תמר ברקאי-שוב מספרת על ההכנות של בעלה, עמוס שוב, למותו

מרגע שנודע לעמוס שוב שסרטן אלים משתולל בגופו, הוא נאחז במשימות שהציב לעצמו: להשאיר זיכרונות יפים לילדיו, לבשל לאשתו ארוחות פאר (גם כשכבר לא יכול היה לאכול) ולהביט על חייו בשמחה ובהשלמה. אלמנתו, תמר ברקאי, מרגישה שחייהם המשותפים היו רק תחילת הדרך להיכרות מעמיקה איתו

שני ליטמן
שני ליטמן
צילום: איליה מלניקוב
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שני ליטמן
שני ליטמן
צילום: איליה מלניקוב

אביגיל שלי מתוקה,

אמא הוציאה אתכם מהגן והלכתם לגינת שינקין. אני פה בבית. סיימתי להכין גלידת תות שאולי תאהבי. בכלל, את רוב הדברים שאפיתי ובישלתי בזמן האחרון לא רצית לטעום, אז אני מחפש מה כן יספק את טעמך. הכנתי גם מאפה מכל הגבינות והירקות שנשארו במקרר כדי לפנות מקום למצרכים חדשים.

היום בצהריים ביקרה אצלנו אחות ודיברנו על המוות שלי שמתקרב כנראה. סיפרתי לה איך השלמתי עם המצב, איך נפרדתי בשיחה עם עצמי מאנשים וסיפורים, ואיך רק מכם, מאמא, ממך ומיואלי, עדיין קשה לי להיפרד. התוכנית שלי לגבייך היתה ללוות אותך עד שתהיי אשה ואז להיות חבר שלך. אבל, כמו בבדיחה שחבר סיפר לי, אם את רוצה להצחיק את אלוהים, ספרי לה מהן תוכניותייך. התוכנית הזאת עכשיו נעקרת ממני. אני אצטרך ללוות אותך בדרך אחרת. אני אמשיך ללוות אותך בלב. תמיד תוכלי לפנות אל הלב ולשאול אותו מה אבא היה אומר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ