוֹפּוּלוֹס. תירגמה מאנגלית: אורלי מזור־יובל. אחרי מתקפת מפלצות מצפים תושבי אחת הערים האחרונות שנותרו על תלן לשיבוצם לגילדות. זֶד ובּרוֹק מוצאים את עצמם בגילדת ההרפתקנים בראשות אָלַבֵּייזל פרוֹנד המצולקת. עם בת האצילים לייזה והגמד ג'ט הם מגלים שסכנה נוראה מאיימת על העיר. הוצאת כנפיים וכתר, 271 עמודים, 89 שקלים.

ששון הזבובון — עמירם זקס. איורים: ג'וליה פו. זבובון נכנס למכונית משפחתית באילת ונוסע עד רמת גן. הוא פוגש שם את הזבובונית שמרית ויוצא איתה למסע הרפתקאות. הוצאת סיפור פשוט, 34 עמודים, 64 שקלים.

אוהבים/ות ספרים? הצטרפו לקבוצת הפייסבוק של מוסף "ספרים" של "הארץ"

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ