המרצה סטיבן סלייטה התבטא נגד ישראל ופוטר. ראיון

"הלוואי שכל המתנחלים ייעלמו"; ״אם אתם מגנים על ישראל אתם אנשים מתועבים"; "ישראל, לכי תזדייני". 
ד"ר סטיבן סלייטה חשב 
שהוא בחברה טובה כשפירסם במשך הקיץ ציוצי טוויטר נגד ישראל ופעולותיה בצוק איתן, אבל מצא את עצמו מחוץ לעולם האקדמי. כעת, כשהוא תובע את האוניברסיטה שפיטרה אותו ומתקבל בתשואות בקרב סטודנטים ברחבי ארה"ב, 
הוא מסביר למוסף ״הארץ״ שאין לו דבר נגד ישראלים

נטע אלכסנדר
ניו יורק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נטע אלכסנדר
ניו יורק

"רק ישראל יכולה לרצוח כ-300 ילדים ולטעון שהיא הקורבן". המשפט הזה פורסם בשיאו של מבצע צוק איתן כציוץ בחשבון הטוויטר של ד״ר סטיבן סלייטה, מרצה אמריקאי־פלסטיני שמככב לאחרונה בתקשורת האמריקאית לאחר שפוטר במפתיע מאוניברסיטת אילינוי כתוצאה מלחץ של סטודנטים וארגונים יהודיים.

לולא צוק איתן, סביר להניח שאף אחד לא היה שומע על סלייטה, מרצה אמריקאי בן 39 שנולד בארצות הברית לאם ממוצא פלסטיני שגדלה בניקרגואה ולאב ירדני. אחרי שלימד כמה שנים כמרצה בכיר בחוג לספרות אנגלית באוניברסיטת וירג׳יניה טק הוא הגיש לפני כשנתיים מועמדות לתקן אקדמי באוניברסיטת אילינוי שבאורבנה־שמפיין. כנהוג באוניברסיטאות אמריקאיות, תהליך המיון הקפדני כלל שורה ארוכה של ראיונות ובחינה מדוקדקת של פרסומיו האקדמיים וששת ספריו של סלייטה, המתמחה בלימודים קולוניאליים, ספרות ערבית ומחקר השוואתי בין אינדיאנים לפלסטינים. בסופו של דבר, המחלקה ללימודים אינדיאניים החליטה שהוא המועמד הראוי ביותר למשרה והאוניברסיטה חתמה איתו חוזה העסקה באוקטובר 2013.  

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ