"מבגדאד אל גדות הוולגה" וספרים חדשים אחרים

"מלחמה וטרפנטין" מאת סטפן הרטמנס, "עד ראייה" מאת ארנסט וייס, "איפה זה שם" מאת סיגל אשל ועוד ספרים שיצאו לאור באחרונה

רן שפירא
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רן שפירא

פרוזה מקור

פרפר במחסן — שולמית לפיד. הסופר המצליח אלישע פרידריך מגלה שכתב היד שעליו עמל יצא לאור, אבל חתום עליו שם אחר. הוא יוצא לדרך רצופת קנאת סופרים, הונאה, תשוקה ובגידה. בחיפוש אחר הגנב הספרותי הוא פוגש בין השאר את באבו וליזי בדיחי. הוצאת ידיעות ספרים, 206 עמודים, 98 שקלים.

ארזת לבד — אסף שור. מותו המתקרב של אלכס, שסובל ממחלה סופנית, מבדיל אותו מסובביו. אלכס מחליט לסיים את חייו בשווייץ ודרכו אל המטוס מתפתלת בשבילים של חיים שיימשכו אחריו. הוצאת כתר, 192 עמודים, 88 שקלים.

לעשות מקום — אוריאל קון. גבר שנפרד מאהובתו נודד בין האיים היווניים, מקסיקו, איטליה, ישראל, ארגנטינה וארמניה, מתוך רצון מעורפל לעשות סדר בקיומו הכאוטי ולאחות את השברים שנותרו אחרי סופה של האהבה. הוצאת תשע נשמות, 343 עמודים, 98 שקלים.

צילום: הוצאת כתר

פרוזה תרגום

מלחמה וטרפנטין — סטפן הרטמנס. תירגמה מפלמית: אירית באומן. חודשים ספורים לפני מותו הפקיד אוּרְבֶּה מרטין בידי נכדו, הסופר סטפן הרטמנס, מחברות שבהן תיעד אירועים מכוננים מילדותו ומהתקופה שבה שירת בחזית במלחמת העולם הראשונה. המחברות שימשו להרטמנס מפתחות למרתפים שבהם נעל את זיכרונותיו. הוצאת מודן, 303 עמודים, 98 שקלים.

עד ראייה — ארנסט וייס. תירגמה מגרמנית: מורג סגל. לקראת סוף מלחמת העולם הראשונה נשלח פסיכיאטר לבית חולים צבאי בפאזוולק שבגרמניה. הוא מתוודע שם לטר"ש אדולף היטלר, הסובל מעיוורון שמקורו בהיסטריה, ומרפא אותו באמצעות היפנוזה. הרופא מתכנן להשתמש במידע הרפואי שבידו נגד הפיהרר, אך משלם מחיר כבד. הוצאת כרמל, 221 עמודים, 94 שקלים.

עיון מקור

צילום: הוצאת הספרים של אוניברסיטת ת"א

בין ירושלים למכה: קדושה וגאולה בקוראן ובמסורת האיסלאם — אורי רובין. קדושתה של ירושלים ניכרת בתיאור מסעו של הנביא מוחמד באישון לילה מן "המסגד הקדוש" אשר במֶכּה אל "המסגד הקיצון", הלוא הוא אל־אקצה. מנגד מצטיירת בקוראן גם קדושתן של מֶכּה והכעבה. הוצאת מאגנס, 328 עמודים, 98 שקלים.

עיון תרגום

מחשבות על השאלה היהודית — ז'אן־פול סארטר. תירגם מצרפתית: מולי מלצר. באוקטובר 1944, חודשים ספורים לאחר שחרור פריז, המלחמה לא תמה ויהודי אירופה עוד התייסרו במחנות ובגטאות, שירטט סארטר דיוקן חריף של האנטישמי. הוצאת ספרי עליית גג וידיעות ספרים, 217 עמודים, 98 שקלים.

מבגדאד אל גדות הוולגה: מסע אבן פדלאן אל ארץ הבולגארים — תירגמה מערבית: אלה אלמגור. דו"ח על מסע של משלחת דיפלומטית שיצאה בראשית המאה התשיעית מחצר הח'ליפות העבאסית בבגדאד אל הממלכה הבולגרית על הוולגה: אורחות חייהם של העמים שחיו באסיה התיכונה, ובהם ה"רוס", אבותיה הסקנדינבים של האומה הרוסית. הוצאת הספרים של אוניברסיטת תל אביב, 125 עמודים, 78 שקלים.

הדרכה ופנאי

לחזק כנפיים ולעוף — עליזה לסרי. דרכים לנטיעת תקווה בתלמידים מתוסכלים וקרובים לייאוש, בהתבסס על ניתוח מקרים. איך לחזק את הביטחון העצמי ולשפר את המוטיבציה של ילדים מתקשים תוך כדי התקדמות בחומר וגילוי היכולת הצפונה בכל אחד. ספרי ניב, 237 עמודים, 88 שקלים.

שירה

איפה זה שם — סיגל אשל. "אני עומדת בתחנת האוטובוס / נשענת על אוויר. // הרוח חמה וקרה. / לרחוב בני אפרים / ריח של כפר בלילה. // צמרמורת כאובה ומענגת מטפסת בי. // לידי חולפות מכוניות ובהן אנשים חבוקים" (מתוך הספר). הוצאת שופרא, 126 עמודים, 98 שקלים.

ילדים ונוער

אני, ששת — חנן פלד. איורים: אביאל בסיל. ששת, הכלב של איה, מגלה דלת פתוחה ויוצא לטיול קצר בשכונה. הוא מוצא את עצמו במכונית של איש זר, שיש לו כוונות לא כל כך טובות. איה מחפשת את ששת בכל פינה. היא לא יודעת שהכלב עובר שלל חוויות מדהימות, שכוללות פגישה עם מדען משוגע וקוף קשוח, מרדפי מכוניות ועוד. הוצאת כתר, 88 עמודים, 78 שקלים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ