הספרים החדשים של דייוויד באלדאצ'י, נגה אלבלך ומייקל צ'כוב

כותרים נוספים שפורסמו באחרונה: ספר עיון על צמיחתו הפואטית של יהודה עמיחי, ספר ילדים מאת תמר ברנשטיין וגיליון חדש של כתב העת "אקולוגיה וסביבה"

רן שפירא
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דייוויד באלדאצ'י. תרגום לרומן "מטרה סופית"
דייוויד באלדאצ'י. תרגום לרומן "מטרה סופית"צילום: AP
רן שפירא

פרוזה מקור

קדר המלים — צבי לי־דר. אהבה אובססיבית, חברות שהתרסקה ושאפתנות ללא גבולות סוחפות שני עיתונאים, חברי ילדות, במערכת קול ישראל בירושלים בסוף שנות ה–70 למערבולת של קנוניות ומזימות. לסכסוך נקלעת צעירה אתיופית, שבחרה לעזוב את בעלה ואת בנה הבכור ויצאה למסע מסוכן אל ירושלים. הוצאת כרמל, 205 עמודים, 74 שקלים.

עטיפת ספרה של נגה אלבלךצילום: עיצוב עטיפה: ליאור גל / הוצאת אחוזת בית / ידיעות ספרים

אסתר ועדינה — נגה אלבלך. אסתר חיה באחת מערי אירופה, עובדת בתפקיד אדמיניסטרטיבי, ואחת לשנה היא יוצאת לחופשה. עדינה, רואת חשבון שמאמינה בדיוק ובדבקות באמת, חוצה את הגבול יום אחד ויוצאת לגלוּת זמנית בהמבורג. שתיהן חורגות ממסלול החיים היציב שבנו לעצמן ונדחפות לפעול בדרכים שמטלטלות את חייהן. הוצאת אחוזת בית, 247 עמודים, 98 שקלים.

פרוזה תרגום

מטרה סופית — דייוויד באלדאצ'י. תירגמה מאנגלית: נעה שביט. ויל רובי וג'סיקה ריל מגויסים לפעולה סודית נגד המבקשים לפגוע בביטחונה של ארצות הברית. הם זקוקים לעזרתו של הממונה עליהם, המכונה איש־כחול, אבל הוא נעלם. הוצאת מודן, 400 עמודים, 98 שקלים.

עטיפת ספרו של ג'ו דנתורןצילום: עיצוב עטיפה: ליאור גל / הוצאת מטר

חטאים והפרעות קלות — ג'ון דנתורן. תירגמה מאנגלית: מרב זקס־פורטל. בקיץ 2011 גוברים התסיסה וחוסר הנחת ברחובות וגם בחיי הנישואים של ריי מוריס. בעודו מסתבך בשרשרת הולכת ומחמירה של אסונות, ממשיך מוריס, עיתונאי העוסק בטכנולוגיה, לשתף את קוראיו בתובנות על נקודות התורפה של כל הסובבים אותו. הוצאת מטר, 200 עמודים, 95 שקלים.

עיון מקור

ילדות של נסיכה: סיפורי חיים של ילדים להורים מרעילים — דנית בר. הורות מרעילה היא סוג מתעתע ומוכחש של התעללות ואלימות, המוסווית לעתים קרובות מן העין. זוהי הורות מנוכרת רגשית ופוגענית. ניסיון לפצח את תעלומת ההרעלה ההורית דרך סיפורים של מטופלים וחברים וניתוח מקורי של אגדות המתייחסות לקשר בין הורים לילדים. הוצאת הקיבוץ המאוחד, 291 עמודים, 89 שקלים.

עיון תרגום

והגעגועים סגורים בי, יהודה עמיחי: צמיחתו של משורר — נילי רחל שרף גולד. תירגם מאנגלית: יהונתן דיין. בהתבסס על כ–100 מכתבי אהבה שכתב עמיחי בראשית דרכו לאהובתו רות הרמן (זילנזיגר) ועל ראיונות עם חברי ילדותו בגרמניה מתועדים צמיחתו הפואטית של עמיחי, דימויו העצמי הרומנטי וכוח ההישרדות של השפה הגרמנית בשיריו של מי שרצה להיתפש כמשורר הלאומי הישראלי. הוצאת מנגד, 318 עמודים, 80 שקלים.

לשחקן — מייקל צ'כוב. תירגם מאנגלית: אופיר דואן. גישתו הרדיקלית למשחק של השחקן, הבמאי והסופר מייקל צ'כוב, סגנון העבודה הפרקטי שלו והטכניקות הבסיסיות לפיתוחו. הוצאת אסיה, 336 עמודים, 108 שקלים.

עטיפת כתב העת "אקולוגיה וסביבה"צילום: Claudia Manzo / עיצוב: סטודיו טאצ' / האגודה הישראלית לאקולוגיה ולמדעי הסביבה

כתבי עת

אקולוגיה וסביבה: כתב עת למדע ולמדינות הסביבה, כרך 9, גיליון 4 — תזונה מקיימת וביטחון תזונתי בחקלאות בישראל, להתרגש מבז אדום, להציל את הים מטביעה בפלסטיק, מה גורם לירידת מפלס הכנרת, דיון על אסדת הטיפול בגז המופק מקידוח לווייתן ועוד. עורך: שחר בוקמן. הוצאת האגודה הישראלית לאקולוגיה ולמדעי הסביבה, החברה להגנת הטבע, רשות הטבע והגנים, המשרד להגנת הסביבה וקק"ל, 74 עמודים, 55 שקלים.

ילדים ונוער

קצה העולם — ציפור פרומקין. יום אחד נוחתת במושב המבודד גָנוֹחַ זקֵנה תימהונית המכוּנה "סבתא". למעשה מדובר בשורדת שניצלה מתופת שהתרחשה הרחק. היא מאמצת תינוקת עזובה בשם עוֹדפַּ'ם. המסע של סבתא מהחלל לכדור הארץ נגמר, אבל של עודפ'ם רק מתחיל. הוא כולל יצורים פלאיים, אויבים מסוכנים וניסוי שמשתבש לגמרי. הוצאת טל־מאי וידיעות ספרים, 185 עמודים, 78 שקלים.

עוגה לתצוגה — תמר ברנשטיין. איורים: ריטה פטיסוב. כשמגיעה העת לחלק את העוגה במסיבת יום ההולדת של טלי, כלת השמחה אינה מסכימה שיחתכו את העוגה היפה שהכינה אמא לכבודה. מה יהיה? איזו מסיבת יום הולדת זו בלי פרוסת עוגה? והאם אפשר גם לאכול את העוגה וגם לשמור אותה שלמה? הוצאת אוריון, 14 עמודים, 50 שקלים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ