הספרים החדשים של ולטר בנימין, רונית מטלון ושירה ברויאר

כותרים נוספים שפורסמו באחרונה: מחזה מאת הלל מיטלפונקט, אוטוביוגרפיה של נגיד בנק ישראל לשעבר דוד קליין וספר ילדים מאת לימור טלמור

רן שפירא
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ולטר בנימין, איור מאת אילה טל. תרגום למבחר טקסטים מתוך "פרויקט הפסאז'ים"
ולטר בנימין, איור מאת אילה טל. תרגום למבחר טקסטים מתוך "פרויקט הפסאז'ים"

פרוזה מקור

שלג: נובלה לא גמורה מן העיזבון — רונית מטלון. אשה וגבר שבעבר היו נאהבים נפגשים ברחוב מושלג בניו יורק. עכשיו שניהם נשואים לבני זוג אחרים. בכל זאת, היא יצרה איתו קשר וביקשה שייפגשו שוב. האם יש להם סיכוי להחיות את סיפור האהבה שלהם? אחת מכמה גרסאות שכתבה מטלון לנובלה, שנמצאו במעטפה בחדר העבודה שלה לאחר מותה. הוצאת עם עובד, 184 עמודים, 84 שקלים.

עטיפת הספר "בשבוע הבא"צילום: עיצוב כריכה: נועה שניר / הוצאת משכל ידיעות ספרים

בשבוע הבא — דרור סופר. ד"ר איתמר קראוס, רופא כבן 50, מתבשר שימיו ספורים בגלל מחלה. הוא מקבל את גזר הדין בהכנעה ונוסע לפגוש את אביו, רופא שפרש לגמלאות, באי יווני מבודד. אחרי סדרת סיטואציות מוזרות באי חוזר איתמר לישראל עם אווה, יוונייה מסתורית שפגש שם. הוצאת ידיעות ספרים, 295 עמודים, 98 שקלים.

פרוזה תרגום

כוכב הצפון — ד"ב ג'ון. תירגמה מאנגלית: לינדה פניאס־אוחנה. ג'נה ויליאמס, שנולדה בדרום קוריאה, כתבה דוקטורט על צפון קוריאה ועובדת בשירות החוץ האמריקאי. אחותה התאומה, סו־מין, נעלמה שנים קודם לכן מחוף הים בדרום קוריאה. ג'נה מצטרפת לסי־איי־אי בתקווה לאתר את אחותה. היא פוגשת את צ'ו באנג־הו, בכיר במשרד החוץ הצפון־קוריאני שחושש מגזר דין מוות, ומשתפת פעולה איתו במבצע מסוכן בארצו. הוצאת כתר, 422 עמודים, 98 שקלים.

המחמצת מרחוב קלמנט — רובין סלואן. תירגמה מאנגלית: מיה אשל. לויס, מתכנתת מבריקה, עוברת לסן פרנסיסקו כדי לעבוד בחברת רובוטיקה חדשנית. יום אחד נסגרת המסעדה שבה אכלה מרק חריף ולחם מחמצת. לויס מקבלת צנצנת ובה המחמצת ומתחילה לאפות לחם יוצא דופן. הוצאת מודן, 248 עמודים, 92 שקלים.

דרמה

האחרים: מחזה בשש תמונות — הלל מיטלפונקט. בחודשים האחרונים של המנדט חוזרת לארץ ישראל דסי, שהתחתנה עם ג'ק הבריטי. דסי באה לחתונתה של אחותה גילה, אבל בני המשפחה רואים בה משתפת פעולה עם האויב הבריטי. דסי נעזרת בדיירים אחרים של הפנסיון שבו היא מתגוררת. הוצאה עצמית הוצאה לאור, 62 עמודים, 35 שקלים.

עיון מקור

חברת השפע בלא רווחה ובלא שלום: נתניהו מול מורשת רבין — יורם גבאי. ישראל היא חברת שפע יציבה מבחינה פיננסית ועתירת תעסוקה, על חשבון שחיקה קיצונית של הוצאות הממשלה בתחומי הבריאות, הסיעוד, הרווחה ותשתיות התחבורה. המחבר מציע חלופות מעשיות שיאפשרו את המשך הצמיחה והיציבות הכלכלית וכן חלופות להיפרדות מהפלסטינים. הוצאת כרמל, 345 עמודים, 99 שקלים.

המלחמה על האמת בתקשורת ובמרחב הציבורי — שלמה ארד. דיון במושג "אמת", בשאלה אם העיתונות מדווחת אמת, בלחצים שמופעלים על התקשורת, בסכנות שאורבות לה בעידן הפוסט־אמת, בשאלת המעורבות של הכתב במושאי סיקורו ובמונח "אובייקטיביות". הוצאת חבצלת, 236 עמודים, 74 שקלים.

הספרות ורוח המוזיקה: ייצוגים של נגנים וכלי נגינה בפרוזה העברית — זיוה שמיר. החצוצרה בפרוזה של ביאליק, הכינור בסיפוריהם של גרשון שופמן ויהושע קנז, הנבל בספר של א"ב יהושע — הסמלים הלאומיים ששיבצו עשרה מסופרי ישראל ביצירות ה"מוזיקליות" שלהם ומשמעותם. הוצאת ספרא, 261 עמודים, 79 שקלים.

בקיצור, תולדות העיצוב — קני סגל ויונתן ונטורה. הרקע ההיסטורי, החברתי והדתי של התרבות החזותית והחומרית המרכיבה את עולמנו והיסודות התרבותיים שלה מוסברים בעזרת מגוון דוגמאות, מהפירמידות במצרים ועד נעלי הספורט של נייקי. הוצאת ידיעות ספרים, 340 עמודים, 112 שקלים.

עטיפת הספר "פרויקט הפסאז'ים"צילום: עיצוב עטיפה: As We Design / הוצאת רסלינג

עיון תרגום

פרויקט הפסאז'ים: מבחר (כתבים, כרך ג') — ולטר בנימין. תירגמו מגרמנית ומצרפתית והוסיפו הערות: ניר ורוני רצ'קובסקי. תיאור הפסאז'ים של פריז, המעברים המהודרים הגדושים בחנויות שונות ומשונות, כמבשרים של מרחבי הצריכה הקפיטליסטיים וגם כ"מרחבי חלום" של הלא־מודע הקולקטיבי של המאה ה–19. הוצאת רסלינג, 330 עמודים, 94 שקלים.

אידיאולוגיות פוליטיות מודרניות — אנדרו הייווד. תירגם מאנגלית: יורם שדה. מה משמעותם העמוקה של מושגים כמו שוויון, חירות, צדק וזכויות? מהם הערכים או האמונות של הפשיזם ומה המשמעות של הפוליטיקה הירוקה? הסבר על האידיאולוגיות ותפישות העולם הפוליטיות העיקריות. למדא, ההוצאה לאור של האוניברסיטה הפתוחה, 430 עמודים, 120 שקלים.

זיכרונות וביוגרפיות

סיכום אישי: ממרתף בפלורנטין לצמרת בירושלים — דוד קליין. קורות חייו של הנגיד השביעי של בנק ישראל: ילדות בדירת חדר בשכונת פלורנטין בתל אביב, חינוך בבתי ספר דתיים, שירות כקצין בחטיבת גבעתי ולימודי כלכלה באוניברסיטה העברית. בבנק ישראל עבד 17 שנה, תחילה כמנהל בכיר ובהמשך כנגיד הבנק. הוצאת טפר, 91 עמודים, 77 שקלים.

המספר הזוכה 9016799: המסע לגיהנום — זיוה יצחק. מסע אותנטי ובלתי אמצעי בחייה של אסירה בכלא הנשים היחיד בישראל. בכל פרק מתואר יום בכלא, עם החוויות, הפחד, הייאוש והאכזבות. הוצאה עצמית, 304 עמודים, 129 שקלים.

הדרכה ופנאי

אהבת אמת: מימוש פוטנציאל האהבה באמצעות מיינדפולנס — שרון זלצברג. תירגמה מאנגלית: מונה גודאר. איך להיפטר מהרגלים תרבותיים ורגשיים, להעיר את כוח הריפוי הפנימי וליצור קשרי אהבה עמוקים יותר עם עצמכם, עם בני זוגכם, עם חבריכם ועם בני משפחתכם בעזרת תרגול מדיטציה ומיינדפולנס. הוצאת מטר, 312 עמודים, 98 שקלים.

סטייל משלךְ: 10 צעדים בדרך למלתחה חכמה — שירה ברויאר. עשרה צעדים שבאמצעותם תוכל אשה לזכות בהבנה מחודשת של גופה ושל מה שמתאים לו, של סגנון החיים ודרישות המקצוע שלה ושל מקורות ההשראה והשאיפות שלה. הוצאת אחוזת בית, 165 עמודים, 98 שקלים.

שירה

בלב הנגע — נעמה כרמון־בוגט. "לו ידעתי שתבוא / הייתי עורכת לנו שולחן, / עם לחם, שמן זית ומלח. / סורגת שמיכת קרושה, / ופורשת אותה על המיטה הרחבה, / תולה וילון בחדר שיום אחד יהיה שלנו / מניחה שתיל צעיר על שולחן הלילה. // במחשבה שנייה / הייתי מגיפה תריסים, / מכבה את האור, / מחליפה שם, / עוברת לעיר זרה / בלי להשאיר כתובת" (מתוך הספר). הוצאת מקום לשירה בשיתוף עמדה, 51 עמודים, 69 שקלים.

ילדים ונוער

קרב החורף — ז'אן־קלוד מוּרְלֶבָה. תירגם מצרפתית: ניר רצ'קובסקי. ילדים יתומים נלחמים על החופש שלהם במציאות דיסטופית ומגלים אהבה שחזקה יותר מהמוות. הוצאת קדימה, 318 עמודים, 93 שקלים.

עטיפת הספר "אדון שמחה וששון"צילום: איור העטיפה: זויה צ'רקסקי־נאדי / הוצאת כנרת, זמורה־ביתן, דביר

אדון שמחה וששון — גליה עוז. איורים: זויה צ'רקסקי־נאדי. לחדר שבו משחקים אביגיל ואורי מגיעים אדון מיצג ומחגג, אדון מטפש וקשקוש וגם גברת מאוד מגונדרת. מי האורחים האלה ומה הם רוצים? הוצאת כנרת, זמורה־ביתן, דביר, עמודים לא ממוספרים, 72 שקלים.

אמת או חובה — לימור טלמור. אלה, תומי ומיכלי גרות באותו בניין ומכירות עוד מבית הספר היסודי. בחטיבת הביניים הן פוגשות את שי ואלון ועוברות איתם שנת לימודים רווית הצקות ובריונות חברתית, אבל גם חברות קרובה, שמתחזקת בעקבות טיול שנתי שמסתיים בטרגדיה. הוצאת רימונים, 320 עמודים, 89 שקלים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ