"המבצע האחרון": עמיר פורת מצטייר כמרגל המושלם, אבל אני לא מאמין לו

עינויים במקסיקו, פרשיית ריגול בברית המועצות ופעילויות חשאיות בצפון קוריאה ובסוריה הם רק חלק ממעלליו של פורת, שטוען בספרו כי שימש סוכן של הסי־איי־אי. סיפוריו קולחים ומעניינים, אך קשה להניח שהם התרחשו במציאות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

עמיר פורת הוא המרגל המושלם. כסוכן רב־עלילות של סוכנות הביון המרכזית של ארה"ב (סי־איי־אי), הוא עבר אינספור מבחני אש קשים ועמד בהם בלי צלקות פיזיות ונפשיות, כפי שהוא מספר בספרו "המבצע האחרון".

יחד עם סוכנים אחרים הוא הצטרף ב–1979 במקסיקו למבצע הראשון שלו. הוא נדרש לחדור לבית מלון, לצלם בחשאי חומר שאוחסן בכספת ולהקליט מפגש באחת הסוויטות. החומר היה של חברה אמריקאית שמכרה, באמצעות ישראלי ממוצא איראני, ציוד מסווג לאיראן. פורת הצליח במשימה. הכספת נפרצה, המסמכים צולמו והמפגש הוקלט. אך אז אירעה תקלה. הוא מסר את החומר, כפי שהתבקש, לקצין משטרה אך זה חשד בו והוא נעצר. "אני נמצא במקסיקו עירום... בתוך תא מצחין וקטנטן, שמידותיו 80 ס"מ על 1.20 מטר", הוא מספר. "אני מרגיש כמו חיה בכלוב ונזכר במבט שהיה בעיניהם של הסרטנים שנהגתי לצוד בילדותי. אני מנסה לשתות מהמים המותזים עלי לפני שהם מתנקזים לחור. אף על פי שלא אכלתי כבר יומיים, אני רק מרגיש שפי יבש והצימאון הוא קשה מכל... גופי כואב מהמכות שחטפתי".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ