"הכי נורמלי בעולם
": מתכון רבי המכר של שי שטרן

שם המשחק של שטרן הוא קלילות בכל מחיר. מי שאוהב אותו בטלוויזיה, יאהב את ספרו. כיף לקרוא אותו, וגם מה שכואב, אל דאגה, הוא יחלוף

עלית קרפ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עלית קרפ

הכי נורמלי בעולם

שי שטרן. הוצאת מודן, 
293 עמודים, 69 שקלים

מיד אומר: "הכי נורמלי בעולם", ספרו החדש של שי שטרן, משתמש בנוסחה ששטרן פיצח, ועל כן לא רק שהוא רב מכר כמו ספרו הקודם של שטרן, "מיקי אני מדברת אליך", אלא שאני משוכנעת שגם ספרו הבא יהיה רב מכר.

מהי הנוסחה הזאת ומה הקשר שלה לספרות? האמת היא שאין לה הרבה קשר, אבל מי שאוהב אותו בטלוויזיה, יאהב גם את הספר שלו. שטרן הוא מוצר משוכלל ומתוחכם של אמצעי התקשורת, והוא מקיים איתם יחסים סימביוטיים: לא רק שהם המציאו אותו, אלא גם הוא ממציא אותם, וכדי לפעול ביעילות יש לו פרסונה תקשורתית שבה הוא משתמש; מה משותף לשטרן, למראיין של "אל תשאל", "שי בשישי" ולמיקי, גיבורו, שהספר הזה עוסק בעלילותיו ממש כמו הספר הקודם? כולם דמויות קלילות, והקלילות שיוצק שטרן בפרסונה שלו עוברת כחוט השני בין שטרן המראיין הטלוויזיוני החייכן למיקי, גיבורו הספרותי, ומותירה את דמותו האישית של שטרן אניגמטית לחלוטין. לא שלא כואב לפרסונה של שטרן, אבל אפילו כשהיא מנסה לעסוק בכאב הזה, היא לא כואבת וגם לא מכאיבה, ובמקום כאוב כל כך כמו המקום שבו אנו חיים, קצת הפוגה מהכאב היא מפלט נעים ואולי אפילו מבורך.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ