ג'ון גרישם חוזר לטפל בגזענות האמריקאית

הספר "שדרת השקמים", שבו שב גרישם אל גיבור "עת להרוג" ואל דרום ארה"ב, הוא אחד הספרים הטובים שכתב ורב מכר מכל הסיבות הנכונות

עלית קרפ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עלית קרפ

שדרת השקמים

ג'ון גרישם. תירגמה מאנגלית: 
נורית לוינסון. הוצאת מודן, 
485 עמ', 98 שקלים

מה גורם לעשיר מופלג כמו סת הברד להוריש 90 אחוז מהונו לעוזרת הבית השחורה שלו, לטי לאנג? היא אמנם טיפלה בו בשלוש שנותיו האחרונות במסירות רבה, שלא כמו ילדיו, רמונה והרשל, שהתעלמו ממנו, ובכל זאת המעשה נראה חריג.

אין זה המעשה החריג היחיד שנקשר בשמו של הברד. ככל שהעלילה מתקדמת מתברר שאיל ההון, שסבל מסרטן ריאות ושם קץ לחייו בתלייה על עץ שקמים בקצה הנחלה שלו, היה אדם מוזר עד מאוד. הוא לא הזמין איש לביתו, ולא חלק עם איש את תוכניותיו. גירושיו השניים, עשור קודם לכן, הותירו אותו מרושש, אבל עם מותו התגלו בעיזבונו 24 מיליון דולר. את רובם הוריש, כאמור, לעוזרת ואת היתר לכנסייה שבה היה חבר ולאחיו שעקבותיו אבדו מזמן. הוא היה אדם עצמאי ובודד שנקט יוזמות נועזות, ועל כן נראה שגם צוואתו עולה בקנה אחד עם החלטות אחרות שקיבל בחייו. הוא שלח אותה בדואר, כתובה בכתב יד, לעורך הדין ג'ייק בריגנס, גיבור הספר "עת להרוג". רק שלוש שנים קודם לכן הציל עורך הדין את לקוחו השחור מהכיסא החשמלי, לאחר שהרג שני גברים שאנסו את בתו בת העשר. הברד מבקש מבריגנס להוציא את צוואתו לפועל בכל מחיר.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ