הספרים החדשים של מישל וולבק, דורית רביניאן וקארין סלוטר

כותרים נוספים שפורסמו באחרונה: רומנים מאת איילת הירשמן ואבי יחיא, ספר הדרכה לגידול עציצים וגיליון חדש של כתב העת "בית מקרא"

רן שפירא
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מישל וולבק. תרגום עברי ל"סרוטונין"
רן שפירא

פרוזה מקור

דיונות — יוסי שמואלי. בני זוג לשעבר, שנפרדו בכאב בצעירותם, נפגשים אחרי עשרות שנים של ניתוק. המפגש הגורלי וסערת החושים המתחוללת בעקבותיו מאיימים לקעקע את המערכות המשפחתיות שבנה כל אחד מהם. הוצאת יוסיפון, 333 עמודים, 70 שקלים.

אוהבים/ות ספרים? הצטרפו לקבוצת הפייסבוק של מוסף "ספרים" של "הארץ"

דלק אלקטרוני — יגאל שפירא. גדי, המהנדס הראשי בחברת אלקטרו־טכניקה הנתונה במשבר, נקרע בין מאמציו להוציא את החברה מהבוץ, חקירות משטרה ואיומים על חייו ובין יחסיו עם אשתו ומשפחתו. האם יצליח לעמוד בקשיים? הוצאת אופיר ביכורים, 242 עמודים, 60 שקלים.

מה שנטע אוהבת: קומדיה רומנטית עם מתכונים — איילת הירשמן. לנטע כהן יש שני ילדים בהורות משותפת, תוכנית בישול לילית ברדיו וחיים נעימים בסך הכל. היא נשלחת ללקט מתכונים ברחבי ישראל ופוגשת את רז, שנכנס בסערה לחייה. בדיוק אז מחליט אודי, האקס שלה, לשוב לעולמה. בין התאהבות להתפכחות, חייה מתהפכים. הוצאת ידיעות ספרים, 349 עמודים, 98 שקלים.

עטיפת הספר "מה שנטע אוהבת"צילום: צילום: Ed Buziak / Alamy Stock Photo / עיצוב עטיפה: סטודיו דרום, מדלן כהן, הוצאת בבל

אמל חייאתי — אבי יחיא. אמיר שלו, קצין צנחנים במילואים, נפצע בפיגוע בירושלים. אמל, עובדת בכירה בשגרירות ירדן בישראל, מצילה אותו. בעקבות האירוע הם נפגשים ונרקמת ביניהם ידידות אמיצה. לאמל עלול להיגרם נזק בגלל הידידות עם אמיר, אבל הרגשות גוברים על החשש. הוצאת קוראים, 251 עמודים, 89 שקלים.

התאבכויות: מסעו של רפאל בלנק אל השטחים החופשיים — תומר וינר. מדינות הלאום פורקו ומרבית האנושות מאוחדת תחת ממשלה עולמית מרכזית. המדינות הוחלפו ב"חברות־אדם", המספקות ביטוח ללקוחותיהן. מיעוט נרדף בעולם אינו בעל אזרחות וחי ב"שטחים החופשיים". רפאל בלנק מתגורר בתל אביב ועובד בחברת האדם הפרטית הגדולה ביותר בעולם. אחרי שאיבד את עבודתו והורשע ברצח, הוא חוצה את הגבול אל "השטחים החופשיים". הוצאת אופיר ביכורים, 251 עמודים, 74 שקלים.

פרוזה תרגום

לאהוב מחדש — ג'ולי כהן. תירגמה מאנגלית: דורית בריל־פולק. הונור נאלצת לעבור לביתה של ג'ו, אשתו של בנה סטיבן שמת באופן פתאומי, אחרי ששברה את האגן. ג'ו עסוקה בימים בדאגה לאחרים, אבל בלילות היא חושבת על סטיבן ועל מותו בטרם עת. כשהיא פוגשת את השכן החדש מרכוס, נדמה לה שמשהו יכול להתחדש בחייה. הוצאת כתר, 372 עמודים, 98 שקלים.

סרוטונין — מישל וולבק. תירגמה מצרפתית: עמית רוטברד. מהנדס אגרונומיה באמצע הקריירה, שהצליח סוף סוף להיפטר מבת זוגו השנואה, מנסה לברוח מחייו. מתודלק בניקוטין, באלכוהול ובקפטוריקס, נוגד דיכאון מדור חדש, הוא תועה בין מושבות נודיסטים ומלונות בוטיק בספרד, מלונות רשת ומגדלי מגורים בפריז ובעיקר במרחבים הכפריים של צרפת. בניסיון להתחקות אחר האהבות שאיבד, הוא מגלה שבעצם היו אלה חייו שברחו ממנו. הוצאת בבל וידיעות ספרים, 320 עמודים, 98 שקלים.

אני אף אחת — קארין סלוטר. תירגמה מאנגלית: נעה בן פורת. אנדריאה האמינה תמיד שאמה, לורה, רצתה רק לחיות חיי קהילה שקטים ונוחים. אבל כשבילוי תמים בקניון נהפך לסיוט קטלני, היא גילתה צד חדש של אמה. התברר שבמשך כמעט 30 שנה לורה הסתירה את זהותה הקודמת. האירוע חשף אותה ואילץ את אנדריאה לצאת למסע נואש בעקבות רמזים מעברה של אמה. הוצאת דני ספרים, 590 עמודים, 98 שקלים.

עיון מקור

ההיסטוריה תשפוט: 70 שנות שפיטה צבאית — עורך אחראי: דורון פיילס. פרשת כפר קאסם, ליל הגלשונים, משפטי האינתיפאדה הראשונה, פרשת אלאור אזריה ועוד עשרות פרשות ואירועים מרכזיים שנידונו בבתי הדין הצבאיים מ–1948 ועד היום. משרד הביטחון, ההוצאה לאור, ומודן, 231 עמודים, 118 שקלים.

ישראל צריכה חוקה, למה? — שלמה גבאי. כינון חוקה יאפשר משילות יציבה והגבלת תקופת הכהונה של הממשלה, קידום תהליך השלום, הפרדת הדת מהמדינה ומהפוליטיקה, וכן חיזוק מעמדה של היהדות מתוך מתן כבוד לכל הדתות. הוצאת סטודיו טל, 191 עמודים, 89 שקלים.

זיכרונות וביוגרפיות

ואז הגיע אלצהיימר — דבורי קרסיק. קטעי יומן, שירים, תפילות והרהורים שנכתבו לאורך עשר שנים, המתארים את חייהם של בני זוג שלמעשה חיים בשלישייה: היא, הוא והאלצהיימר. ספרי צמרת, 152 עמודים, 68 שקלים.

עטיפת הספר "צליל של אנושיות"צילום: ארכיון משפחת הוזנפלד / הוצאת כותרים

צליל של אנושיות: סיפור חייו של הקצין הנאצי שהציל את ה"פסנתרן" היהודי והוכר כחסיד אומות העולם — הרמן וינקה. תירגם מגרמנית: דניאל היימן. בנובמבר 1944 פגש קצין הוורמאכט וילם הוזנפלד את הפסנתרן היהודי הפולני ולדיסלב שפילמן, שהסתתר בבניין נטוש בוורשה. הקצין סיפק לשפילמן מזון וכך הבטיח את הישרדותו. הסיפור הונצח בסרט "הפסנתרן" בבימוי רומן פולנסקי. ברבות השנים התברר שהוזנפלד הציל ממוות עוד עשרות פולנים וביניהם גם יהודים. הוצאת כותרים, 264 עמודים, 92 שקלים.

הדרכה ופנאי

גינה להשכיר: המדריך לגידול עציצים בבית ובמרפסת — בלה פוטשבוצקי. אילו צמחים מתאימים לגידול בבית? אילו כלי קיבול יתאימו להם? איך מתגברים על מזיקים? והעיקר — כמה להשקות? כללים פשוטים והיכרות עם צמחייה המתאימה לגידול בבית, שיאפשרו להפוך את המרחב הפרטי לירוק יותר. הוצאת מודן, 128 עמודים, 98 שקלים.

תכתוב תרוויח — צפריר בשן. מדוע חשוב שהכותרת לפוסט, למייל או למאמר תתאים לתוכן? למה מלות חיפוש הן רעל לכתיבה אפקטיבית? איך משלבים בצורה נכונה מלות חיפוש בתוך טקסט? כלים לכתיבה מקצועית בפייסבוק, בלוגים, מאמרים וכללים לכתיבה שיווקית איכותית. הוצאת כתיבה אפקטיבית, 175 עמודים, 95 שקלים.

כתבי עת

בית מקרא: כתב עת מדעי לחקר המקרא ועולמו, כרך ס"ד, חוברת א' — שמריהו אזרחי על מות שאול ומעשיהם של אנשי יבש גלעד בעקבותיו; אבראהים בסל על שני כתבי יד של התורה בערבית־נוצרית, שמקורם בשתי מסורות שונות; נילי שופק על דמות הגיבור הסובל בספרות החכמה המצרית הקדומה בזיקה לאיוב המקראי, ועוד. עורך: יאיר הופמן, הוצאת מוסד ביאליק, 212 עמודים, 114 שקלים.

ילדים ונוער

אפשר להיות הכלב שלכם? — טרוי קאמינגס. תירגמה מאנגלית: רונית רוקאס. ארפי הכלב נרטב בגשם תחת מחסה הקרטון בסמטה. כדי למצוא לעצמו בית הוא כותב מכתבים לדיירי הרחוב — המשפחה הנחמדה, בעלת האטליז ואפילו בעל מגרש הגרוטאות שנראה כועס. הוצאת כנפיים וכתר, עמודים לא ממוספרים, 72 שקלים.

עטיפת הספר "העננה רננה"צילום: איור: דייוויד הול / הוצאת עם עובד

העננה רננה — דורית רביניאן. רננה היא עננה שובבה, שמשחקת ויוצרת צורות בשמים מבוקר עד ערב. הוריה מודאגים. "עד מתי תרדפי אחרי רוחות?" שואלת אמא. "עלינו להוריד גשמים!" מרעים אבא. הוצאת עם עובד, עמודים לא ממוספרים, 74 שקלים.

הפגנת פעלים — עליזה פלורנטל. איורים: שלום קוולר. הבגדים שומעים את אילת אומרת "תשים כובע", "תשים מכנסיים", "תשימי חולצה", ויוצאים להפגנה בכיכר רבין כדי להבהיר שלכל בגד יש פועל מתאים. אחרי ההפגנה חוזרים לשימוש הפעלים ללבוש, לגרוב, לענוד ועוד. הוצאת ספרא, 15 עמודים, 43 שקלים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ