הספרים החדשים של אנדרו שון גריר, תהילה חכימי ועלית קרפ

כותרים נוספים שפורסמו באחרונה: נובלה גרפית על הרצל, רומנים מאת טלי עוקבי ומקס בן שטרית וגיליון חדש של כתב העת להיסטוריה "זמנים"

רן שפירא
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אנדרו שון גריר, מחבר הספר "לס"
אנדרו שון גריר, מחבר הספר "לס"צילום: Fuzheado
רן שפירא

פרוזה מקור

בלוטת האושר — טלי עוקבי. "הכמיהה להבנה של תורת הקוונטים נותרה ערה, ואיתה האמונה שיכולתי להיות אדם מאושר אילו ניתנה לי ההזדמנות להתהלך בתוך נוסחאות גיאומטריות, לטפס בקווים מקבילים, להיות המופשט, הקו המקביל החוצה את השלם ואינו מאבד דבר מעצמו תוך כדי כך" (מתוך הספר). הוצאת כנרת, זמורה־ביתן, דביר, 221 עמודים, 94 שקלים.

אוהבים/ות ספרים? הצטרפו לקבוצת הפייסבוק של מוסף "ספרים" של "הארץ"

עטיפת ספרה של עלית קרפצילום: איור עטיפה: טליה בר / אפיק

אווזים: רשמי מסע בשוודיה — עלית קרפ. מסע בנופיה של שוודיה, בין אנשיה ובספרותה וציור תמונתה בעקבות הסופרת סלמה לגרלף, בלי לשכוח להגניב מבט גם אל עבר השורשים — ישראל. הוצאת אפיק, 112 עמודים, 50 שקלים.

חברה — תהילה חכימי. מיזם מהפכני, חברת היי־טק ורשת מזון מהיר שמעסיקה בני נוער הם שלושה מרחבים נבדלים, שחוברים יחד לשרטוט מתווה של יחסים בין סיפור, שפה ונפש אשר עליהם הולך ומשתלט ההיגיון המוחלט והמונוליטי של העבודה. הוצאת רסלינג, 121 עמודים, 66 שקלים.

ככל שיתיר הזמן — אריאלה גולדמינץ. בעקבות חיוג שגוי פוגשת רחלי, מוכרנית בכירה שמשווקת מוצרים מיותרים מתוצרת סין, את מרתה, זקנה חשוכת ילדים שבעלה מאושפז במוסד פסיכיאטרי. את הידידות ביניהן מערער קובי, קצב גרוש שנכנס לחייה של רחלי. הוצאת כנרת, זמורה־ביתן, דביר, 320 עמודים, 94 שקלים. >>> לקריאת קטע מהספר

נסיכה מרוקנית — מקס בן שטרית. במרוקו של אמצע המאה ה–20 מתאהב דניאל היהודי בסמירה, ברברית ממשפחה מיוחסת שאחיה הוא שר בממשלה. אחיה של סמירה, מוחמד, נהפך מהאיש המקורב ביותר למלך לאויבו, דניאל צומח למנהיג בקהילה היהודית וסמירה הולכת בעקבות לבה ומזעזעת את המרקם בין העמים. הוצאת צבעונים, 298 עמודים, 78 שקלים.

פרוזה תרגום

לס — אנדרו שון גריר. תירגם מאנגלית: יואב כ"ץ. כדי להתחמק מהחתונה של האקס שלו מחליט הסופר ארתור לס להיענות להזמנות לאירועים ספרותיים אזוטריים ברחבי העולם. הוא כמעט מתאהב בפריז, ניצל ממוות בברלין, חומק מסופת אבק במדבר סהרה, ובאי בודד באוקיינוס ההודי נתקל באדם האחרון עלי אדמות שהוא רוצה לפגוש. הוצאת ידיעות ספרים וספרי פן, 256 עמודים, 98 שקלים.

עטיפת ספרו של אנטוני ליברהצילום: ציור: ולריה לקריסנקו / עיצוב עטיפה: יעל בר דיין / הוצאת כרמל

טוקטה בדו מז’ור — אנטוני ליברה. תירגמה מפולנית: חנה הרציג. שני חניכים בתיכון מוזיקלי מתכוננים למבחן הגמר שיקבע את עתידם. במרכז העלילה עומדת יצירתו התובענית של שומאן "טוקטה בדו מז'ור", שמוגדרת "נובלה קטנה המנוגנת בפסנתר" ונחשבת מוזיקה שנושאה הוא הפסנתרן. הוצאת כרמל, 76 עמודים, 54 שקלים.

שלוש סופרות דרומיות — קתרין אן פורטר, קרסון מקקלרס, פלנרי אוקונור. תירגמו מאנגלית: משה רון ודבורה שטיינהרט. פורטר מספרת על זר תימהוני שמגיע לחווה כושלת בדרום טקסס, מקקלרס — על קפה בעיירה שכוחת אל בג'ורג'יה, ואוקונור — על נער שגודל על ידי דודו, קנאי דתי שמאמין שהוא נביא, בקרחת יער נידחת בטנסי. הוצאת עם עובד, 369 עמודים, 94 שקלים.

הרצל: היסטוריה אירופית — קמיל דה טולדו, אלכסנדר פבלנקו. תירגמה מצרפתית: דורית דליות. נובלה גרפית, שמפגישה נער שנמלט מאימת הפוגרומים ברוסיה עם תיאודור הרצל, צעיר מגונדר שעושה את צעדיו הראשונים בחוגי הספרות והעיתונות בווינה, לפני שהוא משנה את מסלולה של ההיסטוריה היהודית. הוצאת פרדס, 349 עמודים, 120 שקלים.

עיון מקור

אתיקה של גישור: קודים אתיים והתמודדות עם דילמות — עומר שפירא וכרמלה זילברשטיין (עורכים). האם המגשר אחראי למנוע תוצאות גישור מסוימות, בלתי חוקיות או לא הוגנות? כיצד עליו לנהוג כאשר יש פערי כוחות משמעותיים בין מגושרים. ועוד שאלות אתיות מתחום הגישור. הוצאת מאגנס והקריה האקדמית אונו, 260 עמודים, 88 שקלים.

כרם היה לשלמה: האל, התורה וישראל בכתבי ר' שלמה הלוי אלקבץ — ברכה זק. תפישותיו של ר' שלמה הלוי אלקבץ, מחברו של הפיוט "לכה דודי" ומראשי המייסדים של קהילת המקובלים בצפת במאה ה–16, מאמציו לשכנע בגדולתן של האמונות הכלולות בתורה והזדהותו עם כאבו של ישראל בגלות. הוצאת הספרים של אוניברסיטת בן־גוריון בנגב, 240 עמודים, 87 שקלים.

את זאת לא צפינו: ניתוח השוואתי של כישלונות מודיעיניים בתחום הלאומי ובתחום העסקי — אבנר ברנע. מניתוח ארבעה מקרים של כישלונות מודיעיניים (מתקפת 11 בספטמבר 2001, האינתיפאדה הראשונה, המשבר הפיננסי ב–2008 וקריסת יבמ ב–1993) נבחנת תופעת הכישלון המודיעיני בארבעה ממדים. הוצאת רסלינג, 300 עמודים, 86 שקלים.

המטפיזיקה של הארוס — אביאל רובשוב. מסה שתכליתה לבסס את ההכרה במעמדו המטפיזי של הארוס ולקשר בין הארוס ליסודות היקום ומארג של יותר מ–1,500 אמרות, "ניצוצות בתוך הכאוס". הוצאת אדם עובד, 270 עמודים, 88 שקלים.

עטיפת כתב העת "זמנים"צילום: צילום: Bill Hudson / AP / עיצוב עטיפה: נאוה שנקמן

כתבי עת

זמנים: רבעון להיסטוריה, גיליון 139 — מרטין ברגר על תולדות צילום המאבק לזכויות האזרח בארצות הברית, אהרן שי על היוזמה ליישוב פליטים יהודים בירכתי סין, ארבעה מחקרים על אמהוֹת ואמהוּת בהיסטוריה ועוד. עורכת: איריס רחמימוב. הוצאת אוניברסיטת תל אביב, האוניברסיטה הפתוחה והחברה ההיסטורית הישראלית, 120 עמודים, 75 שקלים.

זיכרונות וביוגרפיות

אני הפחד, נעים להכיר — ברוך ישראל. התמודדות עם הפרעת החרדה שמלווה את המחבר מילדות: התקף חרדה ראשון בגיל שבע, מאבק יום־יומי על השגת תחושה של שליטה בחיים, הדאגה של הוריו ומציאת המטפל המתאים. הוצאת שניר, 156 עמודים, 68 שקלים.

שירה

מציאות נקלפת — דויד מנשה. "גם עתה עומדות / טיפות על עליו של / עץ ומבקשות / לזלוג / והוא בתואנת ירק / אוספן, חובקן, לוטפן, / לבכות" (מתוך הספר). ספרי עיתון77, 109 עמודים, 68 שקלים.

ילדים ונוער

הורייזן — סקוט וסטרפלד. תירגמה מאנגלית: ענבל מלכה. מולי דייוויס טסה עם חבריה למועדון הרובוטיקה בניו יורק לטורניר מדע לנוער בטוקיו. המטוס מתרסק והם מוצאים את עצמם בלב ג'ונגל טרופי עם שתי נערות יפניות ויושי קימורה, שהיה בטיסה כדי להחזיר ליפן את הקָטָאנָה, חרב יפנית עתיקה ששייכת למשפחתו. הוצאת ידיעות ספרים, 254 עמודים, 88 שקלים.

אדון הטלקינזיס: אוצרות הסיקריקים — עידן קנוחן. בעקבות מעשי הגבורה של איידן, הילד בעל ההילה המיוחדת שנולד במרתפיו האפלים של אמרפל, מתעוררים כוחות אגדיים שפעלו למענו בעבר. אמרפל רוצה לעקוב אחר הכוחות האלה כדי להניח את ידיו על האוצר המיוחד שלהם. הוצאת דני ספרים, 336 עמודים, 88 שקלים.

עיניים, גיליון 220 בנושא שחור — איך להכין חתולים שחורים מחומרים שיש בבית; על כבשות שחורות (ולבנות); על שחור השמים וחושך על פני תהום; על השחור של האמן אניש קאפור; איך עטלפים מתמצאים בחושך; הציורים השחורים של האמן הספרדי פרנסיסקו גויה. עורך: תמיר ראונר, "עיניים" הוצאה לאור מקבוצת "הארץ", 64 עמודים, 49 שקלים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ