הספרים החדשים של אריקה מאן, אילן כפיר ויורם נסלבסקי

כותרים נוספים שפורסמו באחרונה: ספר שירה מאת דין אהרוני רולנד, ספרי ילדים מאת יעל פלד וצ'לה בניה וגיליון חדש של כתב העת "תלם"

רן שפירא
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אריקה מאן. תרגום עברי לספרה "האורות כבים"
רן שפירא

פרוזה מקור

איש על ספסל — יורם נסלבסקי. סיפורים בגוף ראשון, אחד מהם מתאר ידיעה כוזבת על חיות בורחות, אחר את הוודאות הקודרת של אדם בודד, שמעליהם מרחף צל של פרודיה או חרדה ומרכז הכובד שלהם נע ונד. הוצאת פיתום, 57 עמודים, 68 שקלים.

היינו הגונים: האוטוביוגרפיה הסודית של מפקד האס־אס היינריך הימלר — אריק זיו. מסמך פיקטיבי שכתוב כחיבור אוטוביוגרפי, לכאורה פרי עטו של הימלר עצמו, שמנסה לחדור לנבכי נפשו של המנהיג הנאצי. הוצאת ספרי ניב, 240 עמודים, 84 שקלים.

רק זה היה חסר לי — סוניה יפעת יובל. טליה מבינה שלא תגשים את חלומה להיות מעצבת אופנה ושאחרי שבעלה עזב אותה לטובת אשה אחרת היא חייבת להמציא לעצמה חלום חדש. אבל איזה חלום אפשר להמציא כשהמצב הכלכלי דוחק ושני ילדים בגיל ההתבגרות מלווים אותך לכל מקום? הוצאת מדיה 10, 228 עמודים, 79 שקלים.

עטיפת הספר "האורות כבים"צילום: עיצוב ואיור עטיפה: טליה בר / הוצאת אפרסמון ספרים בע"מ

פרוזה תרגום

האורות כבים — אריקה מאן. תירגמה מאנגלית: עידית שורר. קורותיה של עיר קטנה בדרום גרמניה, מאז עליית הנאצים לשלטון ועד פרוץ מלחמת העולם השנייה: זוג צעיר מחליט להתאבד לאחר שרופא נאצי מעליל על האשה שהרתה והפילה את עוברה; מרצה למשפט פלילי חושף בפני סטודנטים את פרצופו האמיתי של השלטון; סוחר נאלץ להצהיר על הכנסות גבוהות מהמציאות כדי לעמוד בדרישות המס של הרייך. הוצאת אפרסמון, 300 עמודים, 98 שקלים.

השקרים שהיא סיפרה — קייט הולהן. תירגמה מאנגלית: מעין זיגדון. ליזה קול, סופרת שכתבה רב מכר אבל ידעה גם הרבה כישלונות, מקבלת מהעורך שלה הזדמנות לכתוב מותחן שיחזיר אותה לתודעה. בינתיים היא מתקשה להיכנס להריון ויחסיה עם בעלה דועכים. מתוך הלחץ הזה נולדת הדמות הראשית בספרה החדש — בת', אמא צעירה, שחושדת שבעלה בוגד בה בזמן שהיא מיניקה. הוצאת סלע ספרים, 304 עמודים, 98 שקלים.

עיון מקור

"תחנות שקמה, מי נשאר? עבור?": קרבות הגבורה של גדס"ר 87 במלחמת יום הכיפורים — אילן כפיר ודני דור. גדוד הסיור של אוגדה 143 איבד במלחמת יום הכיפורים כמעט את כל שרשרת הפיקוד שלו: שני מג"דים ומפקד פלוגה שנהרגו, קצינים ומפקדים נוספים שנפצעו. למרות האבידות הכבדות היה לגדוד תפקיד משמעותי בבלימת השריון המצרי, בחשיפת מסדרון הצליחה ובקרבות הקשים לכיבוש החווה הסינית. הוצאת ידיעות ספרים, 189 עמודים, 98 שקלים.

עיון תרגום

אימפריות מתנגשות בשלהי העת העתיקה — גלן ו' בָּאוּאֶרסוֹק. תירגמה מאנגלית: צילה אלעזר. בירור ההתפתחויות הפוליטיות בחצי האי ערב על סף עלייתו של האיסלאם: צמיחת אתיופיה הנוצרית, הסכסוך עם היהודים בחצי האי ערב, נפילת ירושלים לידי הקיסרות הסָסָנית־הפרסית בראשית המאה השביעית ועוד. הוצאת החברה ההיסטורית הישראלית, 138 עמודים, 68 שקלים.

כתבי עת

תלם — כתב עת לשמאל ישראלי, גיליון מס' 2. עורכים: טל ויינטראוב ואדם רז. נושא הגיליון: "דמוקרטיה: הוראות הפעלה". בין המאמרים: למה סימן הימין את בית המשפט העליון כאויב מספר אחת שלו (מאיה מארק); כל הסיבות להצלחת הקמפיין נגד חופש העיתונות בישראל (איילה פנייבסקי); למה הרעפת תקציבים על הציבור הערבי לא תפתור את האפליה נגדו ומה כן יפתור זאת (נסרין חדאד חאג'־יחיא); כיצד משתקפת החברה הישראלית בעבודותיו של דוד טרטקובר (להב הלוי). מו"ל: קרן ברל כצנלסון, 160 עמודים.

עטיפת הספר "שוט ויסקי ושמלה מנייר"צילום: עיצוב עטיפה: אפרת מישורי / דימוי העטיפה: לנה רבנקו

שירה

שוט ויסקי ושמלה מנייר — דין אהרוני רולנד. "על קו המים ציידים בחליפות ואני / עירומה והם חותכים ומקלפים / ומתמקחים על כוונה / אני מגינה זה / העור שלי אם / תחליפו מה / יישאר" (מתוך הספר). הוצאת אש קטנה 77, 66 עמודים, 55 שקלים.

ילדים ונוער

דולפי הדולפין — יעל פלד. איורים: שולי צור. דולפי הדולפין הצעיר שונה מחברי להקתו. הוא אוהב מאוד לשיר ומחליט לצאת למסע כדי למצוא מקהלה שבה יוכל לממש את עצמו. הוצאת בת אור, עמודים לא ממוספרים, 64 שקלים.

עיניים: גיליון 230 בנושא "קשת" — איך ליצור "קשת בענן" בלי ענן ובלי גשם; איך לבנות קשת מלבנים; אגדת נחש הקשת מהמיתולוגיה האבוריג'ינית; סיפורו של וילהלם טל, שנאלץ לירות חץ בתפוח שעל ראש בנו; קשת: הפתרון העתיק לבניית גג או תקרה; שיר מאת לאה גולדברג ועוד. עורך: תמיר ראונר. "עיניים" הוצאה לאור מקבוצת "הארץ", 64 עמודים, 49 שקלים.

עטיפת הספר "מאגורו, באגורו וגורה-גורו"צילום: איורים: ליליה שכטמן / עיצוב העטיפה: סטודיו דור כהן

מאגורו, באגורו וגורה־גורו — צ'לה בניה. איורים: לילה שכטמן. זוג הורים יוצא להגשים חלום על ילד משלהם. הם שומרים על התקווה ומתגברים על מכשולים גם כשנדמה שאין מוצא. הוצאת עלו־עט, עמודים לא ממוספרים, 72 שקלים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ