הספרים החדשים של ג'וליה דונלדסון, ויליאם פוקנר ואיאן קרשו

כותרים נוספים שפורסמו באחרונה: ספר מתח מאת יונתן שגיב, ספר שירה מאת אימן כאמל אגבאריה וספר עיון על דיכאון אחרי לידה

רן שפירא
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'וליה דונלדסון. ספר ילדים חדש
רן שפירא

פרוזה מקור

מעשה אצילים — טל שקד. הרה, ילידת אוסטריה, היתה פסנתרנית מבטיחה והפכה למורה למוזיקה בקיבוץ בצפון. בעלה בני, צייר מוערך, מעדיף לעבוד בחדר האוכל. כשנודע להרה שתלמידה מחוננת שלה מתכוונת לנטוש אותה לטובת לימודים באקדמיה בחיפה היא נוקטת פעולה שגוררת שרשרת אירועים מפתיעה. בני מסתכסך עם חברו היחיד, שאול. הוצאת ידיעות ספרים, 205 עמודים, 98 שקלים.

עטיפת הספר "הצעקה האחרונה"צילום: איור העטיפה: טליה בר / הוצאת כתר

הצעקה האחרונה — יונתן שגיב. עודד חפר, בלש פרטי, יוצא לגלות מה גרם לכוכבת נוער לשקוע בדיכאון. בחקירה הוא עוקב אחר סדרת היעלמויות בגוש דן, נפגש עם מעמדות שחייהם מתנהלים כמסיבה נוצצת ומוצא חברה מקוטבת ומשפחה במשבר. הוצאת כתר, 272 עמודים, 98 שקלים.

פרוזה תרגום

הקול והזעם — ויליאם פוקנר. תירגמה מאנגלית: שרון פרמינגר. מונולוגים פנימיים של שלושה אחים — בנג'י המטורלל, שבימינו היה מאובחן כנראה כאוטיסט; קוונטין האינטלקטואל, שנשלח ללמוד בהרווארד; וג'ייסון הציני ורודף הבצע. שלושתם מתארים את הידרדרותה של משפחת קומפסון, משפחה אריסטוקרטית דרומית מהמחוז הבדיוני יוקנפטופה. בחלק האחרון מתוארת אם הבית השחורה, דיסלי. הוצאת ספרי פן וידיעות ספרים, 349 עמודים, 98 שקלים.

הבת מחוץ לארץ — נג'את אל־האשמי. תירגם מקטלאנית: רמי סערי. סיפור גורלן של שתי נשים, אם ובתה, שמצליח להרחיב בקרבנו את הסדק שלעתים מייצרים היחסים המורכבים בין אמהות לבנות ובה בעת מדגיש את הרצון להדק את הקשר ולהתמודד עם קשיי ההתבגרות והאפשרויות להתגבר על פערי הדורות בעידן פמיניסטי. הוצאת רימונים, 196 עמודים, 88 שקלים.

עטיפת הספר "הדובה הגדולה"צילום: טיגריאן ציטוגהדרזיאן / עימוד ועיצוב הכריכה: קריסטינה מורדוכוביץ' / פרדס הוצאה לאור

עיון מקור

הדובה הגדולה: מדברות על דיכאון אחרי לידה — נורית אל־טנא. 18 אמהות מספרות על הדיכאון שחוו אחרי הלידה, על הבושה והאשמה לנוכח התחושות הקשות שחשו ועל הצורך להסתיר אותן. הוצאת אדמה ופרדס, 189 עמודים, 88 שקלים.

פסיפס אנושי: מבט פסיכולוגי על הגוונים המרכיבים את עוצמתו של עם ישראל — נטע ענבר־סבן. כל אדם משתייך ללהקות מסוגים שונים — משפחה, שכנים, מגדר, דת וגם לאום. יהודים וישראלים שייכים גם ללהקת עם ישראל. זוהי התקבצות של יחידים שפועלים לתכלית משותפת — לבנות את ישראל, מדינה שעוצמתה טמונה בכבוד למגוון הדעות שבתוכה. הוצאת צמרת, 351 עמודים, 89 שקלים.

עטיפת הספר "רכבת הרים"צילום: צילום: Getty Images Israel / עיצוב עטיפה: דורית שרפשטיין / עם עובד

עיון תרגום

רכבת הרים: אירופה 1950–2017 — איאן קרשו. תירגמה מאנגלית: כרמית גיא. במחצית השנייה של המאה ה–20 אירופה היתה נתונה ליריבות המרה בין שני הגושים הגדולים ואיום ה"פצצה" ריחף מעליה. לאחר סיום המלחמה הקרה וקריסת ברית המועצות משטרים דיקטטוריים נעלמו ממפת אירופה ומדינות שחתרו לכונן דמוקרטיות נקלעו למלחמות אחים. הגלובליזציה הדוהרת ומשבר 2008 הוכיחו כי האירופים אינם יכולים לעצב את עתידם כרצונם. הוצאת עם עובד, 633 עמודים, 118 שקלים.

הדרכה ופנאי

שלוש השאלות: כיצד לגלות את הכוח הפנימי ולשלוט בו — דון מיגל רואיס וברברה אמריס. תירגם מאנגלית: תומר בן־אהרון. מי אני, מה אמיתי ומהי אהבה — שלוש השאלות האלה מספקות נתיב להתגברות על פחד, לגילוי האמת ולמציאת שקט נפשי ואושר. הוצאת מודן והכורסא, 143 עמודים, 88 שקלים.

שירה

חובות אבודים — אימן כאמל אגבאריה. "עוד תמצאי אותי / בדיוק כפי שנטשו אותי האחרים / מגש פירורי לחם יבש / נשדד על הגב של הנמלים / ונאכל מכל המתנות. / לכן קחי מה שנשאר ממני. / או החזירי אותי לשיבולים / כדי שאוכל לשוב ולחלום באש" (מתוך הספר). הוצאת הקיבוץ המאוחד, 75 עמודים, 68 שקלים.

ילדים ונוער

מה עוד ראית, חיפושית? — ג'וליה דונלדסון. תירגמה מאנגלית: רימונה די־נור, איורים: לידיה מונקס. רוץ וגוץ רוצים לגנוב את התרנגולת המופלאה של האיכר, אבל לחיפושית יש תוכנית ערמומית לסיכול המזימה. הוצאת כנרת, זמורה־ביתן, דביר, עמודים לא ממוספרים, 72 שקלים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ