הכינו את הסימניות | ספרי מתח

הארץ
הארץ

הנץ ממלטה*דשיאל האמט

כתר

תרגום חדש לאחת היצירות החשובות בתולדות ספרות הבלשים ואחד הרומנים האמריקאיים המשפיעים במאה שעברה. סיפורו של הבלש הפרטי סאם ספייד וחיפושיו אחרי פסל נץ עתיק. מאנגלית: אסף גברון.

עיר מקלט*ליעד שהם

כנרת, זמורה-ביתן

חקירה וסערה מתחוללות לאחר שפעילה בארגון סיוע לפליטים נרצחת בדירתה שבצפון תל אביב, וזמן קצר לאחר מכן מגיע מבקש מקלט למשטרה ומודה ברצח - שאותו לא ביצע.

הפירמידה*הנינג מנקל

כתר

קובץ הכולל שני רומנים קצרים ושני סיפורים, המתארים את ראשית דרכו של אחד הבלשים הפופולריים ביותר בספרות העולמית, קורט ואלנדר. הקובץ מלווה את ואלנדר מימיו הראשונים כשוטר זוטר ועד שנהפך לחוקר בכיר. משוודית: רות שפירא.

7 ימים*דאון מאייר

אריה ניר

הספר השלישי בטרילוגיה שגיבורה הוא הבלש הדרום אפריקאי בני חריסל. צלף מסתורי יורה מדי יום באחד משוטרי העיר קייפטאון, והוא לא יחדל עד שפרשיית רצח מן העבר לא תפוענח. מאנגלית: נעה בן-פורת.

אביגיל (שם זמני)*אמנון ז'קונט

כתר

רומן מתח ייחודי המתרחש בתקופת שמשון הגיבור, ושבמרכזו עומדת אביגיל, מרפאת בצמחים החיה בעיר צובה שביהודה. לאחר שבנה האהוב נרצח בנסיבות מוזרות, יוצאת אביגיל למסע כדי למצוא את הרוצח.

משפחה הורגת*מיכל הרטשטיין

רימונים/עמדה

ספר מתח שבמרכזו החוקרת הדתל"שית הדס לוינגר שמקבלת לידיה את חקירת רצח בני משפחת דנילוביץ' המתגוררים בגבעת שמואל. החקירה פותחת סדק צר שהולך ומתרחב לקהילה הדתית-לאומית בגבעת שמואל.

ילד המטפל בפילים*פטר הוג

כתר ועברית

ספר חדש למחבר "חוש השלג של העלמה סמילה" ו"הילדה השקטה". הילדים פטר וטילטה יוצאים לחפש שני עבריינים: אביהם הכומר ואמם נגנית העוגב של הכנסייה היחידה באי הזעיר פינו. ההורים כבר הסתבכו בעבר בתעלולי אחיזת עיניים של נסים לכאורה, כדי לחזק את אמונת בני קהילתם. הפעם, חושדים הילדים, הוריהם זוממים פשע חמור בהרבה.

קורבן של אמצע החורף* מונס קלנטופט

פן/ ידיעות ספרים

הראשון בסדרת "4 העונות", שבמרכזה המפקחת מלין פורס. בליל פברואר קר מתגלה גופתו של איש שמן תלויה על עץ בודד באמצע ערבות דרום-מזרח שוודיה. מי זה האיש הזה? למה נרצח? משוודית: רות שפירא.

רצח באחו*ויליאם ראיין

סימנים/ ידיעות ספרים

הספר השני בטרילוגיה, לאחר "רקוויאם רוסי". קפטן קורולוב, בלש במיליציה המוסקבאית בתקופת הטיהורים של סטלין, חוקר מדוע התאבדה שחקנית על סט הסרט "רצח באחו". בחקירה הוא נעזר בסופר איסאק באבל שנמצא על הסט. מאנגלית: יואב כ"ץ.

משפטי רמפול*ג'ון מורטימר

אחוזת בית

בעקבות הספר "רמפול פרקליט פלילי", יראה השנה אור ספר שמקבץ שש הרפתקאות נוספות בחייו המקצועיים של הפרקליט הבריטי השנון, המצחיק והעוקצני ביותר בממלכה המאוחדת. מאנגלית: מיכל אלפון.

האיש שעלה בעשן*מאי שובאל ופר ואלו

כתר

הרומן השני בסדרת מרטין בק, המתרחש בהונגריה של שנות ה-60. מרטין בק נשלח לבודפשט כדי לחקור את היעלמותו של עיתונאי שוודי, שיצא למשימה ונעלם כאילו בלעה אותו האדמה. משוודית: רות שפירא.

הלוחש*דונאטו קאריזי

כנרת, זמורה-ביתן

שש זרועות כרותות, שהיו שייכות לילדות נעדרות, נמצאות קבורות בקרחת יער. את החקירה מנהלים קרימינולוג ושוטרת צעירה, שככל שהם מתעמקים יותר בסודות האפלים החבויים ביער, כך נקשר גורלם זה בזה. מאיטלקית: יסמין קלין.

תעתוע אפל*דנה מויסון

רימונים

סיפורן של שלוש נשים חזקות: דוגמנית בינלאומית, אשת עסקים מצליחה שמסתירה סוד אפל ובלשית עקשנית. במהלך מרדף חוצה גבולות אחר האמת, נחשפות פניה המכוערות של הנקמה, אך גם נרקמים קשרי אהבה מפתיעים.

הגברת באגם*ריימונד צ'אנדלר

כתר

תרגום חדש לאחד הרומנים החשובים של סופר המתח האמריקאי הגדול. הבלש הפרטי פיליפ מרלו מתבקש לחקור היעלמות של אשה עשירה בעיירה הררית קטנה. תרגום: אסף שור.

פ' זה פחד*קן ברואן

סלע ספרים

הספר הרביעי בסדרת הבלש ג'ק טיילור. שני מקרי מוות של סטודנטים נראים בתחילה כאירועים טרגיים אקראיים, אבל העובדה שמתחת לכל גופה נמצא עותק של ספר מאת אותו סופר מתחילה לעורר חשד. מאנגלית: ירון פריד.

ס' זה סוד*קן ברואן

סלע ספרים

הספר החמישי בסדרת הבלש ג'ק טיילור. לאחר שראשו של כומר נערף, נשאב ג'ק טיילור לחקירת רשת סבוכה של סודות ומזימות, כולל גירוש שדים מהסוג המסוכן ביותר. מאנגלית: ירון פריד.

כ' זה כאב*קן ברואן

סלע ספרים

הספר השישי בסדרת הבלש ג'ק טיילור. בחיפושו אחר רוצחו של ילד שנמצא צלוב, ג'ק טיילור נתקל באנשים וברוחות רפאים, שכולם רוצים ממנו משהו, אבל ג'ק לא בטוח שנשאר לו מה לתת. מאנגלית: ירון פריד.

חוב קטלני*ג'ון גאפר

פן/ ידיעות ספרים

בן קופר, פסיכיאטר בבית חולים בניו יורק, נדהם לגלות שאחד ממטופליו הוא מענקי וול סטריט. ימים אחדים לאחר שהוא משתחרר מבית החולים, מתפתחת שרשרת אירועים שמחוללת מהפך בחייו של בן קופר. מאנגלית: דרורה בלישה.

מסתורין*ארנה דאל

כנרת, זמורה-ביתן

הראשון בסדרה של 11 ספרים. גל רציחות של אנשי עסקים מהצמרת העסקית והפוליטית בשוודיה מחריד את שלוותה של שטוקהולם ולמעשה את המשק השוודי כולו. פול ילם, שוטר על סף הרחקה משורות המשטרה, נשאב לתוך החקירה. משוודית: יעל צובארי.

שתיקה*יאן קוסטין וגנר

כתר

הרומן השני בסדרה שבמרכזה חוקר המשטרה הפיני קימו יואנטה. הפעם הוא מופקד על חקירת היעלמותה של תלמידת בית ספר בעיר טורקו, היעלמות שמשחזרת לפרטיה רצח מזוויע שאירע בעיר 30 שנה קודם לכן. מגרמנית: דפנה עמית.

קיץ של משחקים קטלניים* אנטוניו היל

מודן

על מפקח המשטרה הספרדי הקטור סלגדו מוטלת חקירת מותו של צעיר שנפל אל מותו מחלון חדרו במהלך מסיבה. בעוד הקטור מנסה להתחקות אחר כמה כיווני חקירה אפשריים, מתרחש מקרה מוות נוסף של צעירה.

אל תעירו את השד*ג'ון ורדון

כתר ועברית

הספר השלישי שבמרכזו דייב גרני, שוטר בדימוס ("חשוב על מספר", "עצמי עיניים חזק"). בעודו מנסה לסייע ליוצרת סרטים דוקומנטריים החוקרת פרשיית רצח מן העבר, נשאב גרני לחקירת תיק שנסגר לפני שנים.

פשע*פרדיננד פון שיראך

עם עובד

רופא בן 70 רוצח את אשתו במהלומת גרזן; אדם שודד בנק, ובצדק; אשה צעירה הורגת את אחיה - מתוך אהבה אליו. אלה ואחרים הם גיבורי סיפוריו של פרדיננד פון שיראך, סנגור המביא מקרים אמיתיים שעסק בהם בעבודתו. מגרמנית: יונתן ניראד.

אפשרות של אלימות* דרור משעני

כתר

ספר ההמשך לרומן הבלשי "תיק נעדר". הפעם חוקר פקד אברהם פרשה הנפתחת במטען דמה שהונח ליד גן ילדים, זאת בשעה שהוא ממתין לאהובתו מריאנקה שאמורה להגיע מבריסל כדי לחיות איתו בחולון.

ילדי הזעם*פול גרוסמן

ספרית מעריב

ספרו השני של מחבר "הסהרורים", שבמרכזו הבלש קראוס, החי בברלין שבין מלחמות העולם. הפעם הוא יוצא ללכוד את "טורף הילדים" - רוצח סדרתי שהטיל אימה על ברלין. מאנגלית: דפנה לוי.

רחמים*יוסי אדלר-אולסן

כנרת, זמורה-ביתן

מחלק Q החדש עוסק במקרים חסרי סיכוי. התיק הראשון שלהם נוגע לפוליטיקאית שנעלמה לפני חמש שנים, שכולם מניחים שהיא מתה. כולם, חוץ מראש המחלקה קאל. מפני שהיא לא מתה. לעת עתה. מאנגלית: ארז אשרוב.

צופן בסיסי*אביחי שמידט

אוריון

מותחן שבו העלילה מתפתחת במקביל במוקדים רבים, שבהם מעורבים דוגמנית צמרת גרמנייה, ניאו-נאצים, צייד ירושות, מתווך איראני, איל ספנות, יוצר של זהויות בדויות בשירות הסי-אי-איי, ועוד רבים אחרים.

הנביא*מייקל קוריטה

סלע ספרים

האחים אדם וקנט אוסטין איבדו קשר אחרי שאחותם נחטפה ונרצחה, כשהיו בני נוער. שנים לאחר מכן, כשמתגלה בעיירה גופתה של נערה נוספת, שאדם וקנט נאלצים לשלב כוחות בניסיון לעצור את הרוצח לפני שיכה פעם נוספת. מאנגלית: מעין זיגדון.

הפרשה*לי צ'יילד

כנרת, זמורה-ביתן

ספר נוסף בסדרת המותחנים שגיבורם הוא ג'ק ריצ'ר, שוטר צבאי מיחידת עילית. מאנגלית: איה מלמד ברנשטיין.

אחים לנשק*סטיבן פרספילד

אריה ניר

השנה היא 2032. גנרל ג'יימס סאלטר, איש חיל הנחתים האמריקני, מפקדו של צבא שכירים, משתלט על שדות נפט וגז עצומים והופך את עצמו לאדם החזק ביותר בעולם. מאנגלית: רותי ונעם אור.

קריאתו של המלאך*גיום מוסו

כנרת, זמורה-ביתן

ערב חג המולד ג'ונתן ומדליין נתקלים זה בזה בשדה התעופה קנדי, חפציהם מתפזרים על הרצפה, ובטעות כל אחד מהם לוקח את הסלולארי של האחר. אבל מה שמתחיל כקומדיה רומנטית, הופך בהדרגה למותחן עוצר נשימה. מצרפתית: מורן אטיאס.

אלכס קרוס*ג'יימס פטרסון

מודן

הרוצח שנודע בכינוי "הקצב" מטיל אימה על נשים בוושינגטון, והבלש אלכס קרוס יוצא בעקבות השובל המדמם שהוא מותיר אחריו. מאנגלית: בועז וייס.

יתבטל העולם*אמיר חרש

כתר

רומן ביכורים מותח, המשלב בתוכו סיפור אהבה מיסטי. במרכז הרומן נמצאת דמותו של פיליפ בוזגלו, בלש פרטי מיפו, המשוטט בישראל השנייה והשלישית.

Broken Harbor*טאנה פרנץ'

מודן

הספר הרביעי של טאנה פרנץ' ("בלב היער", "דומות", "בית מספר 16") שבמרכזו הבלש מיק קנדי, שנקרא לחקור את הרצח של אב ושתי בנותיו שנרצחו בביתם שבברוקן הארבור. מאנגלית: מתי בן יעקב.

ברבור הכסף*בנג'מין בלאק

עם עובד

הפתולוג האירי קוורק ("שגיאות קטנות") חוקר הפעם את מותה של דירדרה האנט, צעירה שכל הסימנים מעידים כי התאבדה, ואף על פי כן מנסה בעלה בכל כוחותיו למנוע את נתיחת גופתה. מאנגלית: סמדר מילוא.

הישרדות*אלכס מורל

מודן

רגע לפני שג'יין בולעת כדורים במטרה להתאבד, המטוס שבו היא יושבת מתרסק. היא מוצאת עצמה בראש פסגה מושלגת, מוקפת בגופות. אדם אחד נוסף ניצל, פול, אבל רק אחד מהם יסיים את ההרפתקה הזו בחיים. מאנגלית: בועז וייס.

הכלה ממומבאי*קארין פוסום

כתר

גבר נורווגי מזדקן וערירי נוסע להודו כדי למצוא כלה ומוצא את פונה. הם נישאים במומבאי והוא חוזר לביתו ומחכה לה, אך היא נרצחת ביום שבו היא נוחתת בנורווגיה והוא הופך לאחד החשודים. מנורווגית: שירה חפר.

בין הקטבים*דן שינמן

כנרת, זמורה-ביתן

במהלך חקירת סמים מגלה חוקר שאפתן קשר סבוך ומטריד בין עבריין מועד ובין אשת חברה צעירה, נשואה ומהוגנת. בעוד העבריין הופך לעד מדינה, נגררת האשה, חולת מאניה-דיפרסיה, אל ספסל הנאשמים ונאלצת להגן על חייה ועל כבודה.

The Racketeer*ג'ון גרישם

מודן

גופותיהם של השופט הפדרלי ריימון פוגלטרי ומזכירתו מתגלות במרתף בקתתו שלחוף אגם. החקירה מתחילה במבוי סתום, כשלא מתגלים שום סימני פריצה.

The Brass Verdict*מייקל קונלי

מודן

עורך הדין מיקי האלר מתבקש להגן על מנהל אולפנים שנאשם שרצח את אשתו ומאהבה. האלר מתכונן היטב למשפט, אך אט-אט מתברר לו שהרוצח מתכוון לפגוע בו. מאנגלית: נורית לוינסון.

Now You See Her*ג'יימס פטרסון

מודן

נינה בלום, עורכת-דין, תעשה הכל כדי להגן על החיים שבנתה לה בניו יורק, גם אם זה אומר שעליה לשקר בנוגע לעברה, אפילו לבתה. אבל כשאדם מואשם ברצח על לא עוול בכפו, היא יודעת שעליה לוותר על הכללים שקבעה לעצמה.

Mr. Penumbra's 24-Hour Bookstore*רובין סלואן

מודן

קליי ג'אנון עובד בחנות ספרים. במשמרת הלילה מגיעים למקום לקוחות קבועים ספורים, שלעולם אינם קונים דבר, ועד מהרה הוא מבין שהוא ניצב מול דברים גדולים הרבה יותר מסתם חנות ספרים.

תגובות