לישון טוב ולהיחלץ ממעגל העוני: ראיון עם הכלכלן ההתנהגותי גואטם רו

בסדרת מחקרים פורצי דרך מראה פרופ' רו ששינויים קטנים באופן המחשבה ובהרגלים יכולים לחולל מהפכה של ממש בחיים. בראיון הוא מסביר כיצד שינה טובה יכולה לחלץ אנשים ממעגל העוני ולמה לפעמים בחירה שנראית חסרת משמעות, כמו ויתור על קניית כוס צ'אי, יכולה להפוך אדם חסר בית למי שמתפרנס בכבוד

יעל פולק-חלק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יעל פולק-חלק

למרות הלבוש המהודר והאנגלית המצוחצחת, פרופ' גוטאם רו, כלכלן התנהגותי שחוקר עוני במדינות מתפתחות, מכיר את מושאי המחקר שלו מקרוב. הוא נולד בהודו ב–1984 וגם אחרי דוקטורט בברקלי ומשרה מכובדת בהרווארד, הוא מוצא את עצמו לעתים תכופות על הקו לתת־היבשת, שם עדיין חיים הוריו ואחותו.

"לא גדלתי בעוני", הוא הודה בראיון שהתקיים בירושלים לפני שלושה שבועות. "למעשה, גדלתי במשפחה מבוססת למדי, אבל המשפחה שלי עברה ממקום למקום לעתים קרובות ומצאתי את עצמי בבתי ספר עם ילדים עניים. כך שהגעתי ממעמד גבוה, אבל מגיל צעיר מאוד הייתי מודע לעוני והייתי מוטרד מהנושא. אני חושב שזה השפיע עלי באופן משמעותי, וחלק מזה קשור בוודאי לכך שההורים שלי בחרו לא לשלוח אותי לבתי ספר פרטיים, כדי שלא אהיה מוקף רק בילדים מאותו מעמד חברתי. תחילת דרכי במחקר עסקה באינטגרציה בבתי ספר. אני חושב שאינטגרציה משחקת תפקיד מרכזי בבניית חברה עם פחות דעות קדומות, כפי שעלה מהמחקר שלי".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ